Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Normális, ha egy 22 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha egy 22 éves férfinek 16 éves barátnője van?

Figyelt kérdés

Egy 22 (nemsoká 23) éves ismerősöm barátnője 16 éves. Megkérdeztem, hogy mégis mit tudnak együtt csinálni. Megtanulják a szorzótáblát aztán felmondja neki a csajszi a töri leckét amiből holnap dogát ír vagy mi? Ez elég fura nekem, mert oké, hogy "csak" 6 év a különbség köztük, de nem mindegy, hogy milyen korúak, véleményem szerint. Egy 30 és egy 24 éves esetén szerintem sokkal inkább normális mint egy 22 és egy 16 között (teljesen más élethelyzetben vannak). 16 évesen egy lány TALÁN már lehet testileg kifejlett és vonzó, de mentálisan szerintem még nagyon nincs ott, hogy érett legyen egy komolyabb párkapcsolatra. Szerintem kicsit visszataszaító már a gondolat is, hogy egy fejben még gyermekkel van párkapcsolata... 16 évesen még nagyon könnyen befolyásolnak és nem sok rálátásod van a világra, mert jobb esetben még a szüleiddel élsz együtt és sosem dolgoztál főállásban sehol. Ismerősöm szerint ez teljesen normális, mert hát ugye legális. Szerintem normálisnak semmiféleképpen nem az, viszont a legális részével nem tudok vitatkozni (max annyit hogy miért legális az, hogy egy 60 éves lefeküdhet egy 14 évessel, na mindegy...)


Szóval itt a kérdés lényege az lenne, hogy ez morálisan megkérdőjelezhető-e attól függetlenül, hogy (sajnos) ez legális.


A végére még annyi, hogy a nap végén nem igazán érdekel a dolog, hogy ki kicsodával van együtt meg ilyenek, és nem is szeretnék beleszólni a köztük lévő dolgokba, elvégre semmi közöm hozzá, csak kicsit furának tartottam ezt az egészet, és kíváncsi vagyok arra, hogy mások ezt morálisan helyesnek/helytelennek gondolják-e.



jan. 27. 22:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy 22 és egy tinédzser felfogása nem sokban különbözik, főleg ha a tini érettebb, a fiatalember pedig gyerekesebb.
jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, hogy normális-e. De nálad biztos érettebb a 16 éves lány.
jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Most 23 vagyok 18 éves korom óta 5 év telt el és gyakorlatilag alig ismerek magamra annyit változtam, külsőleg is de főleg gondolkodásban. És a nagy részéhez semmi extrém vagy traumatikus dolog nem kellett csak tanulás és tapasztalás.


Annyira máshol tartana egy ilyen lány és emiatt annyira nem lennénk egymásnak relatable-ek hogy emiatt én nem tudom elképzelni hogy a kérdésben szereplő kapcsolatban legyek.


A moralitás kérdésébe nem mennék bele, mert a társadalmi (de elsősorban a jogszabályi keretek között) mindenki maga dönthet, hogy mit tart erkölcsösnek. Nekem személy szerint a fenti típusú kapcsolattal vannak morális fenntartásaim is, de ezeket a saját életemre alkalmazom, nem foglalkozom másokkal és nem ítélkezem hogy mit csinálnak.

jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%
Igazából van egy ilyen ökölszabály. Életkor fele + 8 év a legfiatalabb akivel érdemes kezdeni.
jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3

Én is erre a következtetésre jutottam, annyira más lett az életem középiskola után, hogy összehasonlítani sem lehetne a mostanival.


#2

Ja, köszi az értelmes hozzászólást.


Leginkább csak azért érdekel/foglalkoztat ez a téma mert ez az ismerősöm nem egy buta ember, viszont annál manipulatívabb (véleményem szerint, kicsit Andrew Tate fan, meg ilyen sigma male grindset dolgokban van benne) és eléggé úgy jön le nekem, hogy csak egy könnyű húst látott meg a lányban, és csak ilyen korosztályban van esélye, mert a vele egyidős lányok szóba sem állnának vele és átlátnak a manipulációin. Ezért gondolom azt, hogy ez morálisan kifogásolható (legalábbis a részemről) mert csak kihasználja a nála fiatalabb lányok naivitását.

jan. 27. 22:52
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Hát nézőpont kérdése.

Én 23 évesen cseppentem bele kb a világba,de csak azért,mert elvesztettem a szüleimet.Azelőtt egy évvel őszintén,nem sokkal különböztem a 16 éves énemtől.

Főleg a férfiak..hidd el a 22 éves fiatalember inkább olyan,mintha 18 lenne.Ha a lány egy fokkal is érettebb,nem sokban különböznek.

jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Itt még azért sok ez a 6 év... Ha a csaj legalább leérettségizett volna, még csak-csaj,25-30 éves kor felett meg nem oszt, nem szoroz, ha a másik fél meg 31-36 éves.
jan. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%
#7 Ennyi erővel abba is bele lehet magyarázni, hogy a csaj nemrég került ki az egyetemről, még csak próbálgatja a szányait, ellenben a 30 évessel aki már rég dolgozok, karrierje van. Teljesen máshol tartanak..
jan. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
szerintem nem normális, teljesen más életszakaszban van
jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

Te ezen vagy kiakadva?

Én 22 éves nő vagyok, évek óta tisztességesen dolgozok és tanulok mellette. 4 évig együtt voltam egy 27 éves "férfival" , de így utólag inkább csak egy infantilis barommal, ugyanis lecserélt egy 17 éves lányra.

jan. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!