Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy kerüljek ki egy bántalmaz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kerüljek ki egy bántalmazó, toxikus kapcsolatból? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Több, mint 1,5 éve tart, az a gond, hogy egy helyen is dolgozunk, mellette az egyetemen is tanít (engem már szerencsére nem, de attól még hetente egymásba botlunk ott is).


Beteg, toxikus az egész.

Hol azt hallgatom, hogy én vagyok a mindene és még sosem szeretett ennyire őszintén senkit, bármit megtenne nekem, miattam, máskor pedig azt, hogy nélküle semmire sem fogok menni, hogy akarok én pontot tenni a kapcsolatunk végére, ha nélküle semmi vagyok... Vagy, ha próbálnék túljutni rajta, mással randiznék, akkor azt kapom, hogy ő rosszul van a tudattól, hogy bárki más akár csak hozzám ér, képtelen azzal a tudattal létezni, hogy én nem vagyok az övé, neki szüksége van rám.


Semmi nem normális a kapcsolatunkban. Van egy nagyobb, 20+os korkülönbség közöttünk, a nárcisztikus, megalomán viselkedése csak hab a tortán. Bennem van egy jó nagy adag apakomplexus, de közben a családom borzalmasan el is kényeztetett, ezért a viselkedésem, hozzáállásom olyan, hogy nekem bármit lehet, én mindent megkaphatok. A közöttünk lévő hierarchikus viszony sem segít.


Úgy érzem, megragadtam ebben, nem tudom, hogy tegyek pontot a végére és zárjam ki, mikor attól pillangók vannak a gyomromból és szédülök, ha csak meglátom az utca másik oldalán. Ez a gond, hogy ha minden oké közöttünk, akkor az nagyon jó. De aztán eszembe jut, hogy az apámmal egyidős, vagy valamit nem úgy csinálok, ahogy neki tetszene és megy az, hogy miért nem hallgatok rá, ő tudja mi a jó, miért vagyok ennyire makacs és hogy tőle függök, tegyem azt, amit ő mond.


2023. okt. 29. 11:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

"nélküle semmi vagyok" - mondta ő.


Szeretnél te így élni valakivel, hogy semmire nem tart?

2023. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
12%

Szia!


Szakíts, ha nem megy a dolog!

Nem mindenki tud megalkudni, pedig alapból a nő az, akinek követni kell a férfit.

Én is egy nagy korkülönbséges kapcsolatban élek nagyon régóta, engem soha nem zavart, és nincs apakomplexusom. 🙂

33/N

2023. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen erőt gyűjtesz, magadat helyezed előtérbe, szem előtt tartod, hogy miért nem jó vele és szakítasz vele. Aztán elmész pszichológushoz és vele együtt dolgozol önmagadon, ha nem jó ő akkor keressel másikat. A pasast kerülöd. (Nyilvánvalóan ha zaklat feljelented és egyedül nem mászkálsz.)
2023. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

A kulcs az egészben a fordított pszichológia. Beléd mondja azt hogy semmire nem vagy elég holott nagyon is. Ezért vezet félre mert ő maradna egyedül és egy nagy senki lenne nélküled. Benned pont megvan minden ,hogy otthagy csak egyet kellene lépned.

Hidd el utána nem merne mit csinálni , mert elvesztette feletted a kontrollt. Ez a legnagyobb fegyver az ilyen emberek ellen. Ezt még most kellene meglépned, később már bevatkozás nélkül nem menne.

Ha ott hagyod csak nyersz egy új életet és lehetőséget, utána pedig menj egy pszichológushoz.

2023. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"pedig alapból a nő az, akinek követni kell a férfit."


Tessék?:D

Miért is kéne követnem bárkit?

Önálló ember vagyok, nyilván nekem is megvannak a saját céljaim, terveim. Nem egy kiegészítő akarok lenni egész életemben, valakinek az oldalán.



"A pasast kerülöd."

Az ő cégénél dolgozom, tanít azon a szakon, ahol tanulok. Próbálom kerülni, ahogy tudom, de teljesen nem megy.


Elrontottam, hogy hagytam, segítsen sok mindenben. Jól jött, hogy vannak kapcsolatai mindenhol, hogy a kisujjából rázta ki nekem a beadandókat, előadásokat, dolgozatokat. Ezért is van, hogy néha kétségbeesek, hogy vajon nélküle is menne ez így? Tartanok ott, ahol most vagyok, ha ő nincs, nem szól az érdekemben?

2023. okt. 29. 11:45
 6/30 anonim ***** válasza:
27%
Kellett a tanároddal összefeküdni. Itt az eredménye!
2023. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Na, ez a “minek ment oda!” átfogalmazva. Sokat segítettél, köszi!
2023. okt. 29. 11:49
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

"Önálló ember vagyok, nyilván nekem is megvannak a saját céljaim, terveim. Nem egy kiegészítő akarok lenni egész életemben, valakinek az oldalán."



"Jól jött, hogy vannak kapcsolatai mindenhol, hogy a kisujjából rázta ki nekem a beadandókat, előadásokat, dolgozatokat. Ezért is van, hogy néha kétségbeesek, hogy vajon nélküle is menne ez így? Tartanok ott, ahol most vagyok, ha ő nincs, nem szól az érdekemben?"



Szóval egy felkapaszkodó ribizli vagy, aki nélküle semmit se ért el volna, mert buta, mert határozatlan.


"Hol azt hallgatom, hogy én vagyok a mindene és még sosem szeretett ennyire őszintén senkit, bármit megtenne nekem, miattam, máskor pedig azt, hogy nélküle semmire sem fogok menni, hogy akarok én pontot tenni a kapcsolatunk végére, ha nélküle semmi vagyok..."


Igaza van 100%-ban, nélküle egy nagy 0 vagy. Nem kell az igazságért megharagudni.

2023. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
De basszus! Ez egy menthetetlen dolog. Milyen segítséget vársz?
2023. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
8-as, nem haragszom, mert közelében sem vagy az igazságnak, de édesanyád nem tudott volna beléd egy kis illemet, jó modort nevelni? Hogy beszélsz te?
2023. okt. 29. 11:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!