Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Így alakul ki a tartós szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így alakul ki a tartós szerelem?

Figyelt kérdés

Van egy barátom aki megismerkedett egy lánnyal. Azelőtt sose beszélt csajokrol, most viszont be is mutatta a baráti körben, szülőknek is. Stb.


Beszélgettem vele és azt mondta a lányról hogy úgy érzi belé tudna szeretni!


Ez most akkor mit is jelent? Elgondolkodtam rajta. Azt az első pillanattól tudhatod hogy a másik mennyire vonzó és mi az amit el tud képzelni vele.


De a szerelem nem azonnal alakul ki? Mondjuk a tartós érzelmekhez meg kell hogy ismerd a másikat.


Mondjuk azt mondta benne mindig is lassan alakultak ki az érzelmek.


Mit gondoltok erről? 2 hónapja ismerik egymást


2017. dec. 6. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nektek lányoknak csak a külső számít, így nálatok vagy azonnal alakul ki a szerelem, vagy soha. Nekünk férfiaknak viszont a személyiség fontosabb, így meg kell ismernünk a másikat ahhoz, hogy belé tudjunk szeretni.
2017. dec. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért ezt ne állítsd hogy a lányoknak csak az számít. Mert engem nem ismersz, és nekem a belső többet számít mint az hogy hogy néz ki valaki. :))


De köszi a választ.

2017. dec. 6. 08:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is kérdeztem már ezekről, van, akinél azonnal, van, akiben sok idő alatt alakul ki. Én inkább az első csoportba tartozom, aki olyan, hogy belé tudsz szeretni, azon ez hamar meglátszik. Teljesen meg úgysem tudod megismerni, csak ha már régóta vele laksz. Akinél sokáig tart, az sem ismeri teljesen. De nem mindig tudhatod elsőre, pl. külsőleg nem jön be annyira, belsőleg viszont lehet, hogy nagyon jó neked. Mindkét nem a belső alapján lesz szerelmes általában.
2017. dec. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

>Mondjuk a tartós érzelmekhez meg kell hogy ismerd a másikat.


Pontosan. Van az "első szerelem", a kezdeti lángolás, amikor még nem igazán ismeritek egymást, ezért egymás többé-kevésbé idealizált képeibe vagytok szerelmesek. Amikor ez elkerülhetetlenül elmúlik (megismeritek egymást, csillapodnak a hormonok), akkor jön a nagy vízválasztó. Ha ezt sikerül jól kezelni, a valódi, mély megimserés mentén felépíteni a kapcsolat érzelmi hátterét, akkor elkövetkezik a "második szerelem", ami akár egy életen át kitarthat.


Ez az "első" meg "második" szerelem nem valódi fogalom, persze, én eleve nem szeretem a szerelem fogalmát, mert félreértelmezett és félrevezető, de szerintem érted, mire gondolok.

2017. dec. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok,de nálam idő kell amíg megismerem az általam megismert férfi személyiségét és akkor tudok beleszeretni,de akkor nagyon.
2017. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó válaszokat adtatok :)
2017. dec. 6. 09:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Erről írtam én is, kérdező, mint a 4-es, 5-ös, két csoport van szerintem, bár itt legtöbben azt írják, nincs "szerelem első látásra", én azt mondanám, ez lenne a normális, és maga a szerelembe esés azon belül egy pillanat műve, egyötöd másodperc tudósok szerint. Én azt nem értem, miért kell ehhez annyira megismerni a másikat, mikor minden pillanatban látszik, milyen. Ez nem idealizált kép, meg rávetítés, mivel nem is tudná igazán megmondani az ember, milyen a másik, idealizálni sem tudja, nem látja a hibáit, erényeit sem igazán, csak érzi, hogy jó, már a tudattalanjában is.
2017. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, én elképzelhetetlennek tartom, hogy olyanba szeressek bele, akit nem ismerek legalább 1-2 éve..

L

2017. dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok és bevallom, hogy nekem fontos a külső, a megismerkedéskor.

De akármilyen extra jó külseje van a pasinak, ha a számomra fontos belsőértékek nincsenek meg, akkor nem leszek belé szerelmes és elválnak útjaink.

2017. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha jobban belegondolok a barátommal neten ismerkedtünk meg. Az első találkozáskor éreztem valami különleges melegséget, nyugalmat, a vonzalom is megvolt abszolút. De ezt nem lehet szerelemnek mondani. Hiszen nem ismertem akkor még. Viszont elindult bennem valami. De van aki már ezt is szerelemnek nevezi?!



Később egyre inkább azt éreztem hogy minden jó vele, még az idegesítő dolgai is. Aztán 2 hónap után kialakult egy olyan szituáció hogy meg kellett védenie, és azt mondta. Ne féljek, ő mindig vigyáz rám és megvéd mindentől. Na akkor kattant be hogy én nagyon szeretem ezt a férfit! Viszont azt nem tudom hogy mióta is volt meg ez az érzés pontosan bennem. Lehet a kezdetektől de akkor hasított belém a felismerés?


Lehetséges hogy az a fontos hogy az elején érezz már valamit amiből később tudhatod hogy lehet szerelem? És ha abszolút nem érzek mondjuk semmit sem iránta már az első pillanattól kezdve akkor később sem?


Érdekes dolgok ezek :)

2017. dec. 6. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!