Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha valaki őrülten szerelmes,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki őrülten szerelmes, az tisztában van a cselekedetei következményeivel?

Figyelt kérdés
Egy szerelmes embert felelősségre lehet vonni, vagy annyira nem lát tisztán, hogy nincs tudatában, ha valami rosszat tesz?

2022. máj. 2. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
én sajnos soszor nem voltam, rengeteg marhaságot csináltam.
2022. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak ilyenkor megvan a tökéletes kibúvó az ostoba döntések felelőssége alól. "Há' kérem szerelmes vótam!" (sőt, "őrülten" szerelmes)
2022. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A polgári torvénykönyv figyelembe veszi SAJNOS.

Tehát enyhébb büntetést kap aki féltekenységből/szerelemféltésből.öl, mint az, aki csak simán öl.

2022. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*polgári büntető törvénykönyv
2022. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bizonyos dolgokat el lehet nézni egy szerelmes embernek, főleg ha fiatal. Például azt, ha feledékenyebb, a friss kapcsolata miatt kevesebb időt tölt a családjával, esetleg azt, hogy elfogult a kiszemeltje iránt.

Nyilván nem jó, de aki volt szerelmes, az tudja, hogy ez már csak ilyen...


De ha mondjuk féltékenységi rohamában bántalmaz valakit, akkor szerintem baromira nem mentség, hogy "szerelmes".

2022. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De ha mondjuk féltékenységi rohamában bántalmaz valakit, akkor szerintem baromira nem mentség, hogy "szerelmes"."


Hát de az, a törvény szerint:(

Nem tekintik teljesen beszámítható állapotnak az ilyen rohamokat. Es más lapra teszik azokkal a bántalmazásokkal amiket "józanul" követnek el.

2022. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nincs, ezért hívják rózsaszín ködnek

felelőssége ettől még van persze

2022. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!