Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mai világban ez normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mai világban ez normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek az “normális” ha én olyan pasit szeretnék, aki oda-vissza van értem? Úgy értem teljesen belém van esve vagy hogy mondják és csak engem akar, eszébe se jut más…. Én egyszerűen azt nem tudom viszonozni (vagy nem szeretném) ha valaki csak félig próbálkozik, fél szívvel szeret, éppenhogy beéri velem, mert én csak teljes szívből tudok szeretni valakit vagy sehogy, fél szívvel nem megy. Vagy engedjem el a dolgot mert veszett ügy?


21/L



máj. 27. 09:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Látod, mégis csak a régi és hagyományos dolgok az élhetôk. Ennek ellenére mindenki az agyhalál liberális maszlagot nyomja. Webshop termékké váltak az emberek, addig kellenek egymásnak ameddig a szükségleteiket kielégítik. Mármint azért kell nő vagy pasi, hogy pl. az érzelmi vagy a szexuális igényem ki legyen elégítve. Tehát az adott problémára keresnek adott embert, majd a végtelennek tűnő kínálatnak köszönhetően amikor már unalmas, le lesz cserélve. Megtehetik? Meg. Aztán nézzük mi is az alapja ennek? A nevelés és a jó szülői minta hiánya. Ugye ma mindenkit el kell fogadni, ez kötelező. Itt kezdődik a második probléma. Baromira nem kell elfogadni senkit aki nem kapcsolódik az értékrendedhez, főleg párkapcsolati téren.
máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Grizesteszta ***** válasza:
78%
Szerintem ez a normális. Én már majdnem 60 vagyok, 3. tartós kapcsolatomban élek, de ez is olyan, ahol a férfi oda meg vissza van értem. Az már csak cseresznye a tejszínhabon, hogy én is érte. De szerintem ez a kölcsönös 'oda-vissza' a húszas évek elején egyenesen 'kötelező'.
máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Leclerc ***** válasza:
60%

1. Erőteljesen félreérted a “liberalizmus” pontosabban félremagyarázzák neked. A kutya nem mondta soha, hogy olyannal kell együtt lenni, aki neked nem felel meg. Ha nem akarsz, akkor nem leszel szörös lábú nővel, neki meg joga van nem veled lenni ha ezt elvárod. Ahogy nem kell melegnek se lenni, de nincs jogod gyűlölködni feléjűk.

A másik meg, hogy a kérdező is az érzelmi szükségleteit akarja kielégíteni. És erre nem megoldás az általad akart, nem lehet válni világ!

máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
1# Gondolom neked a liberalizmus addig maszlag, amíg a neked nem tetsző életmódot folytató embereket lehet kritizálni. Ha a te szokásaidról, életmódodról meg preferenciáidról lenne szó, egyből elfoadóbb, megértőbb lennél te is?
máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen normális amit szeretnél. De kölcsönösnek kell lennie és észben tartani, hogy elmúlik az az időszak amikor maj' meg bolondultok egymásért.
máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem akarlak lelombozni, kérdező, de szerintem ez nem annyira megvalósítható hosszú távon. Tényleg meseszépen hangzik, hogy két ember az idők végezetéig ugyanazzal a lánggal rajong egymásért, soha még egy röpke gondolat erejéig sem jut eszébe, milyen lenne vagy lett volna mással, nem néz meg senkit, nincsenek rossz napjai amikor a háta közepére nem kívánja stb. A kapcsolati dinamika egy nagyon összetett dolog. Olyan kapcsolat nincs, ahol nincsenek konfliktusok vagy ha igen, akkor ott az egyik fél nagyon durván alá van rendelve a másiknak vagy kihasználja, ami nem egy egészséges szimbiózis. Ha pedig egyenlő félként vesz részt benne két fél, akkor óhatatlanul előjönnek az egyéni érdekek, folyamatos kompromisszumok, mind anyagi, mind szellemi téren, ami megöli azt a hollywood-i álmot, hogy rózsaszín ködben éljük le az életünket.

Megfigyeltétek, miért nem mutatják be a romantikus filmek a párok mindennapjait? Miért csak a kalandos összejövésről szólnak? Talán azért, mert a hétköznapok lehetnek unalmasak, amikor fáradtan hazajössz és be kell tenned a büdös zoknit a mosógépbe, el kell vinni a gyereket az iskolába. Ettől persze lehet egészséges, hosszú távú kapcsolat. De ez nagyon nehéz azzal az árral szemben, ami a pillanatnyi élvezetet sulykolja, a folymaatos izgalmat, a pezsgést, a laza kapcsolatokat, meg az azzal való triggerelést, hogy ha valaki egy életet egy emberrel él le, az lúzer, mert nem próbált senki mást.

Ha valaki ezeket képes fejben meglépni, na meg persze ehhez az kell, hogy a partnere is ugyanígy lássa, annak van esélye erre az örökké együtt szerelemre.

Minden más esetben sztem nincs.

De szívesen meghallgatom, akinek erről más véleménye van, másképp látja.


F

máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem igen, senki sem szereti szamárnak érezni magát ló helyett.


Az már egy másik kérdés, hogy manapság sokszor lehet hallani, hogy ha valami probléma merül fel, azonnal dobd el a kapcsolatot.

máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Folytatva: ja és természetesen igen, mindamellett ez egy teljesen valid emberi vágy, hogy kölcsönösen szeretve legyen és ne érjen véget fájdalommal. De itt szerintem jól utalt a kérdező a "mai világgal" arra hogy nagykn sok kapcsolat válságban van. És ez nem valamiféle liberális maszlaggal van összefüggésben, amit 1-es ír, hanem azzal az életmóddal is, amit a jelen kor embere folytat. A holtomiglan már nem kényszer, nincsenek annyira egymásra utalva az emberek mint régen, az áhított "hagyományos" világban. Szerintem mondjuk a feudalizmust senki nem sírja vissza, márpedig annak hogy a társadalom mobilissá valik, óhatatlanul velejárója az hogy a kapcsolatok nagy resze sem tart örökké.


(6-os voltam)

máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Grizesteszta ***** válasza:
57%
#6: Kettes vagyok, szerelmes lángolóan, kölcsönösen, de.... '3. tartós kapcsolatomban élek'. Ergo: a lángolás már kétszer is elmúlt, OK, hogy 10 és 20 év alatt, de elmúlt. Ez a harmadik még új, de lehet, hogy nem is fogok élni már 10 , pláne 20 évig. De az ember addig maradjon egy helyzetben, amíg az jó neki a megkötendő kompromisszumokkal együtt is. És igazad van, nem fog lángolni ezer évig, mert a 'mindennapok' csökkentik a lángot, de ha 21 évesen már nem is kezdődik 'lángolva', na, az már régen rossz. És az is igaz, hogy kompromisszumokat mindig, minden kapcsolatban, mindkét félnek kell kötnie, de ezzel együtt az a kapcsolat még lehet remek mindkét fél szemszögéből vagy éppen pont azért. :)
máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 bolognai a kedvencem ***** válasza:
49%
Így működik a szerelem. Nem irreális dolog ez.
máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!