Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Működhet úgy egy kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet úgy egy kapcsolat, hogy az egyik félnek nincs középfokú végzettsége, magyarul nincs érettségije. Ez hátrány egy kapcsolatban? Lehetnek belőle problémák hosszútávon?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ. Miből él, mennyi a bevétele, hány éves,...?
2020. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Ha értelmileg, intelligenciában, tájékozottságban, észben, kommunikációban sötét, olvasatlan -képtelen lennék vele kezdeni.De ez én vagyok. A többiek lehet másként gondolkodnak.
2020. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Családi okok miatt alakult így az életem,és már nem érzem magamban azt az ambíciót mint régebben.
2020. júl. 2. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha a másik fél pl. tanszékvezető, tehát a beosztásához elengedhetetlen a diploma, abból már származhatnak hátrányok, amikor már elillan a lila köd, pl. az érettségizetlen félnél kisebbségi komplexus,nem is akármilyen szinten,vagy,hogy a magasabb végzettségű egyénnek számára alapvető dolgokat kell elmagyarázni kismilliószor,stb.
2020. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hellmano ***** válasza:
34%
Érettségi nem nagy szám az már mindenkinek van. Aki egy érettségit nem tud lerakni az vagy nagyon lusta és szarik rá vagy tényleg olyan suta, hogy nincs hozzá esze én mindkettő típusút ismerek. A nagyobb gond a diplomások és a diploma nélküliek között szokott lenni inkább. Ott már eltérő lehet a nézete az egyéneknek és tudásban is jobban az egyik felé húz a mérleg. De az, hogy valaki szakmunkás és érettségis egybe kel szinte semmi különbség.
2020. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősöm akinek családi okokból nincs érettségije. Van 2 vagy 3 szakmája, értelmes ember, kb. 30 éve él házasságban, két szép gyerekük van.

Szerintem ha az ember amúgy nem buta mint egy kavics, akkor nincs gond ezzel.

Persze biztosan van akinél kizáró ok, de hát mindenkinek nem lehet megfelelni.

2020. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Na megjöttek a végzetség fétisesek. Van olyan szakmunkás akinek 1x elég elmagyarázni a feladatot, szépen meg is csinálja, és van olyan diplomás akinek elmagyarázol valamit, de nem is azt csinálja amit kell, mert ugye nem kérdez vissza, mert ő okos.
2020. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4 Ha értelmileg egy szinten vannak, akkor nem. Mert előfordul olyan, hogy egy szinten van a két ember.Létezik ilyen.
2020. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem exem és a családja sokáig azt hitte, hogy van diplomám. :) Eltelt egy kis idő és amikor a sokadig vacsorabeszélgetés alkalmával valahogy szóba kerültek a konkrét végzettségek, akkor néztek nagyot.

Ismerkedéskor beszélgettünk ki mit dolgozik és milyen szakmákkal rendelkezik, akkor annyit mondtam, hogy az egyik végzettségem informatikai jellegű. (Emelt Cisco-s cucc, már nem most volt). Nem akartam direkt ködösíteni, mert nem ez volt a célom, de ilyen furán jött ki. Meséltem milyen feladataim voltak, mit csináltam az akkori munkakörömben és ennyi. (Ő és a családja teljesen más irányban mérnökök, 2 szülő plusz 2 lányuk egyaránt, totál alapfelhasználók)

Még emlékszem arra is, hogy az anyuja szentségelt a gépen amivel dolgozott és felajánlottam a segítségemet, meg is említette, hogy volt náluk korábban egy informatikus srác, csak nem tudta megcsinálni, aztán rendbe tettem a gépet. :)


Valamilyen szinten a műveltség feltételez néminemű értelmet, de alapvetően sokat dob azon, ha az embernek van rutinja egy adott területen, el tudja adni magát és értelmesen tud kommunikál, van szókincse, sok témához hozzá tud szólni és ad abszurdum van önálló véleménye is róla. Stb.


tl;dr: Működhet, miért ne? :D

Azért csak kibukik a kezdeteknél amikor írtok/beszélgettek egymással, nem? :)

Akivel meg nem passzoltok, azzal minek erőltetni? :|

2020. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
*kommunikálni, bocsi
2020. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!