Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért mondják azt sokan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt sokan, hogy a viszonylag gyorsan és nagy intenzitással induló kapcsolatok jelentős része elég hamar el is laposodik/kihűl?

Figyelt kérdés

[link]

A cikk maga nem éppen erről szól, de a 2-es pontban van egy ehhez kapcsolódó rész:

"It’s easy to get caught up in a whirlwind romance. Going from singledom to hanging out with someone 24/7 can be pretty thrilling, especially if you throw in things like last-minute getaways and meeting each other’s friends. Unfortunately, it’s an unfair truth of the universe that, when relationships burn so bright in the beginning, they can often fizzle out faster than you’d like."


Olyasmire gondolok, hogy pl. egy kapcsolat elején (1-2 hét) szinte egyből szerelmet vall egymásnak a fél és rendszeresen írják egymásnak, hogy "szeretlek / fontos vagy nekem / még sose éreztem ilyet, stb", 1-2 hónapon belül bemutatják egymást a szülőknek, illetve a rokonságnak, 2-3 hónapon belül összeköltöznek, stb. Ez valóban nem "normális" tempó és ez a sietség hamar kihűléshez vezet?


Nem rólam van szó egyébként, én csak külső megfigyelője vagyok a történteknek.



jan. 24. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem benne van a pakliban, hogy csak egy idő után bukik ki, hogy személyükben nem egyeznek és a vonzalom volt csak nagy. Emiatt gyakran vége lehet az ilyen fellángolásoknak. De ez nem szabályszerű simán lehet, hogy a végén leélnek egy egész életet is. :)
jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Irigyek. Ami tud működni az az első perctől fogva működik.
jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kitana. ***** válasza:
100%
Nem a tempó vezet kihűléshez, hanem hogy ennyi idő alatt alig ismered még a másikat, simán kiderülhet bármikor, hogy mégsem illetek össze.
jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kifelejtettem, hogy szinte már az első találkozó után úgy érezték, hogy rokon lelkek és mintha már évek óta ismernék egymást.
jan. 24. 17:09
 5/10 anonim válasza:
68%
irigykednek :D
jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

"Olyasmire gondolok, hogy pl. egy kapcsolat elején (1-2 hét) szinte egyből szerelmet vall egymásnak a fél és rendszeresen írják egymásnak, hogy "szeretlek / fontos vagy nekem / még sose éreztem ilyet, stb"


Jobb esetben ez 12-20 ev kor kozott van aztan kinovik az emberek.. Ez azert van mert meg nem ismerik kelloen magukat es a tapasztalatuk is keves. Akik mondjuk 20 ev kor felett is ilyenek ott valamilyen mentalis betegseg alhat ami legtobbszor szeretet hianyra utal, nem foglalkoztak vele eleget mindig egyedul volt .

jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
30 és 34 évesek az érintett személyek. És valóban, a fiatalabb fél eléggé kötődő típus, míg a másik is talán túlzóan szeretetéhes.
jan. 24. 18:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom.Kb 1 hónapig nagyon intenzíven ismerkedtünk a párommal, majd utána az első szextől számítottuk a kapcsolatot.Erre kb 3 hónapra összeköltöztünk, 7 éve együtt vagyunk, házasok vagyunk már.

Akkor most ez így nem jó?Hogy kell jól csinálni?


Sosem volt az divat, hogy emberek éveki "ismerkedjenek", meg első randin szexeljenek és így lődörögjenek évekig, összejárogatva.Ez utóbbi mitől jobb, mint két komoly ember, komoly szándékkal?Nem mindenki pszichopata, nem mindenki nárcisztikus, nem mindenki játszmázik, csiki-csukizik évekig, mire egyáltalán felvállalják egymást.

jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez kettejük dolga, nem a tiéd. A szüleim is 30 éves koruk körül ismerkedtek meg, 1.5 év múlva házasodtak és azóta is számomra minta a kapcsolatuk. Ne lássuk mindenben a végét, öröm, ha két ember egymáshoz passzol és egymásra talál.
jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkivel pár nap vagy max két hét után mondtuk a szeretleket, ezek a kapcsolatok 8 hónapig, egy évig és két évig tartott, illetve a mostani két és fél éve. Akivel nem mondtuk ilyen hamar azzal soha, mert ott nem is alakult ki szerelem.
jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!