Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Járnátok olyan férfivel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Járnátok olyan férfivel, aki útközben összeszedi a betétdíjas sörösüvegeket?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ötletes összekapcsolása a környezetvédelemnek a jövedelemkiegészítéssel.


Én is szoktam olykor olykor, de én nagyon ritkán találok. Általában a szelektív gyűjtőből szedem ki a hasznos dolgokat

2020. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Igen, én meg szedném mellette a csikkeket.
2020. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
# felesleges, sose fogy el... Próbáltam. :)
2020. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 ez jó😁
2020. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lazy Lover ***** válasza:
92%
Balázska te kész vagy 😆
2020. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. napi lazulás, direkt e célra indított "e.ü." séta, vagy kutyasétáltatás közben teszi: igen.


Ha ugyanezt akkor teszi, amikor pl. (nő)ismerősével nem kötetlen program okán találkozik, ahol/amikor illő kultúrember módjára viselkedni, kiöltözni,...és hasonló élethelyzetek : semmiképpen.


De! mivel a fenti, kétféle szitu egy bizonyos intelligenciaszint fölött tévedésből sem zárja ki egymást, így válaszom egyértelműen igen.


Elvégre nekem kell döntenem, felvállalható-e az illető egyéb téren, egyéb élethelyzetekben tanúsított viselkedése. Szerintem legalábbis...


-----------------------------------------------------


Rokkantnyugdíjas nő vagyok, 30 éve kutyás, mindig is megfogtam minden fillért. Amikor 2 Ft volt egy sörös üveg betétdíja, akkor voltam 7-8 év körüli kölyök. Ha időnként visszavittem a mindenféle, a háztartásban előforduló üveget, az azért kapott pár Ft az enyém volt, szabadon rendelkeztem vele.

Tehát otthonról sem a "mindeningyévan" és "az állambácsi majkifizeti" - mentalitást hoztam.

De a mai józan paraszti szerint sem tennék másképpen.


Segélyre jogosult vagyok, de csak a legextrémebb esetben veszem igénybe a lehetőséget. (Legutóbb múlt év végén: dec. elején a Vízművek kötelezte a 10emeletes beton házanépét, hogy ki-ki év végéig cserélje le a vízórákat, fővesztés terhe mellett. Na, akkor mentem segélyért, mivel a 4 vízóra cseréjére+szerelésére+hitelesítésére 37.000 alatt nem kaptam ajánlatot.)

-----------------------------------------------------

Aki nem gyakorlatból ismeri a kérdés kiírója által említett témát, legtöbbször halavány sejtése se arról, hogy pl. akinek a mindennapi megélhetése múlik ezen és komolyan ráhajt a gyűjtésre, az mi készpénzt, vagy vásárlási lehetőséget ki tud hozni ebből!

Nem véletlenül álltak ám le a kis boltok arról, hogy kp-t adjanak kézbe, hanem "le kellett vásárolni" az összeget! Ha figyelve jártok-keltek, lehet víziótok arról, hogy egy kb. egyórás séta alatt hány féldecis üveg mellett mentek el.

Jó időben, a legkisebb erőfeszítés nélkül is lazán megvan kár a 30 db./séta, de egy nagyon rossz nap végére is az 50 üveg (napi 3 séta, Bp., külker.)


És ezek csak a "munkásampullák", a "csavaros kiflik", az "ötdekások" :

ki hogy ismeri a féldecis üveget. Minimum(!) 500 Ft/h. Az már csak hab a diétás tortán, hogy ú.m. kedvenc időtöltéseim egyikéért, a saját ebemmel való sétáért. :)))


És akkor sem voltam meglőve, amikor már nem készpénzt adtak.

Kb 8 évig egyetlen fillért sem adtam ki kávéra, étolajra és a középkategoriás WC-papírra, pedig a sarki éjjel-nappali nem a legolcsóbb hely.

De ha egyszer ott vették át 10Ft/db áron!

(az egyéb, néha ott vásárolt árut (pl. felvágott, kenyér) itt nem említettem,

csak az "állandó" árut)

Lehet számolni... nekem mindenesetre megérte és óriási segítség volt.


A szomszéd, nehezen mozgó néninek is bevásároltam néha, ő természetesen kp. fizette, amit én az üvegbetét árából fizettem.


Persze, voltak, akik az "üvegszedés" miatt ferdén néztek rám, illetve meg is szóltak. Mindig lesz, aki képtelen magában tartani, ha a másikat lenézi, megveti.

Utóbbiak nem feltételezik, hogy a mínusz IQ-megnyilvánulásai leperegnek rólam, mint olajos bőrről a köpés.

De néhányuktól, akik csak meggondolatlanságból dobják a szót, attól megérdeklődtem, mi a véleménye: ha most az úttestre, fűre elszórnék neki 6 és több százast, felvenné-e??? Kikerekedett szemekkel nézett ki a fejéből, hogy "hogy hát tudok ilyen baromságot kérdezni, persze, hogy!"

Oszt, mivel még mindig képtelen volt párhuzamot vonni a két lehetőség között, levezettem neki a sokismeretlenes egyenletet, míg megértette, hogy én (a fűnyíráskor beledarált üvegcserép-mentesítésen is túl) pontosan ugyanazt teszem, ami ő tenne, azaz a talált pénz felvenné.

(Tapintatos ember lévén azt nem fejtettem ki, hogy "viszont sanszos, hogy nagyon másképp költeném el, mint ő". Félelmetes, ahogy némelyek rá nem néznek az árakra! Tévedés ne essék: halálpontosan ugyanazon temékekről írok! (mennyiség, márkanév...stb) , csak messze normálisabb árral dolgozó helyekről. Néha brutális árkülönbségek!)

Egyébként --ha megfigyelitek-- jellemzően legtöbbször ezek a beszólogatós, magát minden tekintetben "felsőbbrendűnek" gondoló sznob népség az a kaszt, aki kapja havonta az (eleinte) udvarias hangú felszólításokat a kedvenc bankjától, a társasháztól, vagy --rosszabb esetben-- már a végrehajtó is rájár a nyakára. És sokszor ők azok, akik a segélyt sem arra használták, amire adták nekik, hanem pl. a sarki "apák otthonában" nyelte a közös költségre, fűtésszámlára valót a félkarú rabló. Csak lesnek a "sárgacsekkre", mi pedig, akik becsülettel álljuk minden kiadásunkat, egy fillér hátralékunk nincs, a renitensek fűtésszámláit is fizettük, merthogy azokat a többi lakóra osztották.

Nálunk erről szól a TÁRSASház.

Egyik lakik és fizet, a másik lakik...és köszöni, jól van.

--------------------------------------------------

Még olyasmit is rendszeresen megteszek egy, a telepet kétnaponta bejáró idős néninek, hogy a 4 lépcsőház szelektív gyűjtőibe dobált sörösdobozokat átdobálom egy szatyorba és kiakasztom neki. Ő sem alkoholra költi a pénzt, de őt még úgy nevelték, hogy inkább elrágná a küszöböt, minthogy kolduljon! Egyszerűen szégyell segélyért járni. Viszont, inkább nbem eszik, minthogy "elmaradása" legyen

Szelektív gyűjtőben is több a hely, a hasznosítható cucc is jó helyre kerül....kinek ártunk vele?


Tehát szerintem minden további nélkül felvállalható egy olyan, aki tudja, mit/mikor/hogyan tegyen, képes a fent említett, pénzkeresetre irányuló reflexeket totálisan kikapcsolni, míg nem direkt gyűjtés céljából indul.


Egyszerűen helyzetfelismerés kérdése, "mikor mit/mit ne".

De ez így van az élet más területén is, "üvegszedéstől" totál függetlenül is.


Akit én semmi esetre sem tudnék "bevállalni", az egy olyan, tipikus "papamamafia" szrházi, aki esze nélkül szórja a pénzt, mérlegelni, gondolkodni lusta, vagy képtelen. Akinek az életben még semmiért megdolgoznia nem kellett, és mégis megveti/leszólja azt, aki lehetőségeihez mérten igyekszik a maga ura maradni, nem mindenfelé az indokolatlan adósságokat halmozni, hitelekből egyenlíteni a korábbi hiteleit.

Az ilyennek tőlem lehet mindene, mi szem-szájnak ingere...csak előttem becsülete nem. Főleg, ha úriemberhez méltón viselkedni sem tud, na, számomra azok a messze kerülendő fehérjehalmazok. Mert ugye, kulturáltan viselkedni akkor is lehet és kell, ha anyagilag kiszolgáltatott az illető.

( : Vagy pl. ha egy megszállott környezetvédő ? :)


Jó egészséget, további szépet és hasznosat!

Üdv. mindenkinek !

2020. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!