Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Milyen szóval illetitek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen szóval illetitek a szerelmeteket, ha nem vagytok még élettársak?

Figyelt kérdés
Utálom a párom, barátom, pasim szót. Már régóta agyalok rajta, hogy e idegesítő kifejezések helyett mit lehetne használni?

nov. 24. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Én is utáltam világ életemben a párom szót.

Én a férjemre anno azt mondtam, hogy a kedvesem. Mikor még együtt jártunk, majd amikor együtt éltünk is. Az élettársam meg úgy hangzik, mint egy büntetőjogi kategória:)

Szóval kedvesem, vőlegényem, aztán férjem lett.

nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Életem
nov. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is utálom a párom szót. A barátom elég hülyén hangzik, a pasim meg kicsit degradáló. Itt meg is rekedtem...
nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Én is életemnek szólítom a férjem, sőt a fiamat is, de mégse mutathatom őt be a kolléganőmnek, hogy akkor ő az életem, Géza.
nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Becenév?
nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Márpedig párom és egyáltalán nem rossz kifezesés. Mind a ketten így nevezzük egymást, együtt élés előtt is így volt - szinte kezdetektől. Mi ezt a kifejezést pontosan komolynak tartjuk és meg kell hozzá érni. A "pasim" és "csajom" az, ami szerintem sem jó. Nekem a "kedvesem" és "szerelmem" túl nyálas, bár utóbbit neki személyesen néha mondom.


35/F

nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Vőlegényemként hivatkoztam rá, előtte pedig úgy, hogy a barátom, de akkor ez oké volt, mert 24 évesen ez nem úgy hangzott, mintha 39 évesen mondanám. Bár én, ha nem lenne a férjem, most 41 évesen is barátomként hivatkoznék rá. párom szót nem szeretem valami miatt...
nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
A páromnál nincsen jobb szó, egyszerű, természetesen hangzik és érthető kiről van szó, milyen viszonyban vagyunk. Akkor is megállja a helyét ha már összeházasodtunk akkor is ha még együtt sem lakunk. Nekem a kedvesem például egy egyszerű beszélgetésben használva ehhez képest nagyon nagyon megjátszósnak hangzik.
nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 harebell ***** válasza:
80%

A párom a legsemlegesebb szó, kifejezi a lényeget, hogy a páromról van szó, nem többet, nem kevesebbet. A barátom/barátnőm egy bizonyos életkor vagy együtt töltött idő után sokak számára komolytalannak hat, az élettársam szó számomra idegen. Amióta házasok vagyunk, felváltva férjemként vagy páromként hivatkozok rá, azt, hogy "a vőlegényem", szinte egyáltalán nem használtam. A párom szó nem részletezi, holt tart vagy éppen milyen "komoly" a kapcsolatunk, a legtöbb helyzetben alkalmazható.


Ezzel együtt megértem, ha valakinek nem tetszik ez a szó, de sok ötletem nincs helyette. Az életem/szerelmem szerintem hivatkozásként nevetséges, a kedvesem egynek elmegy, bár ez is tud erőltetetten hatni.

nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom mit utáltok olyan sokan egyes teljesen normális szavakban... Én azt mondom, hogy barátom, vagy párom. Bár itt már le lettem oltva, hogy "dedó" és hogy biztos nagyon komoly kapcsolatunk lehet, ha barátomnak hívom :D Más ember azért cseszett itt le mert az "ex" szót használtam :D


Egyszer egy csajtól kérdeztem valamit, hogy a párod blablabla... Ő meg kiakadt hogy párja a zokninak van neki barátja van O.o


Ne legyetek már ilyen szófóbiások tök felesleges...

nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!