Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Aki szerelmes, az délibábokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki szerelmes, az délibábokat kerget, vagy valóban a másikat szereti?

Figyelt kérdés

Ott van pl. ha csalódunk valakiben akit nagyon vonzónak látunk.


Ilyenkor felmerülhet, hogy, azért csalódtunk benne, mert elvárásainknak, az általunk róla kialakitott illúziónak nem felelt meg?


Hiszen ha igazán elfogadnánk őt olyannak, amilyen, akkor pl. nem is csalódhatnánk benne, nem igaz? Mert akkor nem illúziókra építenénk tetszésünket.


És ezzel kapcsolatban merült fel bennem, hogy igazából nevezhetjük-e szerelmesnek magunkat, ha pl.valami nekünk nem tetsző hírt hallunk vonzalmunk tárgyáról, és ahelyett hogy meggyőződnénk annak valosagtartalmaról, csalódunk benne, vagy egyáltalán :ha valóban szeretjük, számít - e, ha bármit tett, ami nekünk nem tetszik?



2023. márc. 28. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagyis ha igazán szereted akkor nem kéne számitson ha pl megcsal? Ez nem így működik.
2023. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Ez úgy van, hogy nem arrol van szó hogy a másik nem felel meg az általunk ráhúzott illiluziónak vagy elvárásoknak es nem is olyan valojaban amilyet hittünk hanem másmilyen, hanem szimplán csak nem szeret a másik és ezért lőttek az illuzióknak.

Felébresztett az álmodból azért, mert ő nem akart veled álmodni.

2023. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy valami háztartásibb nyelven:

Éveken át lehetne illuziokban élni ha a másik hagyná azt, és nem tenne ellene, hogy ébresztő, neki ez nem kell, ő kiszáll.

És sorra rombolja le az illuzioid egymás után mert nem akarja hogy szeresd, mert neki az nem kell.

2023. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

2 dolog:

1 - több kutatás is volt a pszichológia terén, a szerelem MINDIG együtt jár idealizacióval. Ezzel tehát nincs is gond, hogy a másikat egy kicsikét mindig jobbnak látjuk, mint mások.


2 - azért a saját védelmed érdekében, a “bármit tett” elég erős. Nem, bizony nem kell mindent elnézni, ugyanis a szerelmen kívül léteznek még olyan fogalmak, mint önbecsülés, önszeretet (!), amik szinten nagyon fontosak. Ergo pl nem kell senki lábtörlője legyél, csak mert beleszerettem egy drogos, nárcisztikus, érzelmileg, empátia szinten nulla pasasba. A szerelem a valóságban és normális embereknél nem áll “mindenképp felett”, nem is lenne egészséges.


Ha valaki velem rosszul bánik, nem működik a kapcsolat, akkor semmire nem megyek önmagában a szerelemmel. Szép dolog, de nagyon sok más is fontos az életben.


Extrém példát említve ha kiderül életed szerelméről hogy pedofil és gyerekeket molesztál, -normális esetben-

akkor sem tudnál valószínűleg ugyanígy tekinteni rá, mert teljesen más oldalát ismerted meg, mint amit eddig mutatott.

2023. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én amikor úsztam a szerelmes ködben és először csalodtam a barátomban (kiderult hogy kibeszélt a hátam mögött), es amikor meglátta azt hogy eltünt a szememből a csillogás, a csalódást rajtam, hogy akkor minden kamu volt amit hittem eddig? Amikor meglátta hogy "felébresztett" engem a ködből. Elsírta magát és azt mondta soha az életben nem fog ilyet okozni többé. De senkinek sem.
2023. márc. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Te vonzalomról írsz, ami nem egyenlő a szerelemmel. Szerelem jó esetben kölcsönös, tehát ismered a másikat. Amíg csak vonzalom van, az csak egy illúzió. Egy kicsit a szerelem is, hiszen megelőlegezel olyan jó tulajdonságokat a másiknak, amit még nem tudsz, hogy van-e vagy nincs. Jó esetben nem esik messze a valóság a vágyaidtól. SZerintem itt lesz elmélyült szerelem.

Meg ezt írod: "pl.valami nekünk nem tetsző hírt hallunk vonzalmunk tárgyáról, és ahelyett hogy meggyőződnénk annak valosagtartalmaról" - ha elhiszel valamit a szerelmedről anélkül, hogy meggyőződnél róla, hogy igaz-e, akkor valóban nem szereted és nem is bízol benne. De ez még egy barát esetében is elvárható, hogy ne higgyen el fűnek-fának mindent.

2023. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki tényleg szerelmes (ami ritka, mert a media összemossa a szerelem és a rajongás szavakat), az tényleg ismeri a másikat kívül belül és olyannak látja, amilyen.

A rajongasra és fellangolasra jellemző az, hogy a másikba bele képzelnek egy csomó tulajdonságot, ami ott sincs, aztán ahogy ez idővel egyre világosabb, úgy lesz szrabb a kapcsolat is.

2023. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerelmes lehetsz, de mint írták nem kell eltűrni neki olyan ügyeket,eseteket amik neked bántóak. Persze, hogy ha csalódsz, akkor átértékeled az egész kapcsolatot, az nem azt jelenti, hogy az illúziókba, a róla alkotott képbe szerettél bele. Inkább amolyan teszt, hogy el tudod-e fogadni a hibáival együtt. Nyilván nem súlyos, komoly dolgokra gondolok, hanem kisebb hazugság, vagy félreértés, vita.
2023. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem. Azt az embert szereted, amilyennek ismered. Ha kiderül róla valami, akkor már azért nem tudod szeretni, mert nem az az ember. Csak egy részét szeretted, de addig az volt az egész.

Viszont ezt nem mások döntik el. Ha kapásból elhiszel róla bármit, akkor sose szeretted igazán, mert a róla alkotott képbe addig is belefért, hogy ő olyan, csak nem akartad tudomásul venni.

2023. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!