Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Amíg nem szeretek bele vkibe,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amíg nem szeretek bele vkibe, sok az önbizalmam, de amint beleszeretek, ez megszűnik és görcsös megfelelési kényszer alakul ki. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tinderezni, igazából semmi nagy elvárásom nem volt tőle, "hátha lesz valami" alapon.


Tök lazán kezeltem, nyilván beszélgettem többekkel, lazán kezeltem az egészet, el is hívott egy srác randizni, ahhoz is lazán álltam, nem is izgultam, semmi megfelelési kényszer nem volt. Aztán elhívott megint randizni, még akkor sem voltam ráfeszülve. Aztán még volt 2-3 randink.


Ő már kb a 2-3. randi után nagyon erőteljesen a tudtomra adta, hogy érdeklődik irántam és szimpatikus vagyok neki, és már régen talált olyan nőt, akivel azt érezné, ennyire egy hullámhosszon van + aki külsőre is az etalon, azt mondta, számára kb. ideális vagyok. Nagyon durván bókolt, először ezek leperegtek rólam, mert azt hittem, csak ezekkel szeretne felszedni. Aztán megemlítette az egyik talin, hogy rosszul esik neki, hogy nem veszem komolyan a közeledését és ha nem is szerelmet vallott, de egy elég mély érzelmi vallomást tett, hogy ő ezt tényleg komolyan gondolja. Első csók is elcsattant.


Őszintén, én az utolsó 1-2. talik egyikén kezdtem azt érezni, hogy ez a srác túl jó hozzám, én totál átlagos vagyok, még lényegében semmit sem tudok felmutatni az életemben (még az egyetem is folyamatban van, jogsim sincs, munkám sem még stb.), míg ezek neki már megvannak, sőt elég sikeres és elég közkedvelt alak, meg ő komoly sportmúlttal is rendelkezik. És elkezdtem ezen görcsölni, hogyha hosszabb idő után ír, az vajon azt jelenti, hogy látja, én is elkezdtem iránta érezni (ezt elmondtam neki) és már nem is vagyok izgi meg ilyenek, ami TUDOM(!!!), hogy hülyeség, de teljesen alaptalan dolgokon kezdtem görcsölni, hogy tuti nem fogok neki kelleni hosszú távon. Az van bennem, hogy lehet most meg akart hódítani és izgalmas voltam neki, mert az első 2-3. taliig habár kimutattam az érdeklődésem én is, de full lazán kezeltem... és lehet ez tetszett neki bennem, hogy ilyen laza vagyok, ugyanakkor mégis nyitott és érdeklődő.


Most elkezdtem én is érezni iránta és habár eddig azt éreztem, tele vagyok önbizalommal, most már elkezdtem görcsös lenni, hogy nehogy elszúrjam, meg ilyen kisebbségi komplexus alakult ki bennem.


Nem tudom, ez mitől van, de nagyon bosszantó. Mit tudnék tenni ellene? Valaki tapasztalt már hasonlót?


20-as éveim első felében járok.



2021. ápr. 15. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ez azért van, mert gyerekkorban nem alakult ki a megfelelő önértékelésed és az ősbizalmad, így most az önképed túlzottan a környezettől függ. Ha a környezet "veszélytelen", nincs "veszélye" elköteleződésnek, kötődésnek, komolyabb emberi kapcsolatoknak, akkor dagad az önbizalmad, de ha megjelennek ezek a kiskorban sérült kapcsolati formák, akkor az egész kártyavárként omlik össze és gúzsba köt a rossz önértékelés.

Miközben a felnőtt, tudatos éned meg képes ezt kívülről szemlélni és ez igazán bosszantó lehet, hiszen az agyad tudja, hogy másképpen is lehetne, de az érzéseid zsigeriek és sokkal erősebbek a "tudásnál". Pont ez egy fő árulkodó jel, hogyha teljesen máshogy érzel és az érzéseid másmilyen cselekedetekre sarkallnának, mint amit a fejedben terveznél - hogy ezek nagyon korai gyerekkorban rögzült minták, valószínűleg szülői érzelmi elhanyagolás vagy nem következetes viszonyulás eredményei.

Az ilyen gyerekkori eredetű mozgatórugókat pszichoterápián és hasonló vezetett önismereti módszerekkel lehet szépen kidolgozni magunkból. Így a sosemvolt önértékelés magától helyreáll és megkapod azt a belső erőt, ami "járt volna", ha a szüleid képesek rád a saját igényeid szerint reagálni. Onnantól szinkronba kerül majd az amit akarsz a fejedben és amit ösztönösen csinálsz a valóságban.

2021. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Pont ugyanebben a helyzetben vagyok én is, szintén tinderes ismerkedés kapcsán. Én inkább attól félek (noha semmi nem utal erre a viselkedéséből), hogy meg kell tartanom, mert ő sem akar velem maradni hosszú távon, mert nem akarhat komolyat, szóval én az előző kapcsolataim miatt vagyok bizalmatlan a másik féllel. Ez szerintem idővel elmúlik majd, ahogy egyre nyitottabbak lesztek egymás felé és kialakul a bizalom. De tök jó, hogy ezt így tudod magadról, mert így tudatosan oda tudsz figyelni rá, hogy ne görcsölj. Ilyenkor mindig lépj hátra fejben és gondolj arra, hogy ha nem marad veled akkor nem vesztettél semmit, mert aki maradni akar és akinek maradnia kell, az bizony nem megy sehova. Nekem ez szokott segíteni :)


22 nő

2021. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Viszont van itt még egy intő jel. A nem megfelelő önértékelés, önbizalomhiány jó táptalaja az egyenlőtlen párkapcsolatoknak, mert sok olyan ember, akinek a lelki sérülései az önbizalomhiány kompenzálására hatalomvágyban öltenek testet, kifejezetten vevő az önbizalomhiányos partnerre. Így sajnos pont az önbizalomhiányos emberek könnyen kifoghatnak olyan partnert, akik meg ezt maximálisan kihasználva hatalmat gyakorolnak rajtuk. Általában ezek a partnerek narcisztikus vonásokat is mutatnak. Ezért ha olyan párkapcsolat bimbózna, ahol a másik túlságosan hamar kezd el arról áradozni, hogy milyen tökéletes vagy és milyen szuper, akkor érdemes ezt egy egészséges gyanakvással kezelni. Nézz utána, hogy ismerkednek a narcisztikusok, mert amiket leírsz magadról, az sajnos hajlamosít arra, hogy ilyen partnerek kerüljenek a látóteredbe. Ezek valami jó 6. érzékkel kiszimatolják az önbizalmat vagy annak hiányát és nem is kezdenek azzal, akinek egészséges az önértékelése, mert az kevésbé befolyásolható.
2021. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én mindenkinek a legjobb értékelést adtam (nem tudom, ki pontozta le az egyes válaszokat).


Utolsónak: nekem is pontosan ez jutott eszembe, amit mondtál és emiatt is van bennem egy félelem, hogy belé szeretek, ő ezt kihasználja és eldob... dettó ugyanez játszódott le a fejemben.

2021. ápr. 15. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
pszichológus tud segíteni
2021. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez el fog múlni idővel ne aggódj, csak tényleg próbálj rá akár tudatosan is figyelni,hogy ne érződjön. Nem kell előre megszavazni senkinek a bizalmat,hagyd,hogy kierdemelje és a tettei alapjan döntsd el,hogy szavazol e neki bizalmat vagy sem.

Sok sikert 😉😉

2021. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Remélem, így lesz és és ez a görcsölés el fog múlni, mert jelenleg kikészít, nehéz elterelnem a gondolataimat más irányba. :(


Sajnos nekem korábban volt egy rossz tapasztalatom, egy exszel, akivel végülis 3,5 éves voltam együtt... ott is így indult, hogy mennyire odavolt értem, tepert, kb állandóan talizni akart... aztán végülis kialakult részemről is, pedig elég lassan sikerült, egyszer vissza is utasítottam, megmondtam neki, hogy ez részemről off. De valahogy ezután sem adta fel és összejöttünk 2-3 hónap udvarlás/randizás után... aztán amint beleszerettem, ő részéről elkezdtek halványulni és pont emiatt is szakítottunk, mert állítása szerint én jobban szeretem őt, mint amennyire ő engem... aztán mégis a szakítás után ő keresett fel megint, hogy nem bír elfelejteni, és rájött, mégis mennyire értékes voltam neki, mert sajnos megint ugyanoda lyukadtunk ki, pár hónap elteltével hasonló okok miatt szakítottunk.... aztááááán (igen, tudom, hülye voltam) harmadszorra is összejöttem vele, mert megint megkeresett, hogy mennyire szenved stb, ezúttal együtt voltunk 2 évig, az érzelmek nagyjából egyensúlyba is kerültek, de végig éreztem valami hiányérzetet, hogy nekem ennél több kéne.. :/


Szóóóóval.. most ez a srác, fu, hát eléggé mindent megad, amit ebből a korábbi kapcsolatból hiányoltam és félek, hogy ugyanoda lyukadunk ki, mint az exemmel is párszor, tehát amíg én érdektelen/közömbös vagyok vele, odavan értem, mint állat... aztán elkezdek én is nyitni és ő pedig távolodni. Sajnos egy ilyen hosszan tartó párkapcsolat után, amiben többször előfordult ez, nem csoda, ha így állok hozzá, ennyi félelemmel. :(


Bár igen, én is hülye voltam, hogy benne maradtam és újra összejöttem vele, csakhát az a fránya szerelem.. :(

2021. ápr. 15. 15:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!