Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kérem szépen, segitsen valaki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérem szépen, segitsen valaki, mi történik velem?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves párkapcsolatom. Minden jól működött köztünk, mig kezdtem azt érezni részemről hogy a szerelmem átalakul, vagy eltűnik... A párom nagyon jól bánik velem és én nem tudom, hogy mihez kezdjek. Nagyszerű ember és nem akarom elhagyni. A szex egyenlőre működik köztünk. Úgy érzem, hogy széthasadok. Nem akarom elvesziteni őt. Most elgondolkodok azon, hogy milyen lenne, ha már nem lenne velem... szőrnyű. Igy pedig vele vagyok, de már nem úgy szeretem, mint régen. Másképp. Lehet, hogy az érzéseim iránta most fejlődésben vannak és ez egy átmeneti zűrzavar. Mit tegyek? :((( Kérem, segitsen valaki egy biztató tanáccsal...

2018. nov. 6. 08:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

na, a rinyát hagyd abba!


felnőtt emberként tudhatnád, hog a szerelem max. 3 év után lecseng, nálad is ez történik.


ha neked ez nem jó, vagy kevés, amit érzel, akkor szakíts, ennyi.


szánalomból ne maradj együtt senkivel.


ugyanakkor mérd fel, hogy a szeelem el fog múlni a köv. kapcs.-ban is.


éretten kéne belemenni egy kapcsolatba, ilyen hiszteraizált kitörések nélkül.

2018. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
jav. a SZERELEM el fog múlni a köv. kapcs.-ban is.
2018. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, hogy más kapcsolatban is elmúlna. Nem is akarok mással kikezdeni. De igy valahogy üresnek érzem magam. Mit tegyek, hogy jobb legyen? Meg akarom menteni ezt a kapcsolatot, sokat jelent nekem...
2018. nov. 6. 08:55
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
párterápia
2018. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális, elvégre nem friss kapcsolat, elmúlt a rózsaszín köd, és fura is lenne, ha ugyanazt éreznéd, mint régen.

Érdekes, az első randin se azt érezted, amit 3 hónappal később, mégse sírod vissza.

Sokan követik el azt a hibát, hogy egész életükben kergetik a vidám kis trallalalla érzést, amikor repkednek a pillangók. Ami úgy néz ki, hogy 2-3 évente ugrál új kapcsolatba, mindenkit megcsal, itt-ott becsúszik egy gyerek, és rángatja magával, mert ő biztos boldog, ha anyuci boldog, és minden vágya, hogy két évente új apukát kapjon.

A másik lehetőség, hogy teszel azért, hogy a kapcsolatod működjön, és együtt maradtok.

2018. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Megszoksz vagy megszöksz. :) A tinik is tudják hogy a szerelem átalakul szeretetté, ez normális csak alkalmazkodni kell hozzá.
2018. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor dől el, hogy mi tart titeket össze. Mi marad, miután a kémia elillant. Ha semmi, és nem érzel szeretetet, tiszteletet, ragaszkodást, harmóniát, akkor nem illetek össze, és ez ennyi volt.

Ha csak annyi történt, hogy már nem kap el a vágy a pólója szagától is, akkor az normális.

A minőségi együtt töltött idő és a közös emlékek segítenek szorosabbra fűzni a kapcsolatot.

2018. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igy igaz, eszem ágában sincs elhagyni vagy lecserélni őt. Csak egyszerűen rosszul érzem magam igy, mit tegyek, hogy ez jobb legyen? Az ő érzései nem változtak szerintem, de ha mégis, akkor sem hiszem, hogy ennyire megviseli, mint engem. Újra boldog akarok lenni mellette, ha nem is úgy, mint régen, de legalább ne kinozzon ez a változás ami bennem zajlik... :(
2018. nov. 6. 09:06
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is a minőségi időre és az visszaemlékezésekre voksolok. Máskülönben a felsoroltak közül mindent érzek iránta, csak már nem azt a szerelmet, mint pár hónapja. Ezt el kell hogy fogadjam, mert egy nagyszerű ember és együtt tudunk működni. Ez a szerelem érzet kifakult nálam, de nem hiszem el, hogy véglegesen eltűnt. Csak ne érezném magam ennyire csalódottnak emiatt...
2018. nov. 6. 09:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem nem egy egészséges agyi állapot. Evolúciósan alakult úgy, hogy egy idő után elmúljon mert irracionálisan gondolkodunk, nem látjuk a veszélyeket (lásd: rossz kapcsolatban maradnak egyesek mert szerelmesek, közben kívülről ordít, hogy mi a hiba) és alapjában véve olyan mintha nonstop drog hatása alatt lennél. Mikor ez a hatás elmúlik azt érzed hogy üres vagy mert elvileg már nincs valami ami eddig ott volt.

Ilyenkor egy kapcsolat vagy tönkremegy vagy nem. Az, ami dönt a kettő között az az, hogy míg csukva volt a szemed a szerelemtől jól tudtál-e párt választani. Ha elmúlik a szerelem és racionálisan látod, hogy a párod egy társadalom által kivetett krumpli akkor igenis szakíts. De a te leírásod szerint minden a legnagyobb rendben (vagy az ő szerelme nem múlt még el) éppen ezért a hiányzó boldogsághormont pótold máshogy. Adrenalinnal pl. Menjetek valami klassz programra, horrorfilmet nézni moziban vagy akármi. Az is nagyon sokat segít ha vannak olyan estétek mikor tv vagy film nélkül csak fekszetek egymáson/mellett és beszélgettek. Nagyon erősíti a kötődést minden kis meghitt pillanat és miután elmúlik a szerelem jó azt érezni, hogy összetartoztok és egy klassz csapat vagytok.

2018. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!