Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehetetlen helyzet. Valami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetetlen helyzet. Valami tanács, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

Volt egy barátnőm. Aki elég messze lakott tőlem.. Sokáig együtt voltunk, viszont a kapcsolat eléggé átorientálódott, a mérleg legtöbbször az ő felére dölt, volt hogy érzelmileg zsarolt és hasonlók, egyre inkább csak az ő akaratát akarta érvényesíteni a kapcsolatunkon. Én eleinte tűrtem, aztán kissé felnyílt a szemem, és megláttam hogy ez eléggé nagy probléma, szakítás lett a vége.

Szenvedett elég sokáig aztán talált magának barátot. Én elvoltam egy jó darabig egyedül, és volt pár kapcsolatom, kerestem egy olyan lányt aki értelmesnek tűnhetett volna.

Az előző kapcsolatomból rentgeteg barátom megmaradt, meg is látogattam őket párszor, és amikor mennem kellett, mindig sokat hiányoztak.

Közüllök egy lánnyal még akkor amikor jártam a fenn említett hölggyel, akkor is jó kapcsolatunk volt, persze mint barátok. Sosem akartam volna már csak elvből is többet. De azért az utóbbi időben volt hogy el-el játszogattam a gondolattal, hogy mi lenne ha.. Természetesen ezeket igyekeztem elhesegetni, de volt hogy többször rámtörtek. Aztán a közelmúltban meglátogattam az ottani ismerőseimet, és velük töltöttem egy napot, majd a másik részét meg vele, de akkor is hangsúlyozottan csak a barátiságra mentem és ő sem volt máshogy. Viszont, amint elhagytam a várost, hiányérzetem kelt, és ezuttal ő volt a fő tárgya.. Szilveszterkor hivatalos voltam egy bulira szintén ott, szintén velük. Kissé közelebb kerültünk egymáshoz és akkor már az alkohol enyhített az elveinken, de csók nem csattant el viszont mindaketten éreztük, hogy itt valami több lessz.

Újév elkövetkezendő napjain nem volt nap, hogy ne beszélgessek vele. Mind ketten igen jól éreztük magunkat, és egy nap úgy éreztem, meg kéne tennem a lépést, bevallottam neki az érzelmeimet.

A reakciója nem lepett meg túlzottan, szintén ugyanezt érezte, viszont nagyon kötötte hogy mivel az exem legjobb barátnője (ráadásul az exem csak rá számíthat, eddigi tapasztalatok alapján) ezért nem tud mit kezdeni a helyzettel, felkért hogy minél előbb személyesen találkozzunk, és beszéljük meg a dolgokat.

Ez következő héten meg is történt, viszont szintén előtte egy társasággal voltunk, az exem is ott volt, akivel igazából rosszban nem vagyok már, de túl jóban sem, viszont ő még mindig szeret, ezt a szülei is mondták nekem akikkel jóban maradtam a szakítás után is. Nos, az este kellemesen telt mindenki jól felöntött főleg mi ketten.

Miközben elkísért a szállásomra a kisasszony, beszélgettünk, nevetgéltünk, és elcsattant, egy csók, majd még egy majd még egy és így tovább. Aznap este kézen fogva kísértem haza, másnap ismét találkoztunk, és akár egy pár úgy viselkedtünk a helyzetet figyelmen kívül hagyva.

Most viszont elég nagy a dilemma hogy mi legyen kettőnk között. Ő az ex barátnőmmel még maradnak osztálytársak egy jó darabig, így ha kitudódna a dolog az exem személyisége nem a legmegbocsájtóbb, és hatalmas káosz lenne mindenhol.

Viszont lassan mindketten megőrülünk egymás hiányában, nem tudunk túlzottan dönteni mert nincs jó döntés.

Valami tanács, vagy érv bármelyik álláspontról?

Előre is köszönöm hogy rámfordítottad az időmet kedves olvasó!



2014. jan. 28. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem úgy tűnik, mintha az exeddel érdemes lenne fenntartani a barátságot. Összeveszni nem kell vele, de megpróbálhatna feltűnés nélkül eltávolodni tőle.
2014. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez valóban rém kellemetlen, de biztos hogy az exed annyira kiakadna, ha ti összejönnétek? A szövegből úgy vettem ki, hogy elég rég voltatok már együtt, és ugye neki is volt már más kapcsolata. Most nincs neki? Biztos, hogy nem lépett még túl rajtad? Ezt talán a "barátnődnek" kellene megbeszélni vele, hogy mi a helyzet, hogy mit szólna hozzá, ha ti ketten összejönnétek. Passz, mást nem tudok mondani, mert ha szeretitek egymást, akkor erről érdemes lenne beszélni nekik... Végülis ti már rég nem vagytok együtt. Persze azt is megértem, hogy a lány nem akarja a legjobb barátnőjét emiatt elveszíteni. Szerintem mindenképp beszéljenek, vagy beszéljetek.
2014. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
van egy ilyen barátnőm és én mondom neked, baromira be fog rágni a csajra. rád kevésbé, de téged ne is érdekeljen, a főbb probléma itt, hogy a lány hajlandó-e vállalni a kockázatot. mennyire fontos neki a barátság? és tényleg működne-e a dolog köztetek és nem dobná el a barátságát egy pár hónapos kapcsolatért. ugyanis egy jó barátnőt nem dobunk el egy pasiért, de egy nem jó barátnőt...
2014. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az exemet már igyekszem minél jobban lekoptatni már rég és vágni az összes szálat vele, de azért beszélőviszonyt megtartani, de nem akarok közeli barátságot semmiféleképp már egy ideje.

Onnan tudom hogy ragaszkodik hogy a fennt említett lánynak legjobb barátnő lévén mindent elmond így a mostani barátjával, -mert van barátja, akivel még akkor jött össze miután már szakítottunk viszonylag ráhagyással- ha összevesznek azt is megemlíti és tanácsot kér. Meg személyiségéből kifolyóan hirtelen haragú és haragtartó is egyben -nagyon kevés a ráció hogy bármikor is megbocsásson bárkinek is hacsak nem tömködik jól tele a fejét a reális gondolkodással- ezért említette hogy milyen jó volt a régi én -ugye amikor még engedtem az érzelmi befolyásoknak- és néha említést tesz arról hogy nem is nagyon szereti a mostani barátját, de természetesen ez is mint az időjárás változik van amikor meg halálos lelkitársi szerelemről tesz megnyilvánulásokat...

Azt hogy a dolog menne-e köztünk már gondoltuk hogy előtte érdemes lenne meggyőződni róla, de minden ismerősünk, aki huzamosabb ideje ismer mind a kettőnket, rentgeteg közös dolgot vél bennünk felfedezni és ellentétet, maximum csak a táplálkozási viszonylatokban.. Sokak szerint nagyon jó párt alkotnánk/tunk... Erre alapozva gondoltam hogy talán mégis érdemesebb lenne valahogy belekezdeni és épkézláb kapcsolatba és felépíteni.

Viszont a gondnak a nagyobb része az, hogyha beszélne is az egykori barátnőmmel erről, és tulajdonságait ismerve felkapná a vizet és nem nagyon bocsátana meg, akkor nagyjából garantáltra venném, hogy az osztály eléggé elszakadna két rész felé. Igaz többen állnának a hozzám közel álló lányhoz, de az életét elég rendesen feltudná forgatni ennek a publikálása, és lehet hogy a viszhangja nem tartana közel három évig, de azért nagy bonyodalmakat okozna ha rosszul sülne el.

Ismét egy probléma, hogy még az nem is lenne elég hogy egy osztályba járnak és legjobb barátnők is egyben, hanem körülbelül három háztömbnyi távolság választja el a kettőjük lakását.

2014. jan. 28. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Uristen...Figyelj,szerintem a volt baratnod kisse cicas..ha erted mire gondolok. Nem,nem engedheted neki,hogy iranyitson. Ha szakitottatok es sikerult megakadalyoznod,h befolyasoljon,akkor miert hagyod neki,h tovabbra is azt csinalja? Mar semmi kozod hozza,ne engedd ,h most is tole fuggjon az eleted!!!! Ahogy leirtad,az o hibaja a kapcsolat vege. Nagyon ismeros helyzet,csak altalaban a ferfiak ilyen iranyitasmaniasak,de ugy latszik forditva is igy van. Semmivel nem tartozol az exednek,sot,o tartozna neked,mivrl megbantott,megis mi volt az elso miutan szakitottatok?? Osszejott egy masik csavoval..-.- Most is van baratja,nem? Nekem egy vegtelenul aranyos pasinak tunsz es megerdemled,h normalis baratnod legyen,aki szeret. De mindenkepp bizonyosodj meg rola,h ez a lany tenyleg "szeret"-e. Es igen,masreszrol a lany fogja inkabb vallalni a kovetkezmenyet es ha a lany ugy dont,h tetszel neki annyira ,h megprobalja veled,akkor orulj es szard le az exedet!!!!!
2014. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 PearlDiver ***** válasza:
90%

#5 jól mondja. Ne hagyd, hogy még most is befolyásoljon!

Semmi, azaz semmi joga, oka, ürügye nem lehet arra, hogy meghatározza, a barátnője összejön-e az exével, miután egyrészt ti már szétmentetek, másrészt ő be is pasizott.

Be kell hogy lássátok, az a barátnő, aki ilyesmikre kényszeríti a barátnőjét, nem jó barátnő, mert nem az fontos neki, hogy a másik boldog legyen, hanem a saját hisztériája. Az ilyen barátnőre nem érdemes tekintettel lenni, mert egészségtelen a hozzáállása.

Remélem összejöttök, ki tudjátok zárni a nevetséges intrikákat és nagyon boldogok lesztek együtt :)

24F

2014. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A helyzet már nem rajtam dől el, én amit tudok megteszek azért, hogy a mérleg inkább az én felemre dőljön, az exem igazán csak a kiszemeltemre van hatással, rám már rég egyáltalán nincs (hála a jó égnek..).

A dilemma a lányt illeti, hogy képes-e lépni felém, vagy leülni az exemmel megbeszélni a dolgot, és várni a csodát hogy hátha valahogy enged a szíve, és normális barátként, emberként viselkedve, segítené a legjobb barátnőjének tartott lány boldogságát. .

2014. jan. 30. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Irány a hájpacni! Az exed pedig megtanulja, hogy nem kell magykutya:/
2015. nov. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!