Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tóth Gergely kérdése:

Vannak köztetek olyanok, akiknek nem sok vagy egyáltalán nem volt még párkapcsolata? És, ha igen mi vezethetett ide?

Figyelt kérdés

Amiben ezzel szeretnék kutatást végezni, egy elméletem. Úgy érzem, hogy a férfi-nő arány felborult az országban. És bár demográfiailag több nő él az országban, de 50 év alatt a férfiak sokkal többen vannak. Több fiú gyermek születik. R-GO nem jut minden férfinek nő sajnálatos módon. És szerintem nem sok nő lesz, akire ez a fenti kérdés igaz, vagy egyáltalán nem.


Én 30 éve egyedül vagyok és rengeteg eseményen megfordultam, élőben a hölgyek nem igazán szinglik, vagy nem igazán elfogadhatóak, én személy szerint preferálom, ha vékonyabb, vagy sportosabb egy hölgy. A társkeresőkön pedig, ahogy sokan mondják nem írnak vissza, nekem időnként igen, de randiig, találkozásig nem jutunk el, mert egyszerűen megtorpannak. Általában azt hallom, hogy azok a férfiak aratnak, akiknek luxusautójuk van és izmos fotómodellek. Azaz elvileg én (instagram: TóthGergelyHU), de esküszöm, hogy nem. Szóval rengeteg a magányos férfi ismerősöm, de egy darab, csak egy darab szingli lány ismerősöm van. Úgy érzem, a társkereső honlapok és a csalók kihasználják a helyzetet és komoly bevételt produkálnak. És úgy érzem, hogy sok nőnek az álma, egy panel ház Budapesten. Mert a portréfotósok csináltak egy cikket arról, hogy milyenek a nyerő fotók a Tinderen, reprezentálva a Budapesti panelházi életet. Amin jól szórakoztam. Van egy kolléganőm, aki Salgótarjánból Budapesti srácokkal jár. Csak feltételezem, hogy panelházban. Nekünk pesten is van egy házunk, egy tágas kertesház, az nem nyerő a nőknek. Úgyhogy nem hiszem, hogy a magyar nők a pénzre mennek, vagy megérdemlik, hogy Gold Digger jelzőt kapjanak, kivéve talán Vajna Tímea és a hozzá hasonlók.


És, ami nehéz, hogy én személy szerint inkább egy hullámhosszon lennék egy hölggyel, aki szintén egyedül volt. 28 évesen már elegem volt és összejöttem egy 20 évvel idősebb hölggyel. Egészen jól néz ki, sportos. De neki sok kapcsolata volt és már más neki egy kapcsolat. Nem igényelte, hogy összeköltözzünk. Alig lehetett vele találkozni, gyakorlatilag ugyanúgy egyedül voltam és emiatt inkább nem akartam folytatni.


Kíváncsi lennék, hogy kinek milyen nehézségei vannak, és mit tapasztaltok...



2021. szept. 3. 10:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%

Mutasd már meg azt a sokkal többent. 1-2 százalék nem sokkal több.


[link]

2021. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%

Szikora Robinak meg mi köze van a kérdéshez?


(az "ergo" egy latin szó, az "R-GO" meg Robi pop-együttese)

2021. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
12%

Egyébként tényleg csupán pár százalékos különbségről van szó, a férfitöbblet javára, és csak a fiatalabb korosztályokban

Viszont ez a pár százalék csúnyán felborítja az egyensúlyt, ezt csak a nők és a gondtalan alfacsávók nem akarják meglátni

Nekik így könnyű

2021. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%

#4 És ezzel most mit csináljunk? Nem döntés kérdése, hogy fiút szülünk vagy lányt.


Legyetek homoszexuálisak, és meg van oldva a gond.

(Csak mert sokak szerint az is döntés kérdése)

2021. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
OFF, de ezen az R-GOn kiégtem :D :D D:
2021. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
Megnéztem az instad. Ez most tenyleg komoly vagy valami vicc?
2021. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
20%

"És ezzel most mit csináljunk?"

Inkább az a kérdés mit ne csináljatok vele!

Példa: "Legyetek homoszexuálisak, és meg van oldva a gond."

Például ilyen beszólásokkal ne gyalàzzatok a másikat, az sokat segítene már. Kösz!

2021. szept. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%

Lehet elméleteket gyártani, de nem érdemes. Mert egyrészt ezen az oldalon le fognak hurrogni, ami végül is jogos, mert nem hiszem, hogy demográfus lennél és átfogóan tanulmámnyoznád ezt a helyzetet.

Másrészt az előzőekből következik, hogy ez a dolog annál összetettebb és leginkább EGYEDI okokra visszavezethető, hogy kinek miért van/nincs párja.

Szóval igazából objektíven mérhetetlen jelenség. Annyira bele kellene menni az egyes személyek egyedi életútjába, hogy szerintem semmiféle statisztikai összefügés nem látszana végül. Vagy ha igen, akkor ahhoz rengeteg minta kellene, ami ilyen mélységben történő elemzéssel szinte lehetetlen.


A kérdésre válaszolva, nekem volt már kapcsolatom, de csak egyszer.

21 évesen a semmiből jött össze a dolog, egy lánynak nagyon megtetszettem, olyannyira, hogy gyakorlatilag ő kezdeményezett nálam és úgy jöttünk össze. Majdnem 3 évig tartott a dolog, aztán valamiért megváltozott, más lett az életfelfogása és talán a céljaink sem egyeztek: vidéki vagyok én szerettem volna itt maradni, ő inkább Pestre akart egyetemre menni, ahol én eltöltöttem már 4 évet egyetemen és köszönöm nem kérek belőle többet. Talán ez volt az elsődleges indok, illetve ő eléggé megváltozott, csak sajnos én ezt nem vettem észre (?) vagy inkább nem akartam tudomásul venni.

Leegyszerűsítve megnőtt az önbizalma, beképzelt lett és úgy érezte neki jár a "több", akármit is jelentsen ez.

Előtte nem volt senkim, még egy randim sem, se csók és nyilván szex sem. 21 évesen vesztettem el a szüzességem minden téren, a már említett csajjal.

Szakítás után úgy éreztem, hogy igazából nem vesztettem semmit, simán találok majd "jobb csajt" nála, van már tapasztalatom, kaptam pozitív visszajelzéseket sokaktól, hogy amúgy "jó pasi vagyok" stb. Hát nem így lett, az után következő 1,5-2 év maga volt a pokol, főleg az elején. Egyszerűen nem tudtam normálisan túltenni magam a szakításon, mindenkiben őt kerestem, aztán baromira bizalmatlan lettem a másik nem iránt. Pedig volt pár lány, voltak kavarások stb. Mondjuk a vírus is elég rendesen közbeszólt, hogy nem lehetett szinte sehova menni, mindig ugyanazokkal az emberekkel találkoztam csak.

A probléma okaként egyébként nem a "nemek arányának" felborulását látom, inkább azt, hogy a különböző igények egyszerűen nem fedik egymást.

Egy csaj ismerősöm mondta, hogy amikor alkalmi kapcsolatot keresett, mindenki komolyat akart, amikor pedig komolyan gondolta, mindenki csak egyszeri szexkapcsolatként kezelte a dolgot.

Szóval szerintem itt vannak problémák. Sok nő egyedülálló, fiatalabb korosztályban is, csak egyszerűen vagy nincs igényük kapcsolatra, vagy ha van is annyit csalódtak, hogy már abszolút bizalmatlanok a másikkal szemben és emiatt az amúgy "összeillő" emberek is elkerülik egymást. Férfiaknál is jellemző szerintem ez.

Én világ életemben komoly kapcsolatot kerestem, de erre nem nagyon voltak vevők a nők. Azt vettem észre, hogy egyszerűen nincs türelmük ismerkedni, nem akarnak időt szánni erre az egészre. HA valamiben nem felelsz meg férfiként, akkor vége a dalnak, mennek tovább a következő "jelentkezőre". És igazából ezt meg is tehetik, mert a legtöbb férfi sokszor olyan szinten hajszolja, főleg a testi kapcsolatot, hogy teljesen átmennek papucsba egy-egy "nem nagy szám" nő kedvéért is. Emiatt az alapvetően normális lányoknak is totál elszállt az egójuk.

Amúgy ezt tapasztalatból írom, mostanában volt szerencsém több időt eltölteni fiatalabbak között is (18-20 évesek) és brutális milyen mértékű az önimádatuk és mennyire beképzeltek, büszkék a semmire. A baj nem is ezzel van, hanem hogy adják alájuk a lovat amitől beigazolódik ez a 0 teljesítményre, 0 személyiségre való egoizmusuk.

2021. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
23%

"A probléma okaként egyébként nem a "nemek arányának" felborulását látom, inkább azt, hogy a különböző igények egyszerűen nem fedik egymást"

"HA valamiben nem felelsz meg férfiként, akkor vége a dalnak, mennek tovább a következő "jelentkezőre". És igazából ezt meg is tehetik, mert a legtöbb férfi sokszor olyan szinten hajszolja, főleg a testi kapcsolatot, hogy teljesen átmennek papucsba egy-egy "nem nagy szám" nő kedvéért is."

És te nem érzed az összefüggést a nemek aránya és a nők igényei és válogatóssága, ill. a nemek aránya és a férfiak kétségbeesett p.nahajszolása között.

Mert értelmes férfiszemmel eléggé nyilvánvalók ezek az összefüggések

2021. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
18%

Itt egész egyszerüen arról van szó, röviden, tömören, hogy a világ úgy lett megalkotva, hogy teljes mértékben a nők uralják.

Szex, szerelem, és párkapcsolat szempontjából mindenképp.

Ne feledjük. Van egy nagyon igaz mondás.

A férfi választ, de a nő dönt.

Ez minden esetben így van.


A nők, felsőbbrendű lények, ezzel legyünk tisztában, mi férfiak.

Felsőbbrendűek, de egyben csodálatosak is. A nő az egy csoda drága férfitársaim, ezt meg kell, hogy értsük, és éppen ezért, ki kell őket érdemelni.


A jóképű, sármos, csinos, szép férfiaknak mindenképpen jutni fog nő.

Aki nem üti meg ezt a mércét, az bizony nő nélkül marad, és ezt tudomásul kell venni.

A párkapcsolat nem kötelező dolog, az csak egy lehetőség.

A világ így lett kitalálva.


Persze a szerencsének itt is nagy szerepe van, ezt azért kalkuláljuk be.

Én 55 évesen még mindig a szerelmet keresem.

Sportolok ezerrel. Ha bejönnek a hidegek, kondi terembe fogok járni. Próbálom magam alakítani, szépíteni, izmosítani. Ha szép leszek, sokkal nagyobb lesz az esélyem, és a szépségért tenni kell, ha az ember nem úgy született.


Hát sajnos ez van férfi társaim.

Nagyon irigylem a párkapcsolatban élőket, mert annál nincs csodálatosabb dolog a világon.

Erről szól az egész élet.

2021. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!