Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyünk, ha újabb 3 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyünk, ha újabb 3 év távkapcs van kilátásban, hogyan oldjuk meg, vagy ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Párommal nyáron jöttünk össze, és a munkám sok időt elvesz, nagyon sok utazással jár, ő pedig jó tanuló, és most külföldön ösztöndíjas. Mielőtt megismerkedtünk, már eldöntötte, hogy szeretne tovább tanulni.

A mostani külföldi ösztöndíja miatt beleszeretett abba a városba ahol van, és nagyon szeretne ott élni, viszont a munkám ide köt, és NAGYON jól fizet, de végül is abban maradtunk, hogy a továbbtanulását belföldön fogja elvégezni, így én is tudok tovább dolgozni.

De most a továbbtanulása úgy áll, hogy újra távkapcsolatban kell lennünk 3 évet.


Előre is köszönöm az építőjellegű válaszokat, és ha valaki még van hasonló helyzetben, kérem ossza meg, hogy náluk mi a helyzet!



2013. nov. 13. 18:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah! Annyi még hozzá tartozik, hogy fülig szerelmesek vagyunk, és igyekszünk olyan döntéseket hozni, ami mind a kettőnknek, a kapcsolatunknak is jó!
2013. nov. 13. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én barátom másfél hónapra ment ki Németbe és már annyi idő alatt is a falat kapartam a hiányától és az aggodalmaktól... Nem tudom... 3 év az nagyon sok idő.. Attól függ, h fogtok találkozni-e egymással azalatt az idő alatt és milyen gyakorisággal
2013. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
külföldön is van jólfizető állás, de megértem hogy nem akarsz külföldre költözni :/ és ez egy nagy döntés igazából szerintem jó megoldás nincs
2013. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Találkozni kb havonta tudunk, ha tudunk, de a táv akkora, hogy anyagilag engem nagyon megterhel, hát akkor egy diákot!


A jól fizető állás külföldön igényel nyelvtudást és nekem az nincs sajnos, és az is hozzá jár a dologhoz, hogy az itteni karrierem már elég jól ki van alakulva, és nem a luxus miatt hajtok, hanem, hogy a családomnak mindent meg tudjak adni, amit csak lehet, és persze a szeretetet is!

2013. nov. 13. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:

nekünk fél éve tart a távkapcsolatunk és rengeteg veszekedés született ebből, igaz mi 2-3 hetente tudunk egy hétvégét együtt tölteni. 3 év rengeteg idő, mi is csak azért vágtunk bele mert nekünk már "csak" 9 hónapig lesz így.

ha bíztok egymásban és szeretitek egymást, semmi sem lehetetlen, viszont rengeteg rosszal jár.

persze mi a jobb, nélküle vagy ha így, de legalább vele? el kell dönteni! :) mi harcolunk, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.

azért mondtam, hogy a bizalom a legfontosabb mert itt tényleg csak arra tudsz majd hagyatkozni, hiszen azt csinál a másik amit csak akar.. (nekem pl. ez a feltétlen bizalom tört meg pár héttel ezelőtt, azóta agyalok is rendesen)

2013. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fog jót tenni hosszútávon a kapcsolatotoknak. Nem akarlak elkeseríteni, de jobb, ha felkészülsz rá. Még korai kapcsolatban vagytok, most még könnyebb egy szakítás.
2013. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálni meg lehet hiszen fix dátumhoz van kötve a vége, viszont valószínűleg ha 3 évig külföldön lesz utána már nem akarna hazajönni. Túl friss a kapcsolatotok ahhoz, hogy előre meg lehessen jósolni, hogy ez hogyan fog hatni rá. De így elsőre én azt mondanám megoldható ugyan de vagy szakítás lesz a vége ígyis úgyis ha te nem akarsz kimenni vagy egyszerűen elhidegültök.


Édesanyámnak most ért végett a kapcsolata 2 éves távkapcsolat volt, 3-4 havonta tudtak találkozni, ezzel még nem is volt gondja egyik félnek se, csak nem haladtak sehová, a bizalom is megrendült egy idő után. Nem volt végcél, hogy na akkor vagy egyik, vagy másik fél kiköltözik a másikhoz, és ha költözik akkor tényleg jó lesz. A végére derült ki, hogy alapjaiban látják máshogy a világot.

2013. nov. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk most jött a hír, hogy nem lesz 3 év, csak ez a tanév, és utána összeköltözést tervezünk. De a kérdés így is áll.
2013. nov. 16. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!