Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 26 évesen diák vagyok és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

26 évesen diák vagyok és nem dolgozok, mert nem kell. Ez mennyire elfogadható a nőknek?

Figyelt kérdés

De nem rossz a helyzet. Érettségi után 2 évig jártam egy olyan szakra egyetemen, ami nem érdekelt, aztán 2 évig dolgoztam felnőttként részben külföldön. Utána jöttem rá mi akarok lenni és akkor kezdtem egy alapszakot 23, majdnem 24 évesen. Van félretéve 4,5 millió forintom, főleg az 1 év külföldön dolgozásból és abból hogy nyaranta azóta is kijárok dolgozni minden évben 2 hónapra külföldre. Ott megszedem magam annyira, hogy ne kelljen évközben diákmunkát vállalnom, miközben már önfenntartó vagyok. A szülővárosomban a nagyszüleim révén a nevemen van egy 15 millió forintos családi ház, amit azért írattak rám, hogy majd egyszer így segítsenek saját ingatlanhoz jutni. Ezt nem dicsekvésből írom, csak ezek a tények. Nyilván külső segítséggel is, de szerintem jobban állok az átlagnál.


Viszont ezekből nem sok látszik, mert takarékos életet élek és nem is akarnék erről beszélni ismerkedéskor, hogy mennyi pénzem/vagyonom van. Albérletben lakom lakótárssal, ami 60 ezer rezsivel együtt, ezzel együtt egy hónapban 130-150 ezer forintot költök. Haladok előre az életben, a suli jól megy, jövőre végzek. Csak ettől tartok, hogy ismerkedéskor ez sok csajnak eszébe jut, hogy miért nem dolgozom még suli mellett is, főleg ennyi idősen. Pl vannak iskolatársaim, akik dolgoznak évközben is (meki, tesco, stb), mert szegény családból származnak, nincs pénzük, hónapról hónapra el kell tartaniuk magukat. De nekem van félretett pénzem, tudok most csak a tanulásra koncentrálni. Az egyetem mellett egy másik tanfolyamot is végzek. Ez így mennyire gáz?


2020. nov. 4. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szuper
2020. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Jól látod, ez sok nőnek egy negatív pont, de nem kizáró ok. Tapasztalatból tudom, nekem sem volt egyenes a karrierem, és is 27 évesen egyetemre jártam.
2020. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Elsőre furán hangzik, de összességében teljesen normális. Tanulsz, van rá pénzed, nyáron meg még hozzá is tudsz rakni.
2020. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Van lakasod, ez siker a noknel.
2020. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy rossz felállás.
2020. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Ennek ellenére még dolgozhatnál. Attól, mert nem "kell" még megteheted. A munka csak előnyödre válhat. Megtanulsz másokkal együttműködni/beosztani az idődet. Nekem nem kéne olyan ember, aki nem dolgozik, mert nem "muszáj". Kivéve ha már idősebb és megteremtette saját maga az egzisztenciát.
2020. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Arra is van pénzed, hogy költs egy lányra? Mert, ha igen akkor nem gáz... De ha csak a mekibe tudod elvinni akkor ciki.

20/L

2020. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos egyetemisták körében. A többség nálunk se dolgozik, mert nincs rá időnk. Én mondjuk gyakornok vagyok, de nem fizetnek érte, úgyhogy nem vagyok sokkal előrébb. Egyébként a legtöbb gyakornoknak semmit nem fizetnek, vagy csak a minimálbért órákra leosztva.
2020. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!


6. De nincs kedvem. Bevallom nem vagyok maximalista, munkamániás ember. Törekszem a jóra és a jómódra majd az életben, nem leszek majd csóró, törekszem egy szép karrierre majd. De sosem fogom halálra dolgozni magam csak hogy még nagyobb házam legyen, hogy még drágább autóval villoghassak, hogy még messzebb mehessek nyaralni.

Számonkérheted, hogy miért nem törekszem a még többre, de nem szeretnék sem neked, sem a társadalmi elvárásoknak megfelelni. Haladok szépen előre az életben a magam tempójában. Nem gondolom hogy 10 vagy 30 év múlva ezen bánkódnék, hogy 26 évesen az egyetem és egy tanfolyam mellett miért nem dolgoztam még csak azért, hogy havi 50-100 ezret keressek részmunkaidőben/diákmunkában, miközben cserébe közel semmi szabadidőm nem maradt volna. Ez az én személyes döntésem és ha neked nem tetszenék emiatt, akkor elfogadom. Amiket írtál, hogy "megtanulsz másokkal együttműködni/beosztani az idődet", erre szeretném jelezni, hogy már eddig is dolgoztam összesen olyan 3 évet. 2 évet egyben, aztán 3 éve minden nyáron 2 hónapot + a 3 hónapos egyetemhez kötődő kötelező szakmai gyakorlat. Tehát van tapasztalatom a munka világában, azokra a képességekre, amit írtál, már szert tettem.


8. Van pénzem. Nem fogom elverni az egészet hülyeségekre, de takarékosan és nem zsugorin élek. Egyrészt a legtöbb 20-25 éves lányra nem kell sokat költeni, mivel nem instaceleb, vagy plázaptsa, vagy partiribi lányok érdekelnek első sorban. Kocsim sincs, mégis ez sem volt eddig hátrány. Másrészt alap dolgokban költök persze. A randik 2/3-án én fizetek, eljárkálhatunk erre-arra, persze simán. De még egyszer mondom, a kispénzű, engem érdeklő 20-25 éves egyetemista lányok nem igényelnek óriási összegeket.


9. Azt értem hogy az egyetemisták körében, csak még a koromat is nézd hozzá. A lányok is szokták szerintem többnyire.

2020. nov. 4. 21:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl nem fura. Én azért sem dolgozok, mert ingázok az egyetemváros és szülővárosom között, meg ritka az olyan rugalmas munkahely, ahol szólnék hogy ja, ma zht raktak be, nem megyek, vagy zhra készülök, nem megyek. Pedig nekem nincs 15 milliós ház a nevemen, mégsem KELL dolgoznom. Először legyen meg a szakmám, aztán majd dolgozok eleget.
2020. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!