Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tudnék ezeken változtat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék ezeken változtatni? Úgy érzem, alkalmatlan vagyok egy kapcsolatra

Figyelt kérdés

Úgy érzem teljesen alkalmatlan vagyok egy kapcsolatra, mert beszélgetni alig lehet velem, nincs nagyon témám, folyamatosan bizonyítgattatni akarom az illetővel, hogy tényleg szeret -e, nem csal -e meg.

Eddig sok párkapcsolatom volt már, csak rövidek, 1 3 hónapos, a többi mind 2-3 hetes volt..

Az egyetlen ami pozitívum bennem, hogy szép vagyok..

Túlságosan ragaszkodok, szinte majdnemhogy meg akarom fojtani az illetőt..

Eddig kb. 10/8-an megcsaltak, de aki esetleg nem, annál is beképzeltem..

Nem nagyon tudok megbízni bennük, alapból meg vagyok elégedve a külsőmmel, inkább a belsőmmel nem.

18 évesen még mindig szűz vagyok, mert félek az elsőtől nagyon.

Szerintetek hogy tudnék ezeken változtatni? Bármilyen ÉPÍTŐ kritikát elfogadok!



2019. dec. 3. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A gondolkodást és az érzelmeket nem megváltoztatni kell, hanem föléjük emelkedni. Minden szenvedés arra tanít, hogy gyere ki a fejedből, és az elméd helyett kezdj el a jelenre figyelni.

Jelenlét meditációval az összes problémától megszabadulhatsz. Csak egyszerűen minél többször vedd észre a jelent. Azt, ahol vagy, a környezeted, érezd a kezed, a lába. Legyél jelen.

2019. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A bizonytalan kötődésmintán elég nehéz változtatni, mivel ahogy te is tapasztaltad, ennek spontán átalakulásához a potenciális partnereknek általában nincs türelmük. Nagyon sokat segíthet viszont egy jó pszichológus, akivel a problémáid (valószínűleg szüleiddel való kapcsolatból eredő) gyökerét fel tudod tárni és van esély a segítségével az átalakulásra. Ezzel adnál a legnagyobb esélyt magadnak, még idejében, mert ha még 28 évesen is ugyanebben a kötődésmintában élsz majd, akkor elszalasztottál egy potenciálisan boldog évtizedet az életedből és olyan korban a személyiséget jóval nehezebb átformálni. Most lépj tehát!
2019. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Benned van a hiba. Csináld meg, hogy ne benned legyen.

Látod, hogy mi a gond. Fejleszd magad. Kutass, tanulj, foglalkozz nagyon nehezen megérthető dolgok megértésének megkísérlésével, tanulmányozásával.

Amíg nincs alap műveltséges sem, addig nem tudsz beszélgetni jóformán senkivel, semmiről.

2019. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Terápia... Komolyan, sokat tud segíteni!
2019. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, hogy gyorsan kötődsz, mert én is.

Viszont téged már hamarabb, hogy 10 évvel idősebb vagyok.

2019. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy jó pszichológus sokat tudna segíteni az ilyen jellegű problémákon. Amiket írtál sajnos vannak szerintem annyira komolyak, hogy egyedül nehéz az ilyesmit megoldani 18 évesen.

Azért ha érdekel a téma, könyveket is olvashatsz a témában, vagy filmeket nézhetsz. Illetve ha tudsz, sokat beszélgess ezekről mindenféle emberekkel, hogy sok különböző nézőpontot megismerj.

Nincs ebben semmi szégyellnivaló, hogy van némi nehézséged, ha sikerül ezeket kezelni, attól csak több leszel. Ami nem öl meg, az erősebbé tesz!

Utólag én is szoktam örülni az életben adódó problémáimnak (pedig több volt sajnos jóval, mint a korosztályomban általában...), mert sokat lehet tanulni ezekből. Nem tudom, lehet ez most bénán hangzik, amit írok, de nekem ez a tapasztalatom.

26/N

2019. dec. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
A pszichológus nem fog rajtad segíteni. Egyébként se tud rajtad segíteni önmagadon kívül senki. A tudatosság által felszabadulhatsz minden fájdalom, félelem, szenvedés alól. Csak te vagy képes tudatosabb lenni, más erre nem képes helyetted.
2019. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy alkalmas kapcsolatra,mert qrvára nincs önbizalmad.Ezen kell dolgoznod,magabiztosságot a sikerélményekből szerezhetsz.
2020. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!