Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy lehet lezárni egy félbeha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet lezárni egy félbehagyott szerelmet, aminek ilyen bonyolult körülményei vannak? Egyáltalán érdemes lezárni, ha valakihez ilyen nagy érzéseket társítok?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy párom, akinek megtetszett egy barátja (már 2 éve ismertem akkor). Én is az akkori páromnak a baráti körébe tartoztam, ez azóta megváltozott, mivel az érzelmi bonyodalmak miatt tarthatatlan lett. Amikor elkezdtem érezni, hogy kezd elkapni valami érzelem az akkori párom barátja felé, szakítottam és megpróbáltam elfelejteni, ezt tettem azokkal a módszerekkel, hogy lefeküdtem két emberrel - tudom, az egyik legrosszabb ötlet a világon, de tényleg felejteni akartam. Meg azt éreztem, elegem van már a párkapcsolatokból.

Egy hosszú történetű kapcsolatfüggőségből jöttem ki és tisztában voltam vele, hogy egyedül kell lennem.


Ennek ellenére az érzéseim megmaradtak a barát felé. Mivel ő is szimpatizált velem ezért egyszer-kétszer elmentünk sétálgatni, mondhatni randiztunk, hiszen volt köztünk vonzalom, de én csak meg akartam ismerni. Egyszer ölelkeztünk de aztán adtam neki gondolkodási időt, tud-e, akar-e vállalni többet, rajta múlik. Sajnos teljesen beleszerettem. Nyilván a kapcsolatot meg kellett szakítanunk, mert ő nem akart szemét lenni a barátjával, azaz az exemmel, nekem meg kb alapból semmi jogom nem volt tönkretenni egy barátságot.


Ettől függetlenül, érzések vannak.. sose sírtam ennyit senki után. Nyilván ez a rómeó-júlia effektus dob rajta, hogy nagyon kedveljük egymást, meg minden klappol, mégse lehetünk együtt, semmilyen módon. Megbeszéltük, hogy megszakítjuk a kapcsolatot, mert ő nem tudna tükörbe nézni, szemétnek érezné magát. Én azt gondoltam, a bűntudat felemésztené a kapcsolatunkat, úgyhogy beleegyeztem, ne találkozzunk.


Természetesen az exem megtudta, hogy találkozgattunk és rosszul esett neki, engem villámgyorsan szankcionáltak abból a társaságból, sőt szerintem alaposan kibeszéltek, hogy ribizli vagyok meg ilyesmi.


Elköltöztem távolabb, eltelt félév, vártam hogy vége legyen az idealizáló időszaknak. Elhívtam beszélgetni, hiszen nem tudtam lezárni és kíváncsi voltam, ő hogy volt ezzel az egésszel. Meg hátha történt valami, az exem helyre jött vagy ilyesmi.

1 órát beszéltünk egy padon, és azt láttam hogy nem tudjuk egymást nem kedvelni. Azt mondta hellyel közzel kiszeretett belőlem, én meg azt mondtam, semmit nem tudok. Odaadtam neki, amit akartam, elmondtam neki, amit akartam, reméltem hogy ezzel megszűnik az érzés.

Azt mondta, ne várjak rá. Aztán meg hogy, vigyázzak magamra.

Összejöttem utána egy csávóval, de nem tudtam önfeledt lenni vele, így szakítottam. Azt éreztem, hazudok neki, mert mást szeretek. Tehát gyakorlatilag figyelemelterelés volt.

Amint szakítottunk, szinte felszabadultam, hogy szerethetem tovább azt a régit, nem kell hazudni.

Mikor már 1 év eltelt, és még mindig nem tudtam elfelejteni, egy barátom tanácsára fel is hívtam, és gondoltam, hogy akkor szerelmet vallok neki, mert nincs más út, ezt érzem, ki kell jönnie ennyi elfojtás után.

Megint vagy 1 órát beszéltünk, ilyeneket mondott hogy kedvel, vonzódik hozzám, meg minden, de úgy érzi, hogy hatalmas hiba lenne, meg engem is csak kihasználna, mert én többet érzek. Nem akar önző lenni.

Szóval megint megbeszéltük. Megint azzal zárta, vigyázzak magamra és nem akarja, hogy bajom essen meg rosszul érezzem magam.


Most tartok több mint másfél évnél. Nevetséges. Volt egy nagyon durva dackorszakom, mindenkire haragudtam. Közben megint majdnem éreztem másvalaki iránt valamit, de azt is hazugságnak tituláltam. Olyan érzésem van, mintha senki mást nem tudnék őszintén szeretni.


Elköltöztem Magyarország túlsó felébe, elkezdtem egy egyetemet meg dolgozok mellette. Elkezdtem akarni jobbá, nemesebbé válni, hinni valamiben. Erősnek érzem magam de hihetetlenül össze van törve a szívem. Az nem segít a helyzeten, hogy aspergeres szindrómás vagyok és alapvetően nehezebb feldolgoznom az érzelmi dolgokat (egyébként a "barát" is az, ő nyitotta fel a szemem hogy én is és azóta ismerem magam), plusz rossz családi körülményeim vannak, az is akadályozhatja a feldolgozásom, hogy a szüleim elhanyagoltak, és most újra élem a traumát.


Közeledek óvatosan emberek felé, de már nem tudom hány embert visszautasítottam, mert nem érzem azt, hogy őszinte tudnék lenni feléjük.

Egyébként semmi szenzáció nincs abban az emberben, csak annyi hogy tényleg azt érzem, szeretnék vele lenni és olyan mintha ő lenne az első akit igazából szeretek. Gondolom sokat ismerik ezt az érzést.


Csak itt van ez a körülmény.

Meg is vagyok vezetve egy kicsit azzal, hogy egyszer kicsúszott a száján, hogy később még összejöhetünk talán. De ugye azt kéri ne várjak rá.


Szóval nem tudok felejteni és tisztában vagyok vele, hogy illúzió az, amit elképzelek, milyen lenne vele lenni, szval tök fölösleges. Viszont sakkban vagyok tartva. Már le is mondtam az elengedésről. Voltak füzetek amikbe írkáltam neki, mert rengeteg a mondanivalóm apróságokról, azokat is felgyújtottam, megpróbáltam más férfiakat észrevenni, elköltöztem meg minden, lefoglalja az agyam a tanulás, a munka, és mégis mindig visszajön, olyan mint egy képzeletbeli pihenőbázis, reményt ad, erősebb vagyok tőle, de közben megpusztulok, hogy nincs sehol.


Eszméletlenül f*s tehetetlen érzés, már nem is harcolok ellene.



#ex #csalódás #exem barátja
2023. okt. 17. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem szerelem, ez inkább obszeszív állapot, vagy maga a szerelembe való beleesés durva módon. Elérhetetlen számodra, úgy érzed kudarcot vallottál és ezért még inkább kötődsz. Mást nem tudok ajánlani mint a pszichológiai tanácsadásokat és hogy fokozatosan el kell engedni, mert ő nem szerelmes beléd és nem is lesz soha! Tudomásul kéne venni, hogy ez az te életed és nem éri meg boldogtalanul miatta élni a továbbiakban. Tudom nagyon könnyű írni, viszont nem lehetetlen végrehajtani.
2023. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda bonyolult? Ha szerelmes lenne beléd a jó Isten állítaná meg egyedül abban, hogy ne legyen veled (jó, még a börtön). Ő nem az ezért választotta a havert, meg is mondta hogy "kiszeretett" belőled = meg akart volna kamatyolni, de nem vitte rá a lélek. Sohasem lesz a tiéd a csávó, ő éli az életét, ki tudja mennyi csajt intézget el te meg szenvedsz fölöslegesen. Ébredj fel kislány, nem te vagy Csipkerózsika!
2023. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, könnyű így olvasni, de minden tanácsot befogadok. Neked volt már ilyen, ha igen, hogyan küzdöttél vele?
2023. okt. 17. 19:18
 4/11 A kérdező kommentje:
2# Igen, tisztában vagyok a logikai bakikkal, meg hogy ha ugyanazt érezné, tenne valamit. Viszont nagyon magánakvaló arc és minden alkalommal ambivalens dolgokat éreztetett. Így olyan mintha még mindig lenne beszélnivalónk, és ez benne a nehéz
2023. okt. 17. 19:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta hellyel közzel kiszeretett belőlem..."


"Azt mondta, ne várjak rá."


"Megint vagy 1 órát beszéltünk, ilyeneket mondott hogy kedvel, vonzódik hozzám, meg minden, de úgy érzi, hogy hatalmas hiba lenne, meg engem is csak kihasználna, mert én többet érzek. Nem akar önző lenni."


Lezárta teljesen veled. Csak te hiszed, hogy nem.


Nem volt beléd szerelmes, maximum fellángolás/fizikai vonzalom történt részéről, ami már lecsengett egy jó ideje. Már rég túl van rajtad. Ideje lenne neked is kiheverni, ha nem megy egyedül, akkor szakember segítségével és csak aztán ismerkedni másokkal.

2023. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A te fejedben letezik ez a nagy szerelem csak.. o max dugott volna .
2023. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Laylah ***** válasza:
100%

Én tudom, milyen ez, nekem két év kellett hozzá, de a mai napig ír félreérthető utalásokat, csak már nem veszem komolyan. Már jó ideje tudtam, hogy nem ő hiányzik, hanem annak a potenciálnak az elvesztése fájt, ami lehetett volna belőle. Volt már jónéhány kapcsolatom előtte, de olyan kötődés, ami vele alakult ki, még sosem. Végül egy úgymond spirituális segítséget kaptam egy másik személy képében, akivel beszélgetve sok mindenre rájöttem magammal kapcsolatban, valamint hiszem, hogy ha van valaki, akinek mellettem a helye az életben, akkor úgyis jönni fog - ő nem jött, így nem ő volt az, akit nekem szántak, bármennyire is fájt és bármennyire is ő volt az első, akit önzetlen, tiszta szeretettel tudtam szeretni. :) Emellett pedig aktívan rajta voltam, hogy az egészet igyekezzek reálisan látni, őt is, a szitációt is, a lehetséges kimeneteleit a dolognak. Annyiban igaza volt a srácnak, hogy nem voltunk egymáshoz valóak, az a jövőkép, ami mellette várt volna rám, egyáltalán nem tetszett volna.

Nagyon megviselt ez a két év, de túl vagyok rajta, és ezért büszke is vagyok magamra. Van mire.

2023. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7# Na, "örülök" hogy más is átérzi, ha lehet ilyet mondani.

Én is megpróbáltam kivenni a fejemből egyfajta képet és csak az adott emberre koncentrálni, de nem tudtam elvonatkoztatni attól amit ki tudnánk hozni egymásból. Meg azt hittem az érzések mindent felülmúlnak, közben meg van egy olyan részem aki tudja hogy nem lehet szerelemre családot alapítani, az egy komoly józan elköteleződés eredménye.


Nekem is az volt a szar, hogy életemben először éreztem hogy mernem kell elkezdeni az életemet meg meg kell komolyodni, szval gyakorlatilag úgy érzem valós értékek vesznek körül a hatására, ami elmondhatatlan érzés. Azt veszem észre sokan átmennek ezen. Nekem már az is segít ha valaki kifejezi a részvétet és lehúz a földre elmondani hogy mi van valójában.


Azt jó hallani hogy sikerült ebből kijönnöd. Te most egyedül vagy vagy van valakid?

2023. okt. 18. 07:59
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
7. Ezoterias nyomorult..
2023. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Laylah ***** válasza:

Egyedül, de most jobb is így, azt érzem. Nem lennék készen egy komoly kapcsolatra, még azért kell dolgoznom magamon, a negatív mintáim kiszűrésén, mert hiába fejlődtem nagyon sokat tavasz óta, azért van még min javítani bőven. Főleg a kötődési mintáimon.

Egyébként ez az ember volt az első és egyetlen, aki meg tudott ingatni abban, hogy nem akarok gyereket. Tőle, vele akartam volna, mert biztos voltam (és vagyok a mai napig) benne, hogy nem hagyott volna magamra vele. Azóta visszatért a józan eszem, mindenkinek jobb, ha nem lesz gyerekem, főleg a gyereknek (valószínűleg érzelmileg elhanyagoló anya lennék).

2023. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!