Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik az igaz szerelem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisboltos kérdése:

Létezik az igaz szerelem? Érdemes keresni?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Sűrűn járok el otthonról, sokat bulizok, rengeteg emberrel ismerkedem, és sok tényleg jó és igaz barátom van. Jó tanuló vagyok, egyetem a cél, jók az anyagi hátterek is. Nincs kisebbségi komplexusom.

Mégis sokszor üresnek érzem magam. Egyszer volt barátnőm, de hamar szakítottam vele, mert nem éreztem szinte semmit.


Mi értelme így az életnek? Úgy érzem csak az segíthet. Még a sex sem mozgat. Sosem élek az alkalmakkal sem, mert nem érzek semmit a másik iránt. Úgy meg számomra lehetetlen.


Ha van kedve valakinek privátban beszélni erről, írjon nyugodtan.



2016. jan. 1. 23:25
 1/8 Girls are ridiculously shallow ***** válasza:
100%

Ha a nőkben keresed az életed értelmét, akkor könnyebb, ha fogsz egy liter vodkát, kisétálsz az erdőbe ma éjszaka, leülsz egy fa alatt és szépen elfogyasztod magadban. Nagyon komolyan mondom, nem éri meg.

Írtad, hogy vannak céljaid, meg a képességed, hogy elérd azokat. Akkor hajrá. A szerelem meg majd jön, aztán megy is. Az életed viszont marad.

2016. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%
Létezik. Majd találsz egy olyan lányt, akivel működni fogtok együtt és szerelmesek lesztek egymásba. Létezik, csak nem minden második emberrel és nem egy életen át. Ez sajnos ilyen, el kell fogadni.
2016. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, de azt ne várd, hogy 80 éves korotokig ugyanolyan lánggal, tűzzel fog égni. Néhány év után átalakul erős ragaszkodássá, szeretetté, egymás iránti tiszteletté. Ami persze nem jelenti azt, hogy nem lesznek vitáitok...

Nem vagy te üres, sokan dobálóznak ezzel az üresnek érzem magam szlogennel. Egyszerűen csak nem volt miért szeretned a lányt, nem érintett meg. Majd lesz, aki megmozgat lelkileg is.

2016. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy igaz szerelem nem létezik, mint ahogy azt a filmekben elképzelik. :) Egy párkapcsolat csapatmunka, önfeláldozás, a "személyes jók" közül pár feláldozása a "közös jóért", ami sokkal nagyobb örömet okoz. Úgy gondolom, kellő odafigyeléssel egymás felé és megfelelő érzelmi intelligenciával létezhet a... nevezzük akkor most így, "igaz szerelem".

Szerintem ha az ember komoly kapcsolatot tervez valakivel, olyat válasszon maga mellé, akit társaként, barátjaként is tud szeretni, vagy úgy, ahogy egy jó családban a testvérét vagy a szüleit. Sajnos a szerelemnek megvan az a tulajdonsága, hogy fél-4 év elteltével elkezd lappangani és nem marad meg úgy, mint az elején, akkora intenzitással és állandósággal. Előtűnik, de nincs jelen állandóan, nem lehet csak rá hagyatkozni. Ezért érzem fontosnak, hogy legyen valami, ami a két embert akkor is összetartja és amitől úgy érzik, hogy jó a másikkal, mint emberrel, hogy szereted, mint embert, ezen a ponton a nemétől és a szexuális vonzalomtól kicsit elvonatkoztatva is, ha ez a fajta szerelem elmúlik. :)


Talán igaz szerelmet nem érdemes keresni. De olyasvalakit, akivel tökéletesen "együtt tudsz dolgozni" és ráadásul megvan a testi vonzalom is... Kell! Szerintem mindenkinek.


/szintén 19, csak lány :D/

2016. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg vagyok győződve róla, hogy ez személyiségfüggő kérdés. Mindenki tudna találni mást egy idő után ha nagyon akarna. 8 milliárd ember mellett, mindenki tudna találni olyan embert aki éppen a pillanatban egy kicsivel jobb, kicsivel többet adna neked.

De, ha te elhatározod magad valaki mellett akkor van ilyen. Nagyon sokan nem képesek erre, hogy ilyen tényleg életre szóló döntést hozzanak valaki mellett. Lehet nem is egészséges dolog. De a titka, hogy nem szabad minden emberrel kikezdeni akivel lehet. Várni kell, amíg lesz egy olyan aki mellett tényleg el tudod határozni magad. És bele kell adni mindent. Aztán ha minden jól megy, szerencsés vagy. Ha meg vége lesz egy idő után, akkor is szerencsés vagy, mert volt ilyen szerelem az életedben ami nem mindenkinek adatik meg, és életed végéig hálás lehetsz, hogy így tudtál valakit szeretni.

2016. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Nincs, nem mindenkinek "elérhető".

Vannak, voltak akik társ nélkül élték le az életüket, úgyhogy a "mindenki így úgy megtalálja" az csak egy hitvány duma.

2016. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szerelem mértéke a viták hevességétől függ. Minél nagyobbak a viták, annál nagyobb a szerelem.


Olyan nincs, hogy mindig minden szép és nyugis, sőt akkor válik igazán lapossá az egész és elmúlik sec-perc alatt.


Személy szerint én úgy gondolom, van olyan, hogy igaz szerelem, de ez egyáltalán nem tart túl hosszú ideig. Addig kell kiélvezni amíg tart. Aztán, amikor elmúlt a szerelem, na akkor derül ki az igazság, addig megjósolni sem lehet mi lesz a kapcsolatból.

2016. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazán jó válaszokat kaptam. Elgondolkodtattak. Köszönöm mindenkinek!
2016. jan. 2. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!