Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért siet manapság mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért siet manapság mindenki a házassággal,gyerekkel?

Figyelt kérdés

Gondolom régen is volt erre példa, nem tudom, én is a 20-as éveimben járok. Természetesen mindenkinek a saját dolga, hogy hogyan alakítja az életét, de érdekel, hogy miért van ez. Azt làtom a környezetemben, hogy néhány hónap, vagy 1 év után már eljegyzés,esküvő, gyerek jön.. Én magam is egy stabil kapcsolatban élek már 4 éve, haladunk is szépen lépésről lépésre. Először össze költöztünk, aztán tavaly eljegyzés is volt, tervezzük az esküvőt. De azt gondolom, hogy ezekhez a dolgokhoz közösen kell eljutni, több élethelyzet megtapasztalása után. Egy év alatt szinte meg sem lehet ismerni a másikat, nemhogy kiismerni annyira, hogy bizonyos körülmények mit hoznak ki belőle, vagy esetleg a rossz oldalàt is megismerni. Olyankor még bőven repkednek a rózsaszín buborékok. Jó esetben később is, de szerintem felelőtlensèg pl gyereket vállalni ilyen rövid idő után. Tudom, hogy vannak olyan esetek, ahol szerencsésen jött ki és azóta is boldogok, illetve “idősebb” korban már teljesen más ez. Mitől lehet ez? Hova a nagy sietség? Tudom, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy neki jó, nem is ítélkezni szeretnék, csak érdekel.

24/L



2022. jún. 30. 08:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Én sem értem ezt, én is ezt látom a környezetemben nagyon sok fiatal párnál. Mindent egyszerre akarnak megélni, nem fogok meglepődni rajta, ha 2-3 even belül a 90 százalék válással fog végződni.

Ha az ember biztos abban, hogy a másikat akarja egy életen át, akkor hova a sietség?


24N

2022. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Én 26F vagyok, el nem tudom képzelni, hogy 4 éven belül gyereket szeretnék.
2022. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Azt látom a környezetemben, hogy a kisbabás időszakot sokkal jobban viseli az a kapcsolat, ahol tart a rózsaszín köd, mint ahol 10 év után jön a gyerek, és felborítja a megszokott életük kettesben. A másikat teljesen kiismerni egy élet is kevés. Sőt, sok embernek az önismerete is nulla, pedig évtizedei voltak rá, a saját fejébe belelát.

Most valahogy divat lett minél jobban elhúzni a házasságot és a gyerekvállalást, de a válások száma inkább nő. 30-40 között szinte mindenki elválik, és 10+ év már nem friss kapcsolat, nem írhatom, hogy nem ismerte ki rendesen.

50 felett, akik még fiatalon házasodtak és vállaltak gyereket, sokkal jobb házasságokat látok.

2022. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez egyáltalán nem jellemző, a család és gyermekvállalás sokkal inkább 30 fölöttre kezd helyeződni.

Gondolom az ismerőseidnek besikerül a gyerek, azért ilyen sietős, majd pár éven belül el is fognak válni.

2022. jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ennyi idősen még elég korai. Bár, nekem pont amiatt ért véget egy majdnem 5 éves kapcsolatom, mert nem haladt semerre. 2-3 év alatt még korainak éreztem, mivel 23 éves voltam, amikor megismertem. De 30-hoz közeledve legalább az eljegyzés gondolatának fel kellett volna merülni. Nem ez volt a fő szakító ok.
2022. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
66%

“50 felett, akik még fiatalon házasodtak és vállaltak gyereket, sokkal jobb házasságokat látok.”


Rosszul látod. Az a generáció abba mentalitásba született, hogy bűn elválni. Együtt maradtak akkor is, ha apu rendszeresen ivott és verte a családot meg ilyenek. Ez régebben teljesen általános dolog volt. Ma már szabadabbak az emberek és megtehetik, hogy ne kelljen elviselniük egy rossz társat életük végéig, ezért több a válás manapság. Statisztikailag pedig az olyan párok maradnak tovább együtt, akik később, 25-30 éves kor felett ismerkedtek meg, mert akkor már tudatosabban választ az ember párt + volt lehetőségük fiatalon kiélni magukat, nem úgy, mint azoknak, akik 20 éves koruk óta együtt vannak, majd 40 évesen rájuktör a kapuzárási pánik.


Én sem akartam soha túl fiatalon szülni, tudod miért van ennyi fiatal szülő? Mert kell nekik a babaváró. Valljuk be 20-25 évesek manapság miből tudnának különköltözni, gyerekeket eltartani?

2022. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kell a csok.
2022. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem amit most látsz azt nagyon torzítja a családtámogatási rendszer.

Lehet régen is többen akartak volna fiatalabban gyereket, de nem volt rá módjuk.

Szerintem az is belejatszik, hogy mostanság lett 40-es az első generáció aki a karrierepites-majd ha minden megvan jöhet a gyerek szemléletben nőtt már fel, és nagyon sokaknál végül se házasság (vagy tartós parkapcsolat) se gyerek, se valódi karrier nem lett, és a fiatalabbak azt mondják ők már nem látják hitelesnek ezt az értékrendet mert nem akarnak olyanok lenni mint a mostani 40-esek.

Persze ok is nyilván elkövetik a saját hibáikat, de őszintén kb meg mindig jobb, ha 30 évesen lesz elvált két iskolás gyerekkel, mintha 40 évesen két ovodassal.

2022. jún. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

#6: Tudom, hogy nem isznak, nem verekszenek. Azt is tudom, ha ordítoznak, de ez talán 10 évente egyszer. Írtam, hogy a _környezetemben_ látom. Ezek szerint nem egy társadalmi rétegben élünk. ;) Szüleink, rokonok, szomszédok, kollégák. Tehát ismerem őket.

Két olyan párt is ismerek, akiknek 30 alatt becsúszott a gyerek. Mindketten együtt vannak, az egyik pár ráadásul kimondottan példa értékű családi élettel, pedig fél éve nem voltak együtt, mikor besikerült.

2022. jún. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én kiskorom óta arra vágyom, hogy legyen egy szép nagy családom és fiatalon legyek szülő, de azért ez nem így működik szerintem, hogy csak bele a közepébe. És nem is a kor miatt, inkább az önismeret hiánya és egymás megismerésének a hiánya aggaszt. Sokan tényleg nem szeretnék megmászni a lépcsőfokokat, minden egyből kell. Ez talán generációs probléma is..:(
2022. jún. 30. 09:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!