Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Összeházasodtam egy muszlim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeházasodtam egy muszlim férfivel eddig azt gondoltam hogy ismerem de már kételkedek. Ki lehet őket ismerni valaha? Miért értelmezi mindenki másképp a Koránt?

Figyelt kérdés

nov. 20. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Apum is muszlim, 35 éve vannak már együtt anyával. Ki lehet őket ismerni, de nyilván résen kell lenni, mert ez egy teljesen más vallás, más kultúra, más értékrend. Apa szerencsére egyáltalán nem tartja a Koránt, egyedül disznót nem eszik, inni szökő évente 1x. Hazudnék, ha azt mondanám h soha semmilyen helyzetben nem ütközött ez ki az én és húgom nevelése során, de szerencsére mindig kompromisszumra jutottak és nem volt ebből komolyabb probléma. Apum nagyon jól alkalmazkodott az európai szokásokhoz, konkrétan már többet élt itt, mint a hazájában.

Általa sok más muszlim férfit és nőt is ismerünk, a többség teljesen normális, de van köztünk is 1-2, aki nem tudta elengedni ezeket a "hagyományokat" és pl erősen korlátozza a feleségét, hogy hova, mikor mehet stb.

nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Miért a bibliát miért értelmezi mindenki máskép?
nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Láthatod itt gyakorin és a való életben is, hogy mennyire nehéz megfelelő társat találni még saját országon belül is, akkor miért akarnád megnehezíteni a helyzetet még azzal is, hogy egy teljesen más értékrendben gondolkodó, erős vallási irányultsággal rendelkező emberrel élnéd le az életed? Láttam a környezetemben ilyet és nagyon rossz vége lett, a nő szinte menekült a férjétől a gyerekekkel.


Elhiszem, hogy van köztük normális, ahogyan az 1-es is írja, de én biztosan nem vállalnám be ezt a kockázatot a helyedben.

nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azok a muszlimok, akiket elfogadhatónak tartunk, mind alkalmazkodtak a mi ertekrendünkhöz. De a hithű és valóban csak a saját vallásukat élő társaik (ebből van a legtöbb), mind a nők elnyomói, sok esetben bántalmazói. Elvakult, erőszakos, középkori értékeket képviselő vallás.
nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Hát tökre nem, utolsó tipikus esete vagy annak, akinek fogalma nincs miről beszél és sztereotípiák alapján általánosítasz.
nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miért értelmezi mindenki másképp a Koránt?"

Mert úgy van megírva. Persze, a Bibliát is lehet elrugaszkodott módon, kiforgatva értelmezni, de azért má, mint a Korán. A Korán még kevésbé konkrét, gyakorlatilag mindenki azt ért rajta, amit akar.

nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért, meg lehet nézni azokat a műsorokat, ahol a nők úgy döntöttek, hogy muszlimhoz mennek hozzá, akadtak kínos szituációk és nagyon finoman fogalmaztam.
nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
6-os olvastad valaha a koránt? Vagy akár a bibliát?
nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Válás esetén van nagy gáz. De ez igaz akkor is, ha a szomszéd országba való a párod.
nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan marha nagy korán szakértők vannak itt…
nov. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!