Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Körültekintő vagy-e, mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Körültekintő vagy-e, mikor társkereső oldalakra regisztrálsz? Voltak-e csalásra, visszaélésre utaló jelek? Ha igen, milyenek?

Figyelt kérdés

Nézd meg a filmet. Kíváncsi vagyok a vagyok a véleményedre, élményeidre.


"Mire figyeljünk oda online társkereséskor? - Catfish - egy új csalási módszer - Az NKI figyelemfelhívó kisfilmje!

2021.02.16.Jogi Fórum / Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének

Az online társkereső oldalak a gyors, kényelmes pártalálás ígéretével csábítanak, azonban jó ha tudjuk, hogy az online térben sok az olyan csaló, aki romantikus kapcsolat látszatával igyekszik visszaélni a bizalmunkkal. De mi is az a catfish?


Barátkoznunk szükséges a catfish kifejezéssel, ami egy olyan csalási módszert takar, amely során a csaló különféle online társkereső felületeken egy jól felépített online álidentitás mögé bújva ismerkedik úgy, hogy közben a másik félben érzelmi kötődést alakít ki, és a tökéletes leendő partner látszatát kelti. A csalás motivációja egyértelműen a pénzszerzés.

[link]



2021. febr. 19. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Sosem regisztráltam ilyen oldalra. Minek? Van életem, tudok itt ismerkedni.
2021. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor miért írsz ide? Nyilván a kérdés azoknak szól, akik szoktak.
2021. febr. 19. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A catfishek többnyire nem pénzt akarnak szerezni, csak egyszerűen jól esik nekik manipulálni, átverni a másikat.
2021. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csináltam egy másra sem használt mail címet.


Nem, hogy sok ott a csaló, de az egész műfaj egy nagy pénzmosás.

A szexiparban tízmilliárd számra keletkeznek illegális bevételek, itt meg kamuregek "befizetésével" legalizalják.

Ez a lényeg.

Hogy sok szerencsétlen meg még magától is fizet a boldogság reményében, az csak hab a tortán.


De azért vannak igazi szereplők is, egy jó részük futóbolond.


Nekem 2,5 év alatt két, kávézós randi jött össze, néhány kósza numera és egy tartós szexbaratság.

2021. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 peca1000 ***** válasza:
Az egyik legfontosabb dolog a társkeresésben, hogy kiderítsük, mi a másik fél valódi szándéka.
2021. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!