Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a véleményetek az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alábbi idézetről?

Figyelt kérdés
"A beteljesületlen vágy kínjánál csak a beteljesült vágy csömöre kínosabb." (Rakovszky Zsuzsa)

2018. máj. 13. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Ha a kínosabb szó helyett más lenne, elgondolkodtató lenne, de így triviális.
2018. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tartalmilag gondoltam, nem stilisztikailag...
2018. máj. 13. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő, hogy ki és mit él meg rosszabbként. Rám nem igaz.
2018. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy szó kicserélése jelen esetben nem stílus módosítást eredményez hiszen értelmezésben eltérőek. Ha mondjuk az lenne ott, hogy fájóbb, akkor tartalmilag elgondolkodtató lenne.


Így a tartalma annyit tesz, hogy a beteljesült vágy csömöre kínosabb mint a beteljesületlen vágyé, ami nem nagy megfejtés, hiszen a beteljesületlen vágy nem is kínos :D

2018. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor mi a véleményed az alábbi mondatról (csak hogy ne kelljen már a szavakon lovagolni):


"A beteljesületlen vágy fájdalmánál csak a beteljesült vágy csömöre fájóbb."

2018. máj. 13. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Magyarul:

Szar ha valami nem teljesül, de ettől még szarabb ha semmi.


Elég gagyi szerintem. Igyekszik mély gondolatokat megfogalmazni, de szokták mondani "akár hogy cicomázzuk a szart, az még szar marad".

Ezzel a gondolattal is ez a helyzet. Felszínes gondolat, szofisztikáltan kifejezve.

"ha nincs mit mondani mondd hosszú körmondatokban, latin szavakkal teli tűzdelve" csak itt nem érvényesült sem a körmondat sem a latin szó.

2018. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 szerintem nem olvastad el figyelmesen a mondatot.
2018. máj. 13. 20:34
 8/15 anonim ***** válasza:

En ertem ezt. Voltam ilyenben.


Ez az a bizonyos beteljesuletlen szerelem, ezt mindenki megelte, ez az a bizonyos evekig visszatero “mi lett volna ha...” ez bizony hosszu evekig vissza-visszajon az emberben. Nagyon fajo.

De a masik, az a bizonyos nagy szerelem, aztan par honap utan sehol semmi, nagyobb a fustje mint a langja dolog. Ez annyival elviselhetobb szerintem, hogy volt megelt, atelt erzelem, tapasztalat es bevallja az ember sajatmaganak, hogy nem mukodott, eltunt, platoi volt, vagy csak pusztan meghalt a kapcsolat. De visszagondolva ra, hogy mennyi szep, kedves mezes mazas szavakat mondhattak egymasnak, (tipikis pl facera kirakjak igy szeretlek, ugy szeretlek) aztan par het/honap utan semmi, csak az uresseg es “ki ez itt mellettem?” Es ez viszont egy iszonyuan kinos erzes, szegyelletes.


Tehat ez az idezet nagyon helytallo...


(Ui: hulyeseg a szavakat kicserelgetni, igy jo ahogy van)

2018. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ettől még szarabb ha minden."

(átfogalmazva került be)


,,Az út a fontos és nem a végcél" másképp megfogalmazva.

Nagy gondolatokat régi idézetekben is lehet olvasni pl ,,szörnyű az hogy a bolondok nem beszélhetnek bölcsen arról mit a bölcsek bolondul tesznek"

Ezt is átlehetne fogalmazni aztán sajátként eladni, de nem sok értelme van:)

2018. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elég hülyeség.
2018. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!