Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyit számít egy kapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit számít egy kapcsolatban valamelyik fél hobbija? Ti összejönnétek egy ilyen kaliberű sráccal?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, egy közeli ismerősömről van szó. :D

Szóval, a srác egy teljesen jófej, és végtelenül értelmes srác, dolgozik, stb, viszont neki más hobbija van, mint az átlag.

Nekem nagyon fix hobbim nincsen, ismerőseim közül is mindenki ezeket a "snassz" hobbikat csinálja (tehát túrázás, fotózás, stb), viszont ez a srác gyűjtő. Nem írom le konkrétan mit, az a lényeg hogy ő nem élményeket gyűjt, hanem tárgyakat, most mindenki gondolja ide, hogy miket lehet gyűjteni, és helyettesítse be a kérdésbe (bélyeget, érméket, szalvétákat, maketteket, stbstb). Nagyon sokmindene van, érdekelt, szóval egy fél délutánt beszélgettem vele, hogy miket csinál, néhány dologért számomra horribilis (de elvileg reális) összeget is ad, tehát mondhatni áll benne a pénze, de látom rajta, hogy örömmel, élvezettel csinálja.

Namost a kérdésem fő apropója, hogy kissé zárkózott a srác. Beszélgetésünk közben kiderült, hogy próbálkozott lányoknál, de igazából nem tudott előre jutni egyiknél sem, mert körülbelül a hobbijáról tud csak aktívan beszélni, és az vagy nem érdekelte őket, vagy (amin a legjobban meglepődtem) az hogy "gyűjtögetővel" nem akar kapcsolatot.

Szóval a huszonéves korosztályt kérdezném: nektek mi a véleményetek arról, ha a saját korosztályotokból valaki tárgyakat gyűjt, illetve szerintetek mennyire számít egy kapcsolatban, hogy mit csinál, és mekkora összegeket költ a hobbijára?

Segíteni akarok neki, azért írtam ide. :)


2021. nov. 9. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Itt nem az a fő gond, hogy van ez a hobbija, hanem az, hogy ezen kívül valószínűleg más nem is nagyon érdekli. Abból feltételezem, hogy másról nem tud beszél(get)ni. Szóval ez a fő probléma.
2021. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően nem zavar, ha a másiknak nem átlagos hobbija van, amíg nem megy a kapcsolatunk rovására bármilyen okból.

A konkrét hobbit nézve engem komoly kapcsolatban már zavarna, ha a másik olyanokra költ nagyon sokat, ami szerintem hülyeség, ráadásul úgy, hogy nem is egy hasznos dologról van szó, csak azért veszi meg, hogy legyen. Mértékkel oké, de nem jól viselném, ha elvileg közösen gyűjtenénk valamire, gyakorlatilag meg csak én, mert ő a maradék pénzét szalvétákra és bélyegekre költi. Nekem ez biztos nem menne.

Amúgy egyetértek az elsővel, szerintem se csak azzal van a gond, hogy gyűjt dolgokat, hanem inkább azért nincs senkije, mert ő csak erről tud beszélgetni és olyannal meg nem akarna összejönni, aki osztozna a hobbijában és közös téma lehetne ez.

2021. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Én olyannal nem jönnék össze, aki egy egyszerű kérdést kB 3 sorban leírhatott volna, de inkább egy egész oldalt ír feleslegesen.


Az is lehet, hogy te túl sokat beszélsz ő meg keveset

2021. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Cuki vagy, de tényleg nagyon rossz oldalról fogod meg a kérdést. Nem felé záródik az ajtó, hanem ő nem tud nyitni!

Ha nem jár emberek közé, érdeklődik, nincsenek barátai, akkor az ami beszippantja lehet a világ legérdekesebb hobbija, akkor is el fog szigetelődni.

2021. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha megmarad a realitások talaján, akkor nem gond. Ha nem tud félretenni, mert minden fillért elszór a hobbira, akkor az nekem felejtős.

Van, aki autót építget/szerel, van, aki képregényt gyűjt, én például sminkpalettákat veszek. Van lakásom, nincs hitelem, van autóm, félretett pénzem és nem élek rosszul. Szerintem belefér akkor is, ha a gyűjteményem értékéért van olyan, több hónapig dolgozik. Szerintem érted, mit akarok mondani.

2021. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem sok, nálam is kiesik. Ismerek olyat, aki órákat gyűjt.. más világ. Rohadtul nem a pénz érdekel, a birtoklási hajlam ijesztő. Aki gyűjt, az általában hévvel gyűjt, utána jár, olvasgat, beletesz egy csomó pénzt miközben magát minimumon tartja és gyönyörködik tárgyakban. Nekem ez rideg.
2021. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Semmilyen esélye nem lenne. Főként, mert a hobbiján kívül aktívan másról nem tud/akar beszélni. Ez unalmas,bosszantó, es egy buta embert vetít nekem előre. Már a párbeszéd elejénél elvérezne.

A másik dolog a pénz. Nincs azzal baj, ha pénzt áldoz rá, de akkor már ezt úgy tegye, hogy maradjon is, amire kell. Rezsire, lakhatásra, félretenni és ezeken kívül persze amire akarja, arra költi. Csak ugye ez azemberre nincs ráírva, ezért ha csak annyiból kell tájékozódnom, hogy tudom mennyit költött ezekre a tárgyakra, egyből rosszat gondolnék.

2021. nov. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Nekem olyan szenvedélyes hobbyzas vonz amibol bevetele van nem pedig kiadása.

Barátom pl ejjel nappal tőzsdézik es tanul teljesen beleéli magát.

De rengeteg is a penze.


Az olyan hobbyk amikre szazerzk milliok elmennek azert szanalmas nekem mert ha valakiben ekkora szenvedély van, képesség és hivatástudat, kitartás és elkötelezettség akkor ezen képességeket ne elfecsérelné inkább.

2021. nov. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*engem
2021. nov. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Szoval olyan hobbykba tenné a képességeit amibol pénze is van nem pedig kiadása.



Ez hasonlit arra nekem néha, amit a bűnözők(nem pitik)csinálnak.

Rendkivul szocializáltak, irto szèles a hálozati kapcsolatrendszeruk, rafináltak, okosak eszesek, irányítók, manipulatívak, olyan képessègeik vannak, amik sokaknak abszolut hiányzik, ők meg ha mindezt legális dolgokba fektetnék bele, már simán több cégük is lehetne.



Olyan képességekt fecsérelnek el az emberek baromságokra amikkel normal esetben meg is gazdagodhatnának vagy hatalmuk is lehetne.

8.voltam


Szánom az ilyeneket

2021. nov. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!