Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelem ellen nincs megoldá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem ellen nincs megoldás? Tényleg semmi módszer?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt nő vagyok, 20 és 30 közötti, de úgy éreztem, muszáj kiírnom ezt a kérdést, még akkor is ha reménytelen és hülyének néz mindenki.

Lehet bármit is tenni a szerelem ellen? Tényleg semmi módja, hogy kiszeressek valakiből?

Szerelmes lettem valakibe, szívesen kiszeretnék belőle, de lehetetlennek tűnik.

A kapcsolatot nem tudom vele megszakítani, egyszerűen lehetetlen. Nem hozzászólni nem lenne értelme sem, mert hiába nem szólnék hozzá egy szót sem, azt nem tudnám megakadályozni, hogy találkozzunk vagy hogy ő valamilyen szinten tudjon az én dolgaimról. Eleve az lehetetlen, hogy előbb utóbb ne lássuk egymást tehát nincs miről beszélni.

Az sem megoldás, hogy majd valaki más elfeledteti, mert mióta beleszerettem, azóta nem szeretek bele másba. Ránézésre sem "fog meg" senki, hiába látok helyes pasikat. Egyszerűen nem tud érdekelni más mióta őt megszerettem. Ha tetszik is nekem valaki ránézésre, akivel valamiért rendszeresen találkozok, de nem párkapcsolat céljából hanem mondjuk egyetemen, akkor meg az van, hogy amíg vele vagyok, addig tetszik az arca, a külseje, szívesen beszélek vele, de ha nincs ott mellettem, nem beszélek vele, akkor azt is elfelejtem, hogy létezik, és megint arra a bizonyosra gondolok.

Azt tudom, hogy az az illető nem viszonozza az érzéseim, de ha viszonozná is, teljesen mindegy lenne. Mivel tudom, hogy nem számíthatok viszonzásra (ahhoz valami nagy csoda kellene), de mégsem szerettem ki belőle, ezért már abban sem bízhatok, hogy majd a viszonzatlanság hatására elmúlik.

Vannak, akik ilyenkor az időre esküsznek, hogy az a biztos megoldás, nekem is mondták már, hogy idővel elmúlik, de én kételkedek. Azért, mert már egy éve tart. Hullámzó a dolog szóval valamikor kevesebbet jut eszembe és valamikor jóval többet, valamikor nagyon intenzív az érzés és valamikor kevésbé, de elmúlni nem múlik.

És akkor marad az, hogy küzdeni ellene minden erőmből. Ez a módszer szintén kudarcba fulladt, mert nem oldja meg az alapproblémát. Ha eszembe jut az a személy, akkor kezdjek el másra gondolni, ne merengjek sokáig rajta, ezzel semmi baj, de attól még eszembe fog jutni. Ezzel csak annyit érek el, hogy kevesebb ideig gondolok rá, de utána eszembe jut és maga az érzés, hogy szeretem, az nem változik meg.

Ettől többet mit tudnék tenni? Szerintem már minden lehetséges dolgot kipróbáltam.


Voltam már párszor szerelmes, de az régen más volt, azok az emberek mások voltak, én is más voltam, a körülmények is.


Valami csodával határos módon nincs valami módja annak, hogy kiszeressek valakiből?

Nem csak, hogy ne gondoljak rá. Felőlem gondolhatok rá. Nem az a lényeges. Hanem hogy mit érzek közben. Ha keveset gondolok rá, akkor is szeretem, ezt érzi mindenki szerintem belül, akkor is ha nem gondol arra, akit szeret. Kiszeretni valakiből viszont úgy is lehet szerintem, hogy gondolsz rá, de már nem vagy szerelmes. Még sosem volt senki ilyen hatással rám és azt hiszem, hogy nem is lesz soha.

Jelen pillanatban azt is kétlem, hogy valaha kiszeretek belőle és valaha bárki mást úgy fogok szeretni, mint őt.


Gúnyolódó, piszkálódó válaszokat nem szeretnék, gondolhatjátok, hogy nem szórakozásból írtam ki a kérdést. Ha már kiszerettem volna belőle, akkor nem kellett volna ide írnom.



2022. aug. 4. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
márpedig a kapcsolat elvágása a legjobb mód. Máskülönben sok évig is eltarthat a vágyakozás
2022. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

"már egy éve tart" - Óóó, Tündérem, az még semmi :D Én 15 éve lettem szerelmes egy osztálytársamba, és annak ellenére, hogy az elmúlt 12 évben összesen kb. 2 órát beszéltünk, még mindig ugyan úgy szerelmes vagyok belé... Persze, nekem is mondták, hogy majd idővel elmúlik, meg majd jön más, konkrétan vagy 30 csajjal ismerkedtem, de egyik iránt sem éreztem semmit (pedig hidd el, tényleg beleadtam mindent).

Tudod, addig hiányzik valaki, amíg nem sikerül pótolni a hiányát, és esetemben ez kb. lehetetlen, mert elég különc vagyok, és az a csaj pont olyan különc :)


"nem számíthatok viszonzásra (ahhoz valami nagy csoda kellene)" - Miért nem?! Az a csaj egy gazdag sráccal jött össze 5 éve (ilyen a természete, nem a pénzre hajt, az ő ára a győzelem, siker, túlélési ösztön). Úgy voltam vele, hogy ok, akkor én is szerzek pénzt, és most értékesítem az ingatlanjaimat, 100+ milla, amint a kezemben van, lemosom a férjét a pályáról... jó móka lesz :)

31/F

2022. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne azért szakítsd neg vele a kapcsolatot, mert haragszol vagy bunkó vagy, hanem önvédelemből. A szerelem olyan, mint egy drog, le kell jönnöd róla. Ez mef zéró toleranciávsl megy csak. Extrém esetben munkahelyváltás, költözés. Tudom, hogy nehéz, de nem éri meg belebetegedni.
2022. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Pszichológushoz fordulj.
2022. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Bármikor kiszerethetsz belőle. U just choose not to. Choose.
2022. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semmi biztatót írni. Az idő se segít. Kicsit jobbak az esélyeid, ha tényleg elkerülöd. Nekem egyszer bejött, egyszer nem. Amikor bejött, egy tök jó munkahelyet hagytam ott miatta.(A sors fintora, hogy a kis rohadék, úgy már nem akart ott maradni, szóval 3 hónappal később ő is felmondott🙄)

A másik pedig 10 éve tart. 10 hónapja nem láttam, nem beszéltem vele. Az ég világon nem történik semmi. Illetve, de. Egyre jobban hiányzik.

2022. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Egy év amúgy az egyáltalán nem sok. Én 19-ig szenvedtem ezzel, annyi különbséggel hogy közben voltak kapcsolataim, talán még szerelmes is voltam, sőt férjhez is mentem, ami mondjuk elég rossz ötlet volt... (már válok). Ekkor már evek ota nem beszéltünk. De érte kb bármelyiket kiraktam volna. De ez nagyon extrém eset.


De miért nem tudod megszakitani vele a kapcsolatot? Egyetem, munkahely? Egy régebbi kérdésnél valakinek pont az vált be hogy megismerte mennyire kicsapongó, es kiábrándult belőle.


Néha jo ha engeded hogy elárasszanak az érzések, így legyőzni ugyse tudod, csak rosszabb lesz. Közben meg lásd reálisan is, hogy neki meg nem kellesz, vagyis ugysem ő az igazi. Amugy miért esélytelen hogy legyen valami?


Szoval a küzdéssel nem mesz semmire. Inkább járj nyitott szemmel, aztán csak lesz balaki el tudja veled feledtetni (vagyis végre kiszeretsz belőle)

2022. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éve vagyok oda valakiért.
2022. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Ugy lehet hogy csak a rosszat nèzed benne ès csak a rosszra gondolj mindig ès lám majd ki is fogsz szeretni.
2022. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálam 15 éve tart és még mindig hiányzik, pesig már kb 6 éve nem találkoztunk és nem is beszélünk. Lehet, hogy trauma kötődésed van, ami nem szerelem, de lehetetlen megszabadulni tőle, csak kezelni tudod. Kb mint az önmegtartóztató alkoholista.
2022. aug. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!