Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet két embert egyszerre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet két embert egyszerre szeretni?

Figyelt kérdés
25 éves leszbikus nő vagyok, 19 éves barátnőm van, tavaly költözött hozzám, mert megkértem h beszéljen rólunk a szüleinek, a szülei nem fogadták el, és addig haza sem mehet míg velem van, nem beszélhet a testvéreivel, gyakorlatilag kitagadták a családból miattam. Rettenetes hogy ezt át kellett élnie és utálom magam emiatt. Ő kétségbe esett hogy mi lesz így vele, hiszen még akkor érettségije sem volt. Megnyugtattam hogy nálam marad, leérettségizik, nagyon okos lány diplomát szerez, és minden rendben lesz, vigyázok rá. Ezt azért írom le mert ebből látszik a legjobban köztünk a bizalom. Mindennél jobban szeretem. Viszont megismertem egy másik lányt. Velem egy idős, mentőtiszt, volt egy balesetem, és a kórházba ismertem meg, ő volt az egyik mentős aki bevitt a kórházba. Minden nap bejött, beszélgettünk, később tartottuk a kapcsolatot és barátok lettünk. Ő is leszbikus és nemrég elkezdett közeledni felém, nem igazán baráti szinten. Tudott a barátnőmről. Meg is kértem, hogy ne hozzon nehéz helyzetbe. Megértette és nem is csinált semmi félreérthetőt, nem közeledett felém. De mindig ott volt amikor kellett. Ha szar napom volt, egy rekesz sörrel állított be hozzám, ha jó napom volt még jobbá tette. Ő az egyetlen ember aki mai napig bármikor meg tud nevettetni. Lelki társ. Azt hiszem ez a megfelelő szó rá. Megértjük egymást, mint soha senkivel, még a barátnőmmel sem. Beleszerettem, ő is szeret engem. De a barátnőm éppen úgy szeretem. És ez felőröl. Utálom magam. Mert boldog sehogysem lehetek. Fáj hogy nem lehetek vele, de ha csak arra gondolok, hogy a barátnőm értem hozta meg élete eddigi legnagyobb áldozatát, és gyakorlatilag tőlem függ hogy van e hol laknia, és iszonyatosan hiányozna nekem. Felőröl. Ha végre semmi nem hiányozna az életemből... Jó állás pályakezdőként remek fizetés, autó, lakás, barátnő, minden amire szükségem van. Akkor valami mégsem tökéletes. És a kérdésem nem is az, hogy lehet e két embert szeretni egyszerre, ebben már biztos vagyok. Szerelemmel szeretem mindkettőt. De mégis mit tegyek ilyen helyzetben?

2016. jan. 24. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a hibát ott követted el hogy nem kellett volna ismerkedned mással amikor már volt valakid előre lehetett tudni hogy saját magadat fogod nehéz helyzetbe hozni
2016. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jah tehát ha valaki 50 évig valakivel akkor a 24 éves ismerősi köre kell megmaradjon 74 éves koráig. Érthető. Egyáltalán nem voltak céljaim ezzel a lánnyal te jó ég... Nem ismerkedtem! De ha valaki besétál az életedbe akihez így tudsz ragaszkodni akkor hogy küldheted el a francba? Voltál te szerelmes?!
2016. jan. 24. 15:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj elengedned a barátnődet mert belé nem vagy szerelmes. Ez tisztán látszik. Csak sajnálod, kötődsz hozzá.


Vagy ha úgy érzed Ő nélküle nem tudsz élni, akkor véglegesen kell megszakítanod a mentőtiszttel a kapcsolatod.


A Te döntésed, nem a miénk.

2016. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy a barátnődbe szerelmes, ha képes voltál beengedni másvalakit is a szívedbe. A barátnőd mennyire tudna stabil lábakon megállni nélküled? Én a helyedben mindenképp meggyőződnél arról,hogy hogyan lehetne biztonságban egyedül, egy saját lakásban. Előbb-utóbb muszáj lesz megbeszélned vele ezt, különben hazugságban fogtok élni egymás mellett. A mentős mennyire gondolná veled komolyan? Mennyire hat ki a kapcsolatodra
2016. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy a barátnődbe szerelmes, ha képes voltál beengedni másvalakit is a szívedbe. A barátnőd mennyire tudna stabil lábakon megállni nélküled? Én a helyedben mindenképp meggyőződnél arról,hogy hogyan lehetne biztonságban egyedül, egy saját lakásban. Előbb-utóbb muszáj lesz megbeszélned vele ezt, különben hazugságban fogtok élni egymás mellett. A mentős mennyire gondolná veled komolyan? Mennyire hat ki a kapcsolatodra, hogy szerelmes vagy másba? Két emberrel ezt nem csinálhatod sokáig :/ egyikükkel szemben sem lenne fair. És igaz, hogy a barátnőd miattad hozta élete legnagyobb áldozatát, de emiatt nem vezekelhetsz életed végéig, mert az úgy nem őszinte szerelmen alapuló együttlét. Viszont hatalmas erő, ha meg tudod vele ezt úgy beszélni, hogy megértse, és mindenben támogatod. A kapcsolatok változnak, és ha már magabiztos, munkavállaló személy, aki képes lenne egymaga élni, akkor mindenképpen szakítanod kell(ene) vele, szerintem.
2016. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A szerelem szerintem nem minden a világon.. mármint... miért kéne azt választanom ha egy idő után úgyis átalakul szeretetté? A barátnőm nagyon ügyes dolgozik is bár abból nem igazán tudna megélni amennyit keres... azt is tudom hogy nem kell évekig így élnem mert ő egyszer miattam döntött úgy ahogy. De szeretem hiszen nem tudnám magára hagyni. Viszont ha elmondom neki mit érzek a buszkesege mondatná azt vele hogy neki ebből a kapcsolatból ki kell lépnie hiszen ez számára azt jelentené én is szeretem le akarom cserélni. A másik lánnyal nem beszéltünk kapcsolatról csak az erzeseinkrol. Elég komoly lány nem hiszem hogy egy hétre kellenék neki. De nem próbál győződni h de igenis vele legyek hiszen nem teheti. Megértő! És a barátnőmmel természetesen ismerik egymást. Bár az utóbbi pár hétben már a szeme elé sem akar kerülni. Az hoz nehéz helyzetbe hogy igazságos akarok lenni. Igazságos a barátnőmmel és magammal is és ez osszezavar és szerintem nem helyes otthagyni egy jó kapcsolatot egy szerelemért. De a szívem mást mond és ez fog tönkretenni.
2016. jan. 25. 14:40
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem igazán hat ki a kapcsolatra. Annyit lát rajtam hogy nincs jó kedvem... zavart vagyok. Sajnos ezt nem tudom elrejteni. Ő csak próbál jobb kedvre deríteni. Én pedig kevesebbet gondolkozni.
2016. jan. 25. 14:45
 8/14 anonim ***** válasza:
bármit is teszel, ne csald meg a barátnődet, kérlek
2016. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként én is voltam ilyen helyzetben, azon az oldalon is, amiben most te vagy, és abban is, amiben barátnőd van... igaz hetero kapcsolatban (amúgy biszex vagyok) de nem hinném, hogy ez számítana.

Egyetemen történt, hogy 2. éves voltam, szóval kb. 20 éves amikor megtetszett egy csoporttársam... illetve többet is éreztem iránta, barátom észrevette rajtam szintén, hogy baj van. Ilyenkor az ember párja észreveszi ezt, ezt nem lehet csak úgy takargatni. A srác is totál belém volt zúgva... Kapcsolatom akkor 3-4 éves volt barátommal és végül egy időre szüneteltettem a kapcsolatot azzal a sráccal, akivel annyira egymásra voltunk kattanva... mert úgy döntöttem, hogy szeretem a barátomat is és helyre lehet hozni, ha tényleg akarom.

Pár évvel később, valamikor 6 éves évfordulónk környékén jött egy idióta pi.csa, aki nem akadt le a barátomról és az félre is kefélt... a megcsalás nagyon földhöz tudja b.aszni az embert, szóval annyit kérlek, hogy véletlenül se tedd meg. Mondjuk nehéz, de ne, inkább szakíts vele előbb. Viszont a tanulság számomra annyi volt, hogy válassz! Minél előbb. Nem fog csak úgy megoldódni, ha vársz, ahelyett, hogy cselekednél.

Viszont, ha a mentős hölggyel kell együtt lenned a jövőben, akkor menni fog. Ugyanis akit először említettem srácot, sikerült egy buliban egymásnak esnünk és azt mondtam neki végül, hogy "nem, barátnőd van". Szóval 3 évvel később sem múlt el a vonzalom köztünk és most is vonzódom hozzá és ha szétmennek a csajával, simán ráhajtok, de nem fogom őket szétszedni. :) Ha pedig nem mennek szét, akkor jobb is, ha nem csináltam semmit. :)

Szóval mit csinálj: dönts, és lépj aszerint. Ha attól félsz, hogy ezt már nem lehet helyrehozni, tévedsz! :) Én ugyanis újra teljesen szerelmes lettem barátomba és csak ő volt számomra.

Amit ne csinálj, mert nagyon rossz hatása lesz, amit exem csinált velem... ha barátnőd akarna szakítani, akkor ne könyörögj neki, hogy ne tegye. Ne feküdj le a mentős csajjal. Ne hozd fel témának, hogy milyen jó csaj, ha kitudódik, hogy van a képben, ne tagadd le és ne ígérgesd meg, hogy pl. nem beszélsz vele, kevesebbet beszélsz vele, mikor nem tudod betartani.

Szóval a legfontosabb, ne próbálgasd helyrehozni, hanem döntsd el és vagy hozd helyre, ami nem jó, vagy szakíts.

De ha attól félsz, hogy belépett a képbe ez a lány, akkor ott kell hagynod a régi barátnőd, mert különben nem jött volna, szerinte tévedsz... gondolj bele, elélsz 70 éves korodig 1 ember mellett, hány ilyen lesz még, nem hagyhatod ott mindig az aktuális párod egy újért, szerintem hülyeség.

Ha részletek még érdekelnek, vagy itt érthetetlen voltam mert túlságosan kapkodtam, írj nyugodtan, mesélek szívesen! :) Tényleg. :)

2016. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
na ezt nagyon birom mikor valaki felrak egy kerdest hogy mit tegyen es ha valaszolnak ra akkor kioktatja oket kb :D tudod mit maradjá a csajoddal a sajnalatba. Ha szeretnéd nem izgulnal a masikra. Johet a "de hat sajnalom" duma, akk szenvedjel cső
2016. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!