Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy pszichológus, aki az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pszichológus, aki az emberi viselkedést kutatja, sikeresebb lehet az ismerkesésben, mint az átlag ember?

Figyelt kérdés
Például akik olyan nagy tudású emberek, mint Bagdy Emőke, aki professor emeritus.
2022. máj. 1. 10:45
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*ismerkedésben
2022. máj. 1. 10:45
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha azt önismeretre is kellő időt szánt!
2022. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem pszichológia.

Azok sikeresek az ismerkedésben, akik vonzó külsővel rendelkeznek.

Teljesen másképp (pozitívan) reagálnak a közeledésedre a nők/férfiak, ha jól nézel ki.

2022. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

A Fidesznyalonc Bagdy nevét pont nem emlegetném a szakmaisággal egy lapon, de nem akarok kötekedni. :D



A tudatosság nyilván sokat számít ilyen szempontból is, viszont tudni azt, hogy hogyan kell valamit helyesen csinálni, nem vezet automatikusan helyes cselekvéshez. Én tanultam pszichológiát, valamilyen szempontból tudatosabb vagyok az emberi kapcsolataimban is emiatt (hatékonyabban tudok kommunikálni, illetve tudom, hogy a nagy számok törvénye alapján mit érdemes tenni egy kapcsolatért), de ez nem jelenti azt, hogy kevésbé vagyok ember, a magam érzéseivel, rigolyáival.


Apám informatikus, szereti a szakmáját, nagy tudással rendelkezik, ennek ellenére a gépe egy káosz és sok dolgot nem szakmaian old meg, hanem ahogy épp esik, úgy puffan az idői nyomás vagy a lustaság miatt. Ha más eszközén kell mókolni, nagyon professzionális, de egyáltalán nem tartja be a saját alapelveit. :)

2022. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Nekem egy pszichologus azt mondta hogy tul sokmindent lát és bár ne látna. Rájött arra hogy miert boldogok a lelki szegenyek.


Ugyanis kapcsolatban vannak dolgok pl amikor az egyik nem twtszeni akar a másik nemnek. Ezt egy laikus benézi pl csak egy sima beszelgetésnek a másik nemnél de egy pszichologus látja a megváltozott testtartást hangszint és mintha mentálisan d.gnának.

Amig egy laikusnál nem okoz kapcsolatban gondokat az ilyesmi mert észre sem veszik (saját magát sem veszi észre az illető nem tatosan csnálja), addig egy pszichologus meg átlát minden kontexust es őrli magát rajta.


Vagy amig egy laikus kisebb füllentéseket vagy ferdítéseket észre sem vesz, ninca fennakadás, megy tovább az élet, lehet nem is kellene jelentőséget tulajdonitani ezeknek, addig egy pszichologus egy félmozdulatbol is látja hogy kam van vmi mögött.


Nagyon nehéz ártatlan dolgokat pl egy aprobb jelentektelen füllentést, vagy egy tudattalan tetszelgést a masik nemnek, lenyelni.

2022. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#3


Nem hiszek ebben, mert sok olyan pár van, ahol az egyik fél szép ember, (vagy legalábbis szebb) másik meg nem az.


Az alapvető jó megjelenés persze számít, de ha egy átlagos ember ad magára, már nincs baj a külsejével.

2022. máj. 1. 10:53
 7/26 A kérdező kommentje:

#4


A politikai nézeteknek nincs jelentősége a szakmai kérdésekben. Bagday Emőke a professor emeritus címet viseli, tehát eleget letett már az asztalra, hogy komolyan lehessen venni.

2022. máj. 1. 10:56
 8/26 A kérdező kommentje:
*Bagdy
2022. máj. 1. 10:57
 9/26 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat pedig köszönöm.
2022. máj. 1. 10:57
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért egyrészt pszichológusnak sokszor az megy, akit saját magát is szeretné megjavítani, másrészt amit írtak, a nagy tudatosság az ösztönösség kárára teheti túl bonyolulttá is a dolgokat. Nehéz a munkát és magánéletet külön választani.
2022. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!