Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért mondják azt, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt, hogy a válás nehezebb mint a szakítás?

Figyelt kérdés
Vàlàs , szakítàs , szerelem, házassàg , pàrkapcsolat

2013. nov. 18. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
drágább az anyagköltség
2013. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hosszabb idő, kb egy év. és egy plusz személy okoskodik bele: a bíró aki az egészről semmit nem tud... elnézést minden bírótól aki látja esetleg :D meg a gyerek elhelyezés és a pénz elosztás is megnehezíti.
2013. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem nem anyagi dolgokra gondolok hanem inkàbb èrzelmi szempontokra. Pont ma vàgta a fejemhez egy ismerösöm , h el vàlni nem ugyan az mint szakitani valakivel ès ez az amit meg kellene èrtenem.
2013. nov. 18. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakítás: kimondod hogy vége, összepakolsz és soha többe nem kell látnod.

Válás: kimondod, összepakolsz és még hónapokig a bíróságra kell járnod. Ráadásul 30 e ft.

Barátnőm tavasszal tett pontot a házasságának a végére, még akkor külön költöztek. De hivatalosan még nincsenek elvállva. Talán januárban már véget ér a procedúra.

2013. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak magamból tudok kiindulni.

Mindig is házasságpárti voltam, komolyan vettem a párkapcsolatokat, a családalapítást stb., tehát nekem érzelmileg nagyon fontos az elköteleződés ilyen irányban is.

Nem kapkodtam el épp ezért a párválasztást (persze ismerkedtem), és amikor igent mondtam a vőlegényemnek, az számomra nagyon fontos, döntő pillanat volt. Ez már nem csak egy szimpla kapcsolat számomra, hiszem megtaláltam azt az embert, akivel családot alapítok, és együtt leszek, remélhetőleg jó sokáig.

Ha válással végződne, az minden téren kudarcot jelentene, a családomat veszíteném el, és magamban is csalódnék.


Meg persze ezen túl nyilván x év együttélés után, főleg ha gyerek is van, és még válni is kell, az megnehezíti a dolgokat, főleg, ha az egyik fél nem akar válni. Szakításnál csak összeszeded a holmit, és kész. Bár anyagi kérdésekben ebben az esetben is lehetnek nagy viták.

2013. nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a házasságnál már fullra összekötöttétek magatokat, hogy most már végleg együtt maradtok, esetleg van gyerek is, meg hát nem csak együtt jártatok, együtt is laktatok, stb.
2013. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szakítás is tud ugyanolyan nehéz vagy nehezebb lenni mint egy válás. Tapasztalat. A bírósági procedúra, stb nem változtat sok mindenen. Mindig csak az adott két emberen múlik, hogy mennyire nehéz. Mennyire nehezítik meg egymásnak és maguknak. Volt olyan szakításom, ahol az ex hónapokig cseszegetett a szakítás után, ment a pocskondiázás meg a marakodás. A válás viszont abszolút békében zajlott annak idején, utána is jó barátok maradtunk. Nem lehet általánosan kijelenteni, hogy nehezebb az egyik mint a másik.
2013. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra azért tűnik nehezebbnek a válás, mert tovább tarthat. Ráadásul miután kimondod hogy vége, a válás, bíróságra járkálás miatt sokszor kell találkozni a házastárssal.... így nehezebb felejteni...


Ha szakítás van, akkor csak összepakolod a cuccod és lelépsz, soha többet nem kell látni a másikat...


Ha házas vagy, az életet része lesz a házastárs családja, barátai is, adott esetben megkedvelsz párat közülük... ezt mind mind elveszíti az ember:(


Léptem már ki olyan kapcsolatból amit utána 2 évig emésztettem, pedig csak 10 hónapos párkapcsolatról volt szó, együttélés nélkül.


Megmondom őszintén, nem tudom hogy tudnék talpra állni, ha odáig jutna a házasságom, hogy válni kell...lehet bekattannék.


27/N

2013. nov. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!