Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tényleg ennyire ritka az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire ritka az igazán jól működő, kiegyensúlyozott párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Az itteni kérdések, meg személyes tapasztalatok alapján is jutott eszembe ez a kérdés.


Nem sok olyan kapcsolatról hallok, vagy kapcsolatot látok, ahol 2 egyenlő félről szólna a dolog, nincs minden héten valami hülye, de rendszeres vita, ne lennének elfojtott érzések meg bizonytalanság, megegyező jövőkép és még sorolhatnám.

Tényleg ennyire ritkaságszámba megy, hogy 2 fél közt jó a kommunikáció, és a felmerülő problémákat is képesek felnőtt emberek módjára kezelni? Plusz emellett megvannak az érzelmek, odafigyelés a másikra...stb. Vagy csak a környezetemben és itt van sok elkeseredett, rossz kapcsolatban élő ember?


2016. ápr. 28. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnos tényleg ritka.. sokszor amit te kívülről tökéletesnek látsz még az is több sebből vérzik
2016. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ritka.

Mivelhogy ritka az egészséges önértékelésű, az érzelmeit kommunikálni képes, az igényeiért asszertívan kiállni tudó, megfelelő konfliktuskezelési stratégiákkal rendelkező, harmonikus, kiegyensúlyozott személyiségű ember is.

Jól működő párkapcsolatra ugyanis csak az ilyen emberek képesek.

2016. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Az enyem is az. Tok jol megertjuk egymast en meg a babfozelek
2016. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is elgondolkodom.... Igaz a gyakorit butaság alapul venni mivel jellemzően az irkál akinél gond van. De a környezetemben is ez a tapasztalat.
2016. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg ritka, de azért van.
2016. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kiegyensúlyozott kapcsolatról tudok, mert benne vagyok :) Nekem ennyi épp elegendő :) 15 éve minden oké, remélem, a következő kb 60 évünk is ilyen lesz. Ha nem, akkor majd a bokájára csapok a görbe bottal :D
2016. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én is beszámolok a saját tapasztalatomról...

Volt hosszú, nem éppen kiegyensúlyozott párkapcsolatom (házasságom). Rengeteg elfojtott érzés, bizonytalanság, kommunikációhiány, a végén már mindennapos veszekedések...

A válásom után mély depresszióba estem, ezért pszichológushoz fordultam. Évekig jártam terápiára, teljesen újra kellett építeni a személyiségem. Időközben lett egy párkapcsolatom. És csodák csodája: ahogy ÉN rendbejöttem, képessé váltam harmonikus kapcsolatot működtetni. Soha életemben nem éreztem még magam ennyire jól egy kapcsolatban, mint a mostaniban. Persze vannak itt is kisebb problémák, konfliktusok, de szerintem nagyon jól kezeljük (rögtön az elején és mindkettőnk számára kielégítő módon). Maximálisan odafigyelünk egymás igényeire, folyamatosan kimutatjuk egymás iránt az érzéseinket. De ezért meg kellett dolgozni...

2016. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem NEM ritka. Csak akinek jó a kapcsolata az NEM panaszkodik. ;) sztem logikus. Mindig csak a panaszkodó nyafogókat hallod meg. Legyen az munka vagy más területen is.

Én sem kürtölöm naponta világgá mekkora májer életem van - egyrészt nem vagyok egy hencegő típus - másrészt ami jó az alap. Mindenki az életèben adódó problémák megoldásával foglalkozik. Azért nem olyan bonyolult ez az élet ha kicsit messzebbről tekinted.

2016. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért akadnak még. Pl a miénk. :) 12 éve tart, és tök jól megvagyunk. Nincsenek veszekedések, sosem csaltunk és eszünkben sincs elválni. 31/nő
2016. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tény, hogy az itteni felületet nem lehet alapul venni, csak érdekelt, mások hogy látják :)


Értem 8-as, hogy mire gondolsz, de nem teljesen értek egyet. Sok esetben sajnos azt tapasztalom, amit korábban írtak: a látszólag békés felszín alatt is sokszor van gubanc. Például, egyik ismerős a fellegekben jár, végre egy normális nő, boldog kapcsolat...én meg közben tudom, hogy a csaj kifele tekintget, gondolkodik azon, hogy elhagyja. Egy másik ismerőssel is beszélgettem, ott ő kezdett el percekkel később hosszasan panaszkodni, pedig csak kommunikációs gondja volt barátnőjével, amit könnyedén meg lehet oldani 10 perc beszélgetéssel.

De ismerek kiegyensúlyozott kapcsolatban élőket is, félreértés ne essék. Én is ilyenben élek, és 1-2 barátnőt, havert tudnék mondani, akik szintén. Abban teljesen egyet értek, hogy az ilyen párok csendesebbek, mert a kapcsolat egy stabil pont, így kevesebbet beszélnek róla, mert nem a felszínen van, hanem egy alap, amit már lefektettek és építkeznek rá. Magamon is tapasztalatom, hogy sokkal több energiám van mással is foglalkozni, így jobban haladok az életem más területeivel is.

Ellenben korábban ezt sose éltem át, pedig volt már 1-2 férfi az életemben, soha nem kerestem kalandokat, és az exeim sem rossz emberek, csak totál mások, mint én. Most meg "varázsütésre" minden csodás, senki nem erőlteti meg magát a kapcsolatért, olyan...természetes és magától értetődő az egész.

Igazából csak érdekelt, hogy mások környezetében is sok-e a rossz párkapcsolat, vagy az én ismerőseim szerencsétlenek, illetve én is az voltam korábban. De az mindenképp jó, ha te máshogy látod, örülök neki :) Legalább a te ismerőseid boldogok, ez mindenképp pozitív. És ez azoknak a hozzászólóknak is szól, akik szintén boldog kapcsolatban élnek.

2016. ápr. 28. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!