Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tudnám túltenni magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám túltenni magam a megtörtént és úgymond megbánt dolgokon, hogy ne őröljem magam hónapokkal, évekkel is utána?

Figyelt kérdés
Csináltam, csinálok néha olyan dolgokat, amiket később megbánok (nemrég lefeküdtem egy fiúval akivel már több éve jóba voltunk, de ezután nem beszéltünk), és ezek után csak kattogok a dolgokon, hogy miért történt így, csekkolom a közösségi médián, befürkészi magát a fejembe. Ez csak egy kiragadott példa volt, ez volt az első és az utolsó mielőtt valaki elkönyvelne, úgy vagyok, hogy inkább egy baráttal próbáltam ki egy úgymond egyszerit, mint egy vadidegennel. Szóval fogalmam sincs, hogy hogyan szüntethetném meg ezeket, hogy ne akarjak gondolkozni ezeket, és ne mardossam magam minden egyes nap, hogy basszus ezt miért csináltam, és mennyire bánom. Egyszerűen nem tudok felülkerekedni a történteken, pedig már nagyon szeretném, ha ezeket egyszerűen ki tudnám törölni a fejemből.
2018. jan. 20. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha érzelmileg intelligens ember, akkor beszélj a fiúval az érzéseidről. Vagy egy barátnővel, vagy nővéreddel, anyukáddal. Semmi rosszat nem tettél, miért mardos a bűntudat? Mégis minek könyvelnénk el, nemi életet élő nőnek? Juj, de rossz. Ha a fiú emiatt elkönyvelne téged másnak, akkor egy éretlen kisfiú, hiszen nem tett egyebet, mint amit te. Ne szégyelld magad, nincs miért.
2018. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni vele erről, az a baj, hogy én ezt az egészet nem egyszerinek gondoltam, hanem, hogy akkor mivel neki sincs senkije és nekem se, tudnánk egy ilyen barátság-extrákkal dolgot csinálni (mert őszintén, egyszer lefeküdni valakivel mi értelme van, ha nincs más? Legalábbis én így fogtam fel) Szóval az egésztől egy ilyen olcsó érzetem lett, hogy komolyan, csak ennyire lennék jó? Meg ha tudtam, volna, hogy nem beszélünk ezután, akkor esküszöm nem tettem volna meg. A fiú sem könyvelt el semminek, csak mégis, ez így nagyon nem jó, de ezt megmondtam neki már régebben. Tényleg soha nem csináltam ilyet, évekig szerettem egy fiút és csak vele voltam, ez is úgymond azért volt részemről kicsit, hogy el tudjam felejteni, ne csak az legyen bennem, hogy minden szexuális élmény ahhoz szeret akitől minél jobban szabadulni szeretnék. Hogyan tudnám egyszerűen "kikapcsolni" ezeket a gondolatokat?
2018. jan. 20. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló. Nekünk még volt utána egy pár alakalom ,de azután vége, és pont így a srác már nem tekintet rám barátként,sem sehogy. Ebből csak a tanulságot szabad levonni, és nem kell rágódni azon,hogy te hibáztál. Próbáld elfelejteni és tanulj belőle.
2018. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezerrel azon vagyok. Másik kérdés az utolsóhoz: Te utána letörölted a közösségiről? Mert nekem szabályosan rossz nézni amiket kirak, de ha meg letörlöm az gyerekes, és nem is fog írni többet, mert csak azon az egy helyen beszéltünk, facen nem. Szóval nem tudom. Te mit tennél? Mert én beszélnék még vele szívesen, de ha nem ír, akkor nincs sok értelme, hogy csak a barátaival lássam, meg a térképen, hogy hol van(ezt még leírni is mániákus és gyerekes, de na:D)
2018. jan. 20. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezekkel a gondolatokkal és a hozzájuk fűződő érzésekkel dolgod van, szóval csak úgy tudok őket lecsillapítani, ha szembenézel velük. Átgondolod, átformálod, megszelidíted, átkeretezed, értelmet, pozitívumot keresel benne.

Miért ne engedhetnél meg magadnak hibákat (már ha ez az volt)? Ha nincs más lehetőség, akkor fogadd el, hogy ez ennyi volt. Tereld el a gondolataidat olyan tevékenységekkel, amiben örömöd leled. Gyászold meg, engedd el. Egy nő nem attól értékes, hogy csak egy vagy két férfinak teszi szét a lábát, már nem a középkorban élünk. Úgy érzed, hogy ez nem te vagy és most összeomlott a magadról felépített kép? Na bummm. Hát ez is te vagy és akkor mi van? Kinek ártottál vele? A fiú úgy érezheti, hogy kihasználtad, de hisz ő is kapott valamit. Vagy bánt, hogy ez a kapcsolat tönkrement? Olyan nem lesz, mint előtte, az biztos. De ez nem csak rajtad múlik. Ha ez itt megtörik, ennyit tanulhattatok egymástól és magatokról. Ezt kell értékelni. A többivel nem foglalkozni. Ugyanazokat az önmarcangoló gondolatokat ismételgetni semmi értelme nincs.

2018. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem töröltem őt sehonnan, mi előtte rengeteget beszéltünk facebookon és persze telefonon. Eleinte folyton csak azt néztem,hogy mikor volt online és mikor nem. Ebből is következtetve,hogy volt-e valahol.. Nagyon rossz volt. De ezt pár hétig kell kibírni ezt a fájdalmat és önmarcangolást utána el fog múlni.

Azért nem töröltem,mert nem akartam,hogy úgy érezze nekem annyira fontos volt ,ilyen egoista hülyeség. De ha neked úgy jobb akkor töröld. Bár akkor tudni fogja,hogy te nagyon megsértődtél rá.

Mi azóta (1 éve történt) nagyon keveset beszéltünk,ha rám írt már nem úgy mint azelőtt. Társaságban is került messziről. Nagyon furcsa volt és rossz,hogy elveszítettem a legjobb haverom :(

2018. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, nekem is pont ilyesmi. Úgy érzem az lesz a legjobb, ha szépen csak nem nézem meg amiket kirak ő vagy a haverjai, és csak magammal törődök, aztán ez szépen lassan elmúlik.
2018. jan. 20. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!