Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lett a rendes lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett a rendes lány szinonimája az, aki gyereket meg családot akar?

Figyelt kérdés

Felhörkennek az emberek, amikor Ákos beszél a női princípiumról meg amikor a Fidesznek szexista megnyilvánulásai vannak, közben meg sok, magát feministának valló nő észre sem veszi, hogy mennyire ugyanígy gondolkodik. Kivéve az, aki a másik véglet és aranyásó vagy könnyűvérű ribi.


Egyesek meg az átlagos meg a populációban leggyakrabban előforduló típusokat értik normális alatt, más meg a józan paraszti észt, amikor nem megyünk a birka tömeggel és nem csinálunk csak azért gyereket, mert biológiai óra, mert ennyi erővel az út közepén is sz..rhatnánk bele a gatyánkba, hiszen az is ösztön meg biológia, ha ránk jön az inger. Vagy összeverhetnénk azt, aki belemászik az auránkba egy tömött villamoson, mert akkor is feszültekké válunk. Mégis uralkodunk magunkon még akkor is, ha a lábunkra tapos és beszól.


Erre lehetne mondani, hogy a szexuális ingeren is lehet uralkodni, de önmagában a szex a fejlett fogamzásgátlási módszerek sokasága miatt még mindig a legegészségesebb dolog. Kötődésre meg szükségünk van.


Nem furcsa amúgy is, hogy az a bizonyos biológiai óra mindig egyre később kezd el működésbe lépni az átlagéletkor kitolódásával? Régen 30 évesen már meghaltak az emberek meg 8-10 évesen szültek.


Most meg a 25 éves lány még sokszor nem is gondol a gyerekvállalásra, irtózik a gyereksírástól, aztán hirtelen bumm, jön a 30 vagy a 40 és megkattan. Nem gondolja végig, hogy akkorra gyülemlik fel benne az összes "majdmeglátod, hogy akarni fogsz" és akkorra törik meg az ellenállás, mert egyre több ember vállal gyereket a környezetében. Ő pedig nem akar kisebbségben maradni.


Nem furcsa, hogy a szaporodás leginkább az államnak és a gazdaságnak az érdeke? Jól kezelhető, röghözkötött, zsarolható embereket gyártanak, ők maguk nyomják ki 9 hónap múlva magukból a saját rabláncaikat.


És nem érdekel, hogy "ha az én szüleim is így gondolkoztak volna", bár így gondolkoztak volna. Nem akarok senkit meggyőzni, aki MEGGYŐZŐDÉSBŐL akar gyereket, az lapozzon tovább.


Az is, aki már csinált gyereket és megbánta, de főbenjáró bűn ezt kimondani a társadalomban meg amúgy is a kis élet nem tehet róla, ha a szülő beleszaladt és már visszafordíthatatlan. A hitelnek nem lesz lelkiismeretfurdalása, ha felvettük és megbántuk, a bankos kisasszony hátára meg annál több átok is ráfér, de a gyerek egy érző lény, neki nem mondhatjuk, hogy igazából az életünket elcsesztük a ... a miért is? A nagy semmiért, lemondtunk mindenről, ami miatt még a halálos ágyunkon is keseregni fogunk, mert beszoptuk a propagandát, hogy nekünk is kell gyerek.


Úgyhogy kérdezem: Miért úgy állítja be a társadalom, mintha a rendes, normális lány attól lenne rendes normális, hogy gyereket, családot, meg minden ilyen társadalmilag elvárt "csomagot" akar?


És minél inkább eltér valaki ettől, akár teljesen TUDATOS igények miatt, annál jobban degradálni kell?


És annál inkább tolják bele az ellen-skatulyába, vagyis ha már lúd, legyen kövér. Ha nem akarsz gyereket, akkor legyél ribi vagy aranyásó, phaszkörhintázz mindenféle emberrel, stb.


Akinél ez tudatos döntés, azzal sincs baj. De miért olyan elképzelhetetlen, hogy egy nő ha nem is élethosszig, de legalább egy tartósabb ideig egy fix emberrel van együtt és nem mindenféle idegennel éli ki magát vagy élete párját keresi gyerekvállalás céljából?


Miért üldözi a társadalom az arany középutat?



2021. máj. 1. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Jaj istenem, kusssssolj már el végre!
2021. máj. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Álltóhelyből hülyébb vagy mint ákos nekifutásból!
2021. máj. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én értékrendem, neveltetésem szerint is az lenne az ideális, ha egy valakivel párban élhetném le az életem és van családom felfelé és lefelé végigélve mindent hagyományos életszakaszt. De látom, milyen keveseknek sikerül (nekem se) és mennyi mindent hordoz minden ember, és sokszor a tapasztalatai, sérülései más irányba tolják. Nem hiszem, hogy a társadalom üldözne a téged, attól, hogy nálunk most a CSOK folyik a hivatalos csapból, pont hogy a fogyasztói attitűd folyt bele erősebben a pár- és családi kapcsolatokba is. Erősebb a félelem valami lehetőség elvesztésétől, mint a kötődésre való képesség, a felelősségvállalástól meg aztán mindenki retteg és mintha csak az öregedne meg, aki nem volt elég ügyes, mert az ciki. Aztán egyre több az, akinek már a nagyszülei is elváltak, miközben a mesekönyvekben még mindig a királyfi örökre boldogan él a királylánnyal. Nők és férfiak mind keresnek valami fogódzkodót, miközben szeretnének valahova tartozni, okosabbak is akarnak lenni minden közösségnél és mindent megkérdőjeleznek. (Egyre több a gyerekvállalás ellenes csoport is, tehát ezzel sem lógsz ki, ha nem akarsz, keresd az ő társaságuk.) Nem létezik tehát, azaz mindenkinek más ez az arany középút, általában nem az, amit szeretett volna kislányként, hanem az, ahogyan sikerül vagy ahogyan sem alakítja őt magát is visszafelé. Ha meg valaki mondott rád valami támadót és azért jutottál erre a gondolatra, akkor nem ő a te embered, de általánosítani nem érdemes annyira sokfélék vagyunk.
2021. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Akkora tévedésben vagy...

Kezdve ott, hogy senkit nem érdekel, hogy te nem akarsz gyereket, legfeljebb a rokinaid. De lehet, hogy őket se.

A társadalom meg ugyanígy degradálha azt, aki gyereket vállal. Minimum megkapja, hogy csok miatt, vagy a pasit becsapdázta. Meg ugye jön a szétdurrant kályhacső, a lepetézés, és mire fel veri magát ha a kutya is tud szaporodni. Soroljam?


Amúgy pont azért lehet ennyi ember rabláncon, mert a társadalom legkisebb gazdasági egysége mar nem a család, hanem az egyén.

Régen 100-200 nm-es házat építettek, hogy mindenki elférjen. Úgy vállalták a munkát, hogy jusson idő a családra és a pihenésre. Még a tanulatlan ember is úgy kapott fizetést, hogy egy férfi el tudott tartani egy családot, sok gyerekkel, idős szülőkkel.

Ma mi van? Épülnek az új házak, csupa üveg csoda, 20 nm terasz, 30 nm lakótér. Amerikai konyhás nappali, 10 nm hálóval. Oda hogy vállal valaki családot? Egyet se, nem hogy hármat. Élmények egy gyárba dolgozni úgy, hogy ketten tudnak fenntartani egy albérletet. Nem, hogy két generációs kertes házat nem épít fel az átlag, de az 55 nm-es két szobás panelre 35 évig fizeti a hitelt. Ilyen adó, olyan tb, amolyan járulék: gyakorlatilag nem élhetsz pénz nélkül. Nem lehetsz önellátó. Muszáj valahonnan bevételhez jutni, hogy a kötelezőket kifizesd. Amiből egyből adózol, duplán és triplán is.


Nem akarsz gyereket? Jó. Ennyi. Senkit nem érdekel. Egész addig, amíg szépen húzod az igát és tejelsz az államnak.

2021. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
A feministák nem horkannak fel, a feminizmus lényege, hogy te döntesz a méhed felől.
2021. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Így van! Nekem van családom, gyerekem. A kutyát sem érdekli az életem, de nem is izgat. Én nem mással foglalkozom, viszont a mennyiséget felváltottam a minőséggel. Van összesen egy barátom, aki ugyanolyan házas és családos ember. Vettünk egy négy hektáros telket, ezen építettünk egy műhelyt, csináltünk egy gyümölcsöst 120db fával, van gémes kútunk. Anyagilag jól állunk, mi vissza tudtunk térni az igazi emberi élethez. Mindketten bejártuk a világot, voltunk és csináltunk mindent. Jelenleg viszont élvezem az életem, de ez gondolatban gyökerezik.


Az ég világon senkit sem érdekel hogy van vagy nincs gyereke, hogy van vagy nincs munkája, autója, hogy ki mire veri magát, ki milyen buta vagy okos. Egy a lényeg, hogy ha magadba nézel, ott tartasz-e ahol szeretnél lenni. Az összes többi csak hazugság, önbecsapás, kifelé élés. Kit érdekel hogy mit neveznek szexizmusnak, feminizmusnak? Ezek csak kiskapuk. Én szerettem volna gyereket, így eleve nem is voltam olyan nőkkel, akik nem. A választás és a döntés az én kezemben van. Itt mindenki be van sz*rva hogy egyáltalán mit gondolhat vagy mondhat! Emberek, a saját életedet alakítsd már úgy, hogy önmagadnak feleljen meg... viszont ne legyél mások terhére vagy kárára. Ennyi lenne a lényeg. Én bármikor kimondom a véleményemet, ha valakinek nem tetszik azt elfogadom. Nem akarok senkit meggyőzni az igazamról, ugyanis az az igazság csak az én helyzetemben, az én szemszögemből az. Másnak meg más a valósága és az igaza. Magasról teszek arra is, mit próbál meg a társadalomra ráerőszakolni a politika. Nekem van egy elképzelésem a NŐRŐL és a FÉRFIRŐL, de ezt csak az én világomban "használom". Csak egy világ létezik a valóságban, az pedig a TE SAJÁT és SZUBJEKTÍV világod.

2021. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"(Egyre több a gyerekvállalás ellenes csoport is, tehát ezzel sem lógsz ki, ha nem akarsz, keresd az ő társaságuk.)"


De kilógok, mert ha voltál már ilyen csoportban, akkor tudod, hogy ugyanolyan szekta, ha nem nagyobb, mint a baba-mama klubok.


Csak itt a folyamatos fikázása megy a gyerekeseknek, mintha ebből táplálkozna az egó, hogy ha a gyerekesek szenvednek a gyerekkel, ők meg a tengerparton laptoppal digitális nomádkodnak, akkor az mekkora visszaigazolás az élettől, hogy jól döntöttek. Ezzel csak két gond van.


1. A gyerek valóban áldozat, de van, aki saját döntésből akar, akár többet is és élvezi a nagy részét a dolognak. Kiragadott példák, kizárólag önigazolás céljából.


2. Nem mindenki lesz sikeres és gazdag attól, hogy nem vállal gyereket és olyan hivatása sem lesz, amivel ilyen mesébe illő életet élhet és villoghat vele, hogy ő mennyire jól járt.


Végül, elég nagy halmazuk a gyerekmenteseknek egybeesik a kutyásokkal, macskásokkal, tehát a gondoskodási kényszer valahol utat tör magának.


Sajnos azt kell mondjam, hogy ilyen gyerekmentes csoportokban sincs több olyan, aki tudatosan, jól megfontolt döntésből nem akar gyereket, mint amennyi gyerekes van, aki beadta zaciba vagy szenved, mert a családja miatt nem teheti meg, de már legszívesebben visszacsinálná az egészet, csak fiatalon rá lett beszélve.


A legtöbb ilyen csoport ellenálló csoport, olyan, ahol csakazértis meg akarják mutatni, hogy ők az ellenoldalon állnak.


#4: Régen is egy élet munkája volt azt a hatalmas házat felépíteni, sok nő szenvedett, amiért nem csinálhatott karriert (és nem a mai divatkarrierre gondolok, hanem amikor egy nő mondjuk tényleg sikeres lenne valamiben és szeretne kiteljesedni, nem csak anyagilag függetlenedni, hanem kiteljesedni SZAKMAILAG), illetve sok férfi, aki családfőként az egész családot a hátán vitte és ha lebetegedett, akkor mindennek annyi lett.


De azzal a résszel egyetértek, hogy a fizetések szépen megfeleződtek reálértéken, mivel két keresőre állt be a társadalom. De ehhez az egyén is kellett, mint piaci szereplő, mert javult az életszínvonal, több mindenre lehetett költeni, sok régi dolog olcsóbb lett, így fel sem tűnt sokaknak, hogy a fizetés ugyanannyi, csak az árak emelkednek. Kezdetben még örültek is, hogy hirtelen hogy megugrott az életszínvonal, mert két kereső van egy helyett.


Az viszont érdekes, hogy míg fennen hangoztatják, hogy végre szabad vagy és nincs társadalmi bélyeg, hogy agglegény meg vénlány, addig a nagy szabadság addig terjed, amíg nem jössz rá, hogy egyedül egy albérletet sem tartasz fenn, vagy akkor kenyéren és vízen élsz.


Úgyhogy emiatt azért mégiscsak csorbát szenved ma is az a nagy szerelemből párba állás és beleszólnak a piszkos anyagiak...


Azzal viszont nem értek egyet, hogy a független ember jobb lenne az államnak. Kizárólag nagyhatalmaknál, ahonnan már felfelé nem tud a munkaerő vándorolni.


De ha megnézed, ott is begyűrűzött a válság, márpedig azért, mert a független ember rengeteg pénzt fel tud halmozni, főleg ezekben a gazdag országokban, ottani születésű állampolgárként. Van ideje önmagát képezni, több lábon állni, diverzifikálni és egyre több a 30-as nyugdíjas meg a digitális nomád. Főleg mikor a globalizáció miatt a két világ találkozik, a nyugati gazdag a sok pénzét olyan helyen költi el, ahol még többet ér a pénze.


Tejelni akkor tejelsz az államnak, ha gyereket vállalsz, mert az 18 éves koráig részben az állam tulajdona is, nem vagy olyan mobil, mint egyedül, függetlenül.

2021. máj. 1. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:
röviden igen zsarolás, csak gondoljunk erre :" csinálj gyereket vagy ígérd be és kapsz 10 milliót " gyakorlatilag üzletet csinálnak a gyerek vállalásból..
2021. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi meggyőződésből nem vállaltunk gyereket a férjemmel, tudatos döntés eredményeként. Nem bántuk meg. Viszont még tudatosan gyermektelenként is azt mondom, ezt kissé túltoltad. Senki nem akar kényszeríteni semmire, nyugi. Nem gondolom, hogy a közbeszédben a rendes lány szinonímája lenne, aki szül. Azért tekintik ezt normálisnak, mert mégiscsak ez a normális. Az embernek, mimt biológiai lénynek az a természetes, ha szaporodik. Azt sem kell magyarázni, hogy a politikának, a gazdaságnak és a társadalommak miért érdeke, hogy gyerekek szülessenek. Sokan tudatosan, biológiai késztetéseiken felül is akarnak gyereket. Mások pedig nem. Igen, sokan nem gondolják át, sokan megbánják, sokaknak nem való, de nincs ilyen, hogy aki nem szül, az rib*anc. Az, hogy te nem akarsz gyereket, egy érvényes, valid álláspont. Én sem akarok. Más viszont igen. És az is egy érvényes, valid álláspont.
2021. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban hogy óriási divat volt mindig is általánosítani, de az általánosítók kikérik maguknak, hogy ők egyediek. Minden csoportnak van érzelmi indíttatása, ők azért tömörülnek egybe, mert van bennük egy közös pont. A gyerekellenesek is valamilyen negatív élménytől szenvednek, majd ezt fókuszálják egy nézetben. Más példa... ha valaki szerencsétlen valamiben, az szereti ezt általánosítani, hogy ezzel nyugtassa magát... minden nő... minden férfi... minden anya... minden gyerek...stb. Nem, nem minden, csak TE. Ez az egész nem mindenkiről szól, csak RÓLAD, csak TE szenvedsz valamitől. Majd ezek az emberek egymásra találnak a csoportokba, és ott egymást erősítve tovább pörgetik a dolgot. Ezek után már úgy érzik, hogy a problémájuk globális méretű.


Részletekért mindenki nézzen szét önmagában, az önbecsapás a legnagyobb csapda. Én pl. sosem akartam orvos lenni, de nem ekézem az orvosokat. Nincs hozzá érzelmi töltet.

2021. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!