Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért bonyolítják túl az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bonyolítják túl az emberek a szerelmet, vonzalmat, párválasztást, mikor csak erről van szó?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb másik réteg is, de rendszerint egyszerűen csak úgy vonzódik az ember bizonyos embereknek, nem a külső, nem a pénz, nem a biztonság, nem a mellméret miatt, hanem elsősorban a személyiség, a hasonló értékrendek, viselkedés miatt (kisebb részt a külső is kell). Nem kell gazdagnak lenni, nem kell PUA-t tanulni, stb. A 25 éves plázacicáknak, akik 70 éves kormányközeli milliárdosokhoz mennek hozzá, nekik ilyen az értékrendjük, a pénz számukra a legfontosabb, nekik ez a "szerelem", nem tudnak vagy akarnak szeretni, a 70 éves pasinak szintén megfelel egy csak a pénzéért vele lévő plázacica. De ez is csak egy szélsőséges kisebbség, a többség nem ilyen, csak tudattalanul vonzódik, szerelembe esik.

Egyébként ha mindenki a pénzre, mellekre hajtana, akkor mindenki milliárdos pasikba, nagymellű nőkbe lenne csak szerelmes.



2018. szept. 13. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert az emberek nem értik mi a szerelem. Igazából senki nem tudja mi kell ahhoz hogy x+y egymásra találjon. Sok tényezős a dolog és nincs igazi magyarázat. Az emberek az ősidők óta keresik a magyarázatot mindenre. Az emberi agy szereti és keresi az összefüggéseket. Mindig kell magyarázatnak lennie ha nincs egyértelmű kreálunk. Gondolj csak a hitvilág magyarázataira.

Ha valakinek nem megy ami másnak zsigerből jön keresi az okot és könnyebb egy kézzelfogható “ellenfélre” haragudni mint magunkra vagy a véletlenre. Így ha nem jön össze és nincs pénzem arra fogok gyanakodni hogy másnak azért sikerül mert van. És egy idő után már csak azt fogja fel az agy ami a saját világodba világnézetedbe belefér. Ebből (is) adódik hogy sokszor úgy érzik az emberek a pár keresés körüli viták során hogy a vitapartner nem élhet egy bolygón velük.

2018. szept. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amiről te írsz, az az igazán bonyolult dolog. A nagy mell, vastag pénztárca, az rendkívül egyszerű magyarázat lenne. Ennél sokkal összetettebb valóban.

Én pl. őrületesen beleszerettem egy olyan férfibe, akinek a személyisége egyrészt vonz, más részben viszont ellenszenvesen nárcisztikus, kifelé élő ember, az a hamrminckétfogas vigyorral élő. Azt olvastam, hogy azokhoz vonzódunk, akik valamelyik családtagunkra emlékeztetnek, hogy a lányuk az apjukat keresik...Ezzel mindig vitáztam, mert sose kéne olyan pasi, mint az apám, aki egy tutyimutyi kisfiú a mai napig. De rájöttem, hogy valójában én a nagyapámat keresem minden férfiben. Ő volt az igazi férfi alak az életemben, akire mindig számíthattam, aki a támaszom volt, amíg élt, sokkal jobban, mint a saját apám. Nagyapám arcát fedezem fel az összes eddigi szerelmemben.

2018. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Figyelj, azt azért remélem tudod hogy a legtöbben kinézet alapján választanak, és nem az alapján hogy milyen belső tulajdonságokkal rendelkezik a másik. Ez a hiba!
2018. szept. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!