Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Normális, hogy nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy nem tudok belőle kiszeretni?

Figyelt kérdés

Beleszerettem egy férfi barátomba, másfél éve vagyok szerelmes belé. Próbáltam véget vetni ennek az érzésnek, de nem sikerült. Igyekeztem lefoglalni magam, kimozdulni, elfoglalni magam, másokkal időt tölteni, de nem sokat ért. Pár hónapra megszakítottam vele a kapcsolatot teljesen, de rá kellett jönnöm, hogy az sem jó, mert még mindig szeretem, barátként is hiányzik, neki is nagyon rosszul esett, persze megértette, de hiányoztam neki. A pár hónap alatt, amíg nem beszéltem vele, ugyanúgy szerettem őt, legfeljebb magamnak hazudtam ha azt gondoltam, hogy nem.

A barátomat azért szeretem ennyire mert a személyisége tetszik és nagyon kevés olyan ember van, főleg manapság, mint amilyen ő. A külseje csak azután kezdett érdekelni, nem amiatt szerettem bele.

Életem egyik legnehezebb szakaszában csak rá számíthattam szinte. Kevesen segítettek, támogattak, de akik igen, ők sem tudtak úgy, ahogyan ő. Elhunyt egy közeli hozzátartozóm és akkor pár hónapig nekem borzalmas volt, főleg neki köszönhetem, hogy ezen túljutottam. Amiatt is nagyon szeretem mert jobb ember lettem miatta és ő az egyetlen, aki ilyen jó hatással volt rám. Ez azért van mert ő mindenkihez máshogy viszonyul mint az átlag. Mármint az átlag akikkel én találkoztam. Sajnos sok emberben kellett csalódnom de ő a mások által okozott lelki sebeimet és traumáimat is meggyógyította.

A szerelemben is csalódtam, nem voltam szerencsés. Még mielőtt őt megismertem nagyon sokáig olyan férfiak tetszettek, akiknek én nem és olyanoknak tetszettem, akik nekem nem vagy már volt párkapcsolatuk, esetleg házasok voltak és olyanoktól nem akartam semmit. Máskor nekem nem tetszett az, akinek én tetszettem, de az illető ezt képtelen volt elfogadni és állandóan nyomult, ellenkező hatást ért el nálam, amikor ezt szóvá tettem neki, még fel is volt háborodva. A barátja lettem volna, de neki az nem kellett. Egy másik férfival meg kölcsönösen tetszettünk egymásnak, de sokszor megbántott, nem volt rám tekintettel, sok mindenben nem érdekelte a véleményem, titkolt dolgokat, szerintem még mindig egy volt szerelmébe volt szerelmes mert voltak ennek jelei, nekem az első kapcsolatom volt, de a szexet siettetni akarta, nem értette nekem miért olyan nagy dolog, pedig nem évekig akartam vele várni, utána belátta a hibáit, de nekem rosszul esett, hogy először nem volt rám tekintettel.

A barátaim is olyanok voltak, amilyenek. Egyikőjük elhagyott, pedig sosem bántottam meg, csak egyszerűen fontosabb lett neki a karrierje, ki is mondta, hogy néhány barátjára van ideje esetleg, de rám nem mert én kevésbé vagyok fontos és különben is a karrierjére kell koncentrálnia. Egy másik elment az egyetemről és utána a barátságnak is vége lett, de nem csak én hanem mások sem tudtak róla sokat, ők még annyit se mint én. Valakivel meg addig voltam jóban, míg minden úgy volt, ahogy ő akarta, egyszer szerettem volna ha nem nekem kell hozzá igazodni, fel lett háborodva, utána már csak akkor beszélt velem mikor muszáj volt.

Mások megbántottak úgy, hogy meg sem érdemeltem szerintem, velem nem törődtek, de mikor én segítettem nekik, az jól jött, ez a férfi, aki a barátom és beleszerettem, már régen is ismertem, csak pár évre megszakadt az ismeretségünk miattam. Annak ellenére, hogy nem törődtem vele sokáig, mégis megbocsátotta ezt (ne értsen félre senki, visszafogadnék én is régi barátokat ha akarnák), barátom lett, támogatott. Ez úgy indult, hogy mikor megtudta, mi történt velem, elhunyt a közeli hozzátartozóm, akkor maga ajánlotta a segítségét, pedig másokkal ellentétben rá évekig szinte semmi időt nem szántam, nem érdeklődtem iránta. Neki sírtam el a bánatom mikor egy másik férfi megbántott (az, akiről fent írtam, hogy első kapcsolat volt). Akkor még nem voltam belé szerelmes, de a barátom volt már. Vele mindig meg tudtam mindent beszélni, teljesen más felfogása van mindenről mint a többieknek, nagyon szeretetreméltó.

A személyiségébe szerettem bele, azért tetszik, mert olyan amilyen, de amikor más emberek csak fájdalmat okoznak nekem vagy akik nem, ők sem igazi barátaim, csak felszínes barátságok, akkor ez még jobban felerősíti a szerelmem iránta. Az lett volna a kérdésem az egésszel, hogy ez normális, hogy a mások okozta fájdalmak, csalódások ezt hozzák ki belőlem? Gondolom könnyebb annak kiszeretni valakiből, akinek nem az illető férfi (vagy nő) a legjobb barátja hanem van rajta kívül sok, akinek nem volt sok szerelmi csalódása és nem azt látja, hogy azon a férfin kívül szinte egyik sem volt vele igazán olyan, amilyennek kellene. Az lehet, hogy a férfi barátom soha nem csókolt meg és nem történt köztünk semmi, nem feküdtünk le soha, de nagyon megszerettem. A negatív tapasztalataim, nem csak párkapcsolati hanem az emberi kapcsolataimban, barátságaimban mind csak megerősít abban, hogy őt szeretem, nem olyan mint mások.



2023. ápr. 12. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Eleg jól leirtad mi most a gond az erzelmi allapotoddal, es azt us latni benne hogy Te nagyon vagysz a torodesre.

Amig a szerelem nem jon ossze addig mindenki csak csalodni fog, hiszen ha pozitiv lett volna az elmeny akkor nem kellene meg mindig tarsat keresni.

A baratok pedig mindenhol ilyenek sajna. Nekem a legjobb baratom, csupasziv ember, de ha szerelmes vagy van baratnoje egyszeruen szarik a fejemre. Faj zavar felredobva erzem magam de el kell fogadnom hogy valahol ez az elet rendje. Ok most egy kis ketszemelyes csalad, es ha en lennek az elso akkor sose fejlodnenek.

Nekem is ezt kell kovetnem.

Szerintem neked is.

Van ez a baratod, becsuld meg mert jo ember, de ha 1,5 ev alatt nem jottetek ossze akkor el kell fogadni hogy ebbe a kapcsolatba ennyi van. Ez nagyon nehez mindenkinek. Igazan akkor fog menni amikoe valakibe ugy megbizol hogy elkezded szeretni, es a kozos sorsban gondolkozni.

Ne felj ettol, mindenkinek van ilyen az eleteben.

Hany eves vagy amugy?

2023. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, lényegében mindenkiben csalòdtál és őt látod mindenek fölött, beteges ragaszkodás egy olyan ember iránt, akiről azt sem tudod párkapcsolatban milyen ember, aki nem tud nőként nézni rád, hisz megértette, hogy meg kell szakítsd vele a kapcsolatot. Azért nem tudod elfelejteni, mert te eldöntötted, hogy nála nincs jobb. Fejedbe kellene rendet tenni, akár segítséggel, mert éveket pazarolsz egy olyan emberre aki szeret, meg jò barát, de nem szerelmes, nem vonzòdik hozzád.
2023. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam teljesen el, csak azt kerestem mi az oka annak hogy nem lehet köztetek több. De nem találom.

Szóval mi is az ok? Ha neki sincs senkije, és esetleg ő is érez, akkor mi az akadály?

2023. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
26 vagyok most. Ezzel a barátommal főleg az egyetemi évek alatt szakadt meg a kapcsolat, már előtte ismertük egymást. Talán furcsán hangzik, de tőle annyi törődést kaptam mint az összes többi addigi barátomtól, mindenkitől együtt, még talán többet is. Ennyire még senki nem törődött velem, szeretett, segített rajtam, úgy hallgat meg mindig, hogy nem ítélkezik, de jobb ember lettem miatta, tőle tanultam meg milyen az igazi szeretet és megbocsátás. Ezért nem fájnak már a múltbeli sérelmeim. Nem felejtettem el, de nem fáj, nem érzek senki iránt haragot. Mióta a barátom lett, azóta mindenkit jobban tudok szeretni mert látom, hogy ő milyen másokkal, milyen velem, mi jó és mi nem jó. Szóval elvileg már szinte nem is lenne szükségem senki másra mert ő tényleg olyan jó barát, amilyen még nem volt, de közben meg az, hogy másokban sokat csalódtam, ez csak erősíti a szerelmem iránta. A másik (látszólagos) ellentmondás, hogy a sok csalódásom miatt elvileg lenne okom nem szeretni az embereket, de pont miatta jobban tudok szeretni és megbocsátani mint azelőtt. Azt leszámítva, hogy belé szerelmes vagyok, nagyon jó hatással van az életemre.
2023. ápr. 12. 20:48
 5/8 A kérdező kommentje:

Ami a barátomat illeti, ez nem olyan egyszerű, mert elfogadta akkor, hogy megszakítom vele a kapcsolatot, de közben hiányoztam neki. Onnan tudom, hogy mondta nagyon sokszor ez alatt az idő alatt, nem nagyon kerestem a társaságát, de ezt többször írta. Egy idő után az is kiderült, hogy tulajdonképpen elfogadta amit én akarok, de azért közben türelmesen várt, hogy majd mikor keresem újra. Néha közölte, hogy hiányol, de azt már rám hagyta, hogy erre mikor válaszolok, mit csinálok, csak tudatni akarta velem.


Neki nincs senkije, de nem tartom valószínűnek, hogy akarna tőlem bármit is. Félreérthető dolgokat mondott, de annyira azért nem volt egyértelmű, hogy kiderült volna, hogy akarna valamit. Az, hogy szeret és hiányol, ehhez nem kell szerelem, nem? Ezt barátságban is mondják egymásnak...

2023. ápr. 12. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Leszel a barátom?☺
2023. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jobb neked hogy inkabb szenvedsz nélküle, minthogy elmondd mit erzel, és boldog lennel ha több is lehetne?

Szerinted mit fogsz erezni ha lesz a barátnője, es ugy, hogy se el se mondtad neki, az esélyt se adtad meg se neki, se magadnak. Igen, a ferfinak kell kezdeményezni, de valakinek ez nehezebben megy.

2023. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Hihetetlen mennyire hasonló a sztorink,Kérdező!

Én ugyanebben a helyzetben vagyok.

Szintén elvesztettem közeli hozzátartozót,szó szerint mindenkiben csalódtam,az összes barátom elfordult tőlem.

Akkor ismertem meg őt.

Mindenben más volt,mint az eddigiek,az élete,az életszemlélete,a gondolatai,egy idő után annyira beleszerettem,hogy az sem érdekelt,hogy külsőleg nem az esetem.

Ő is adott jeleket,de ugyanígy kb valami hiányzott,és nem lett belőlünk semmi.

Ő neki közben lett komoly barátnője,én meg azóta sem tudtam túllépni rajta.

De van valami,amit viszont pont emiatt tanultam meg.

Ilyet még kb sohasem éreztem,és kétszer se mondom,hogy a szeretethiány,a törődés iránti igény váltotta ki.

Annyira egyedül voltam akkor,hogy talán nem is az ő személyisége vonzott,hanem az,hogy életemben először érdeklődött valaki végre irántam a sok rossz csapás után.

Talán nem is őt szereted Te sem,csak a róla kialakult téves képet,amit kialakítottál róla.

Sajnos a veszteségek és a csalódások hajlamosak olyan ember karjaiba kergetni,aki nem fogja sosem teljesen viszonozni..

24/N

2023. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!