Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért vagyok ennyire elátkozva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ennyire elátkozva szerelem terén?

Figyelt kérdés
Nem is tudom igazából hogy fogalmazzam meg a problémámat mert nehéz. A lényege az a dolognak,hogy nagyon szerencsétlen vagyok a szerelemben :( mióta csak az eszemet tudom. 36 éves vagyok és mindig rosszul választok társat aztán benne maradok évekig is a rossz kapcsolatba és tönkremegyek idegileg. Ezért vagyok pánikbeteg és sajnos gyógyszert kell szednem rá. Nem tudok elhagyni senkit az a legnagyobb baj :( sose becsülnek meg a férfiak hiába teszek meg mindent nekik meg rendes is vagyok. Csak hát ugye mindenkinek vannak elvárásai ugyanúgy nekem is. Mindig a rosszba nyúlok bele és már elegem van ebből. Komolytalan gyerekes gondolkodású pasik találnak meg akikkel nem lehet tervezni semmit. Vagy pedig az olyanok találnak meg akiknek nincs pénze elszorják hitelekre meg hasonló. Se házuk se autójuk semmit nem tudnak felmutatni csak a mának élnek. Én ennek az ellenkezője vagyok de egyedül kevés vagyok hogy változzon a kapcsolat. Nem bírom már tovább ezt a szenvedést hogy én nem találom meg a hozzám illőt ez nekem nagyon fáj. Sokan mondják azt is hogy nagyok az elvárásaim de szerintem ez nem igaz. Én csak olyan férfira vágyom aki nem dohányzik nem iszik alkoholt komoly érett gondolkodású és megbízható. Olyan ember akire lehet számítani mindenben nem pedig belém rúg lelkileg. Mert én egy nagyon érzékeny lelkisérült nő vagyok aki már sokat szenvedett az életben és csak egy kis boldogságra vágyik.
dec. 28. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz kellene menned, hogy kideruljon, miért vonzodsz megbízhatatlan férfiakhoz, akik nem becsülték le. Amíg nem derül ki, folytatni fogod ezt a mintát.
dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A párválasztást alapvetően a családi minták határozzák meg.


A terápiák közül elsősorban a sématerápiát tudnám javasolni, habár elég hosszú a várakozási idő. A vikote-on is kb 1 év mire sorra kerül az ember.

dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mert én egy nagyon érzékeny lelkisérült nő vagyok aki már sokat szenvedett az életben és csak egy kis boldogságra vágyik."


Jóból mondom, de ezt inkább ne add ki ennyire nyíltan, és főleg ne hirdesd. Az összes beteg lelkű ragadozó rohadék rád fog ugrani, szabad prédaként tekintve rád. Egyébként élőben is megérzik valószínű, azért is köthetsz ki rossz kapcsolatokban sorra. Tehát némileg több önbecsülést javaslok, és a határaidat meghúzni, és következetesen tartani is mindenki felé.

A másik dolog, nem bírok nem elmenni az ellentmondás mellett, hogy az elvárásaid ellenében mégis annak teljesen ellentmondó alakokkal jössz össze. Itt valami hiba lesz, vagy teljesen rosszúl szűröd őket, vagy hagyod hogy megvezessenek a hazugságokkal. Vagy akár saját magadat is, önkéntelenül a tudatalattid hatására. Szóval ezen is lenne mit javítani.

Aztán van egy olyan is hogy hibás mintázatokat hordozhatsz, hogy valójában mit keresel és miért kötsz ki ilyen sz*r alakok mellett. És ehhez tényleg nem árt az önismeret vagy pszichológia, hogy meg tudd törni a mintázatot. Valószínű régi családi dolgok ezek, de az is lehet generációkon adódik át.

dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3 as tudom fura hogy olyanokkal jövök össze akik nem felelnek meg nekem. Ez azért van mert az elején elhiszem nekik a hazugságaikat ígérnek fűt fát én meg sajnos társfüggő vagyok így hamar elkezdek kötődni.
dec. 28. 18:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor már meg is van a témád, amivel mehetsz a pszichológushoz.
dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A családi körülményeim se voltak jók az biztos apám ivott régen verte az anyut is. Veszekedős volt mikor ivott de akkor nagyon. Sokat kiabált szitkozódott nehéz életünk volt mellett,csak szenvedtünk. Az anyu is olyan nő volt aki csak tűrt és tűrt sose hagyta el apámat. Tőle örököltem a tisztességemet. A nővérem az már más típus mint én.
dec. 28. 18:31
 7/12 anonim ***** válasza:
De ez nem tisztesség,hanem önsorsrontás
dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, igazából ez nekem kicsit sem fura, sokkal inkább úgy mondanám hogy ismerős.

Egyértelműen látszik, hogy kell neked valaki aki megvéd és megment téged. És most kapaszkodj meg! Ez a valaki pontosan te vagy, saját magad :) Nem véletlen mondtam hogy húzd meg jobban a határaidat, és gyakorold az önismeretet illetve emberismeretet. Hosszútávon csak ez fog tudni megvédeni az aljas és jellemtelen emberektől, akik felismerik benned ezeket a nyitott hátsó ajtókat. Feltételezem az empátiád is magas, és többnyire a jót feltételezed másokról is, igaz? Ezekre a pozitív tulajdonságokra sajnos nagyon rá tudnak repülni a sötétebb fajta, kihasználós és manipulatív emberek. Kilométerekről megérzik, és kifejezetten gyengeségnek veszik, és megpróbálják folyamatosan kihasználni. Meg kellene tanulnod jól szűrni, felismerni őket és minél távolabb tartani őket magadtól.

Ezen kívül a társfüggőség is valóban probléma, mert méltatlan helyzetekbe hajszolhat téged. Jobb lenne ezektől a káros mintázatoktól minél előbb megszabadulni, vagy önképzéssel pszichológia terén és az önismereted növelésével, vagy célirányosan pszichológussal ahogy azt itt többen is javasolták már.

dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Illetve most a 6-os válaszodat látva kérdező, talán meg is van a legfőbb hibás minta, amit öntudatlanúl is követsz, hiszen ezt láttad gyerekként. Bármennyire is toxikus és önsorsrontó mintázat, ha ezt láttuk ezt követjük, mert ezt érezzük helyesnek, normálisnak, és ez vonz. Holott sajnos nagyon nem az. Ez amit érdemes megtörni minél előbb és kiszabadulni a hatása alól, mert valószínű pontosan apukád miatt vonzódsz az ilyen agresszív, link alakokhoz. És mint láthatod, ebből semmi jó nem származik.

Nővéred milyen típus, ő milyen utat követett végül? Nem lehet hogy érdemes lenne az ő példájára inspirációként tekintened?

dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként közben meg is valaszoltad a saját kérdésed. Nem vagy elátkozva, a rossz családi mintákat viszed tovább és ezért nem megfelelő partnert választasz magadnak.
dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!