Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Normális, hogy minden pénzét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy minden pénzét a szüleire költi, holott neki semmije sincs?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom, átlagon felül keres, elmúlt 30. Még mindig albérletben lakik, havi több 100 ezret a szüleire, és az ő házuk felújítására költ. A ház egyébként nem szorul felújításra, ő talál ki dolgokat, amiket a saját pénzéből megcsinál. A szülei se kérik rá, nekik jó úgy, ahogy van. Az élet más területein is szórja a pénzt, pl nemrég említette, hogy havonta 100-150 ezret költ kajára.

Sokat panaszkodik nekem, hogy nem talál barátnőt, pedig már házasodna, és gyereket akar. Megtakarítása nincs, hónapról hónapra él. Számomra ez teljesen érthetetlen, elvégre a gyerekhez kellene minimum egy saját lakás, és 1-2 millió megtakarítás a gyerekcuccokra, szülésre, stb.

Nem arról szól a kérdés, hogy kinéztem volna őt magamnak, objektíven kérdezem. Szerintetek ilyen helyzetben hogyan várhatná el egy nőtől, hogy komoly kapcsolatot kezdjen vele? Rá lehetne valahogy vezetni, hogy kezdjen el spórolni? Vagy szerintetek ez így normális?



2020. máj. 21. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rávezetni kell. Ha a barátod, akkor egyértelműen megmondhatod neki, hogy ez szerinted probléma. Egyébként igen, tényleg gáz, ha valaki 30 évesen, jó fizetéssel hónapról hónapra él. De ha valakiben ennyi idős korára nem alakult ki az, hogy hogyan is kellene a pénzzel bánni, lehet, hogy nem is fog. És értelmes, a jövőre gondoló nő nem kezd ilyen alakkal.
2020. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Én is adok haza a szüleimnek, de nem minden pénzem. Anyukám így is alig fogadja el, mindig mondja, hogy tegyem inkább félre építsem az életem, neki van annyi, amennyi szükséges. De én nem akarom, hogy abból a szar nyugdíjból éljen, szóval 50-80 körül szoktam neki utalni.


Én egy ilyen helyzetben a szülőket nem értem. Nálunk a családban nem divat tartani a markunkat és ölbetett kézzel nézni, hogy valaki egyben tartja a szar életünket helyettünk felnőtt létünkre.


Ha lenne gyerekem, akkor neki akarnék jót, nem pedig kudarcot vallani totálisan a szülőségben azzal, hogy a gyerekemet arany tojást tojó tyúkként kezelem. És hiába mondod, hogy a szüleik nem kérik, mégis ha valahogy odajut a pénz, nem igazán ellenkeznek. Hidd el, anyukámról tudom, ha valakinek tényleg nem kell a pénz, amit adnak, akkor vissza tudja utasítani mindenáron.

2020. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A szüleit nem ismerem, lehet hogy valóban nem tiltakoznak. Tudom hogy anyagilag nem tudnák segíteni, de nem is szorulnak rá ilyesmikre. Sajnálom őt, mert látom hogy szenved, de ilyen embernek szerintem senki sem szülne.
2020. máj. 21. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gázos a csávó.

Kérdezd meg, mégis hogy képzeli el a családalapitast...

2020. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazad van es azt megteheted hogy a véleményed elmondod neki, illetve megkéred hogy komolyan beszélgessetek el. Ezt megpróbalhatod. Utána a saját döntése hogyan folytatja tovább. Ha nem más hibaján a sajátján fog tanulni. Tapasztalat lesz ez is amiből ő is tanulhat. Reméljük hallgatni fog Rád!
2020. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
1-2 millió megtakarítás? 🤣🤣😂 Szulesre? Érdekes, nekem ingyen volt. Vagyis nem, mert 12 éve fizetek TB-t. Na mindegy, a gyerek meglett és tök jó minden igyis, milliók nélkül. Nem gáz a csávó, mert megtehető és azt csinál amit akar. Legalább nem pofazik bele senki. Csak néhány ismerősét foglalkoztatja annyira hogy idegen embereket kérdezhet róla.
2020. máj. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A 6- osnak igaza van.
2020. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"elvégre a gyerekhez kellene minimum egy saját lakás, és 1-2 millió megtakarítás a gyerekcuccokra, szülésre, stb"


Tudtommal a gyerek két emberé, szóval te is simán megtakaríthatsz ennyit, ha annyira akarsz gyereket.

2020. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!