Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csináltak jól azok akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináltak jól azok akik már tízen évesen megtalálták a párjukat?

Figyelt kérdés
Sokan vannak akik tízen évesen megismertek valakit és felnőtt korukban is együtt vannak. Annyira szerencsések szerintem. Én mennyire örültem volna ennek. De sajnos nekem még húszon évesen sincs barátnőm.
2020. máj. 14. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Én 1 ilyen párt ismerek. A lány 16 volt, a pali 30-32. Már van 2 gyerek, közös cég, szépen élnek, már vagy 20+ éve.
2020. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Lachesys ***** válasza:
65%
nem biztos hogy barmit is jol csinaltak. az se biztos h boldogok egyutt, sok tinikapcsolat eltart meg huszas evekben, akar gyerek is lesz es utana kattan be vmelyik fel, hogy o meg nem elte ki magat. te most romantizalsz vmit amirol fogalmad sincs.
2020. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Benned is csak annyi kép él egy párkapcsolatról, hogy össze kell jönni, és onnantól tökéletes minden.
2020. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen fiatalon leginkább csak szerencsések és valószínűleg nem mérgező szülőkkel nőttek fel hanem normális párkapcsolati és problémamegoldási példa van előttük. Tizenévesen se tapasztalatod, se kiforrott személyiséged, se önismereted nincs, abból dolgozol amit otthon látsz. Mivel nem nagyon tudsz reális elvárásokkal keresgélni, nem tudod, milyen ember való hozzád így ilyen korban tényleg csak szerencse kérdése megtalálni a megfelelő embert.

De egyébként nem kell ezeket a kapcsolatokat túlidealizálni. Nagyon sok ilyen kapcsolat csak a megszokás miatt tart, vagy mert nem mernek lépni. Ha nincs rendes párkapcsolati tapasztalatod akkor gyakorlatilag fogalmad nincs róla, hogy a kapcsolat lehetne sokkal jobb, a párod tehetne bele több energiát stb. Ha nincs viszonyítási alapod akkor egy lapos, szar kapcsolatról is elhiszed, hogy ilyennek kell lennie egy kapcsolatnak. Aki pedig mondjuk sosem ismerkedett, egyből talált egy valakit akivel most is együtt van az félni fog attól, hogy mi van ha nem kell másnak. Valószínűleg nem mert kilépni és elkezdeni ismerkedni.

Szóval persze, van néhány ember aki valóban élete párját találja meg mert szerencséje volt nagyon fiatalon. De ha kicsit jobban belenézel az ilyen kapcsolatokba akkor meglátod, hogy azért a nagyobb részük nem egy jó párkapcsolat. Sokszor megragad tini járogatás szinten, sokszor kihül, sokszor csak az illúzió tartja össze, hogy jajj milyen romantikus az első szerelmeddel együtt lenni örökre.

2020. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem biztos hogy jó. Én 19 voltam, a párom már majdnem 15, mikor összejöttünk. 28 éve együtt vagyunk, de már nem az igazi. Egyikünknek se volt előtte komoly kapcsolata és részemről úgy érzem hogy kimaradtam dolgokból.
2020. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

4-es. Tetszik a szóhasználatod: "mérgező szülők". Azt tudtad, hogy itt a gyk-n is rengeteg válaszoló szenvedett gyerekkorában?


Ha én összejöttem volna a tini szerelmemmel, és tutira vele lennék a mai napig. Más kérdés, hogy ő is így lett volna. Nekem a családi mintám a segítés, az odaadás, a kölcsönös tisztelet, a közös munka, közös öröm, közös bánat, a kompromisszum a másikért stb. volt.


A fiatalkor, kölcsönös igazi szerelem meg kizárólag csak a szerencse kérdése. A többség egy élet alatt sem jut még a közelébe sem.

2020. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

"A fiatalkor, kölcsönös igazi szerelem meg kizárólag csak a szerencse kérdése. A többség egy élet alatt sem jut még a közelébe sem."

Ilyen hozzáállással én se jutottam volna a közelébe sem.

2020. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sunshinedoll ***** válasza:
53%
Nem tudom, miért kell többet beleképzelni a kapcsolatokba, mint amik. Persze, baromi jó, és felemelő érzés, ha az ember megtalálja a párját, de egyrészt ez nem egy verseny, van, aki sosem talál olyan embert, akivel egy hullámhosszon van, van aki pedig többet is, másrészt pedig szerintem aki egyedül nyomorult és nem szereti az életét, az nem a párkapcsolat meglététől lesz jobban.
2020. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem fogalmaznék úgy, hogy ezek az emberek valamit jól csináltak. Azzal esetleg azt sugallnám, hogy aki meg csak később, több kapcsolat után lelt párra, az valamit elszúrt. Mindenképp szerencséjük volt, hiszen olyan személyre leltek egymásban, aki képes volt kitartani mellettük. Valószínűleg hasonlóak, és hasonlóan is alakult a személyiségük az évek alatt. Biztos őket is megkörnyékezte más, esetleg találkoztak olyannal, aki vonzotta őket, de képesek voltak kitartani egymás mellett. Tették ezt úgy, hogy amúgy a fogyasztói társadalom rányomta a bélyegét az emberi kapcsolatokra is, és azt sugallja, hogy hiba lehorgonyozni egy ember mellett fiatalon, hanem ki kell tombolni magunkat, megtapasztalni a szerelmet, szexet több partnerrel is. Ők képesek voltak megfelelni egymásnak hosszú távra is. Én is egy ilyen párt ismerek, akik még gimiben jöttek össze. Biztosat nem tudok, de szerintem szünet nélkül együtt voltak az eltelt években, hogy aztán kb. tíz év után összeházasodtak.
2020. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerencse. Mármint ha tényleg a nekik való, hozzájuk passzoló társat találták meg, nem csak valakit, akivel aztán jobb híján együtt maradnak. De szerintem ez minden életkorban így van. Ha nincs szerencséd, akkor legfeljebb olyat találsz, akivel jó-jó, csak mégsem az igazi... De többnyire még olyat sem.
2020. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!