Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Incel pontosan miért lesz valaki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Incel pontosan miért lesz valaki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már ez a kérdés, de én most más szempontból közelítem meg a dolgot.


Tegnap olvastam az egyik válaszban, hogy neki van egy végtaghiányos ismerőse, akinek nem okoz gondot a barátnő találás.


Azért hoztam fel azt példaként, mivel gyerekkoromtól kezdve "enyhe" fogyatékossággal élek. Pontosabban Diplégia-val, ami ugye az alsó végtagjaimat érinti. De szerencsémre ez nem olyan súlyos, tehát félig meddig még járóképes vagyok.


Az ilyen betegség azért megtudja nehezíteni a pár találást, de azért nem teszi lehetetlenné. 18 évesen lett az első párkapcsolatom, azóta volt 2 és a mostani barátnőmmel 4 hete vagyok együtt, akit neten ismertem meg.


Jártam, illetve még járok fizikoterápiára, ahol megismertem néhány hozzám hasonló fogyatékossággal élő embert. Ezáltal több olyan embert ismerek, aki testi illetve enyhe értelmi (pl. beszédzavar) fogyatékossággal rendelkezik, ami miatt sokszor munkát is nehezen találnak. Van, aki rokkantsági nyugdíjon van.


Azt tapasztalom, hogy a legtöbbjüknek van barátnője. Igaz, nem modellek, de csinosak, ápoltak, kedvesek, hűségesek.



Nem akarok itt ekézni senkit, meg nem akarom az inceleket lejáratni vagy ilyesmi.


Csak érdekel, hogy ha vannak emberek, akik testi illetve enyhe értelmi fogyatékossággal rendelkeznek, mégis vannak barátnőik, akkor az incelek, akik elvileg teljesen egészséges emberek, nekik mi okoz gondot a pártalálásban?


Megint leszögezem, a kérdés nem provokáció..csak kíváncsi vagyok. :)


Hozzáteszem, 24 vagyok. :)



2021. nov. 25. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

általában fiatalkori lelki traumák, pl. iskolai bántalmazás

nem tanulnak meg szocializálódni, így amikor a traumákat kiheverik sem tudják hogyan kéne ismerkedni

2021. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Ronda a pofam....



37F incel

2021. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
#1. Ez valóban egy meghatározó ok, alapvető pillérek hiányoznak mert vagy kiesnek vagy ki vannak utálva a társadalomból fiatalon. Tényező még valóban a küllem is ahogy a második írja, de a mentális és szociális fejlődésben való visszamaradottság az egyik legnagyobb probléma.
2021. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is ronda a pofám, és ezt sem a testem nem kompenzálja (az is gusztustalan: csontsovány), sem a személyiségem (unalmas, semmilyen, sótlan-szótlan, aszociális). Hát én ezért.

30/N (femcel)

2021. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
4. Ejj, ezt kár volt. Szerintem csinálj új felhasználót mert ennek a privije tele lesz spammelve.
2021. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Van egy hétéves lányom. Jellemző rá, hogy bármi rosszat csinál, azért mindig valaki más a hibás - mármint szerinte. Ha más csinálja ugyanazt amit ő, az borzasztó, de ha ő, akkor az teljesen oké. Ha ezzel szembesíteni akarom, akkor üvölt, befogja a fülét. Úgy tűnik, mint egy beképzelt kis p.csa, miközben valójában nulla az önbizalma.


Azért viselkedik így, mert ha rosszul csinál valamit, azt úgy fogja fel, hogy ő a maga, a személye a rossz. Márpedig azzal szembesülni, hogy te magad selejt vagy és rossz, nagyon fájdalmas, ő pedig ezt úgy oldja meg, hogy tagad, illetve másokat hibáztat. Na most az incelek valami okból rosszul szocalizálódtak, és megmaradt ez a viselkedésük - k*vára remélem, hogy a lányom kinövi.


Az okokat lehet fejtegetni hosszan, a lényeg az, hogy az incel ember viselkedésében van valami, ami miatt nem tud párkapcsolatot kialakítani. Ugyanakkor ezzel nem tud szembenézni, mert azt hiszi ő a rossz, nem a viselkedése, ezért vagy beletörődik, vagy agresszívan tagad.

2021. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

1,3,6


Tehát ha jól értem, az egész jelenség mögött a szociális meg mentális fejletlenség áll? Ennek végülis lehet valóság alapja, mert mikor olvasom itt a kérdéseket, kommenteket olyan érzésem támad, hogy ezeknek az embereknek mintha keletkezett volna egy nagy hézag a fejükben a valóság, és aközött amit valóságnak gondolnak.


De ezt csak az itteniek alapján tudom mondani, mert csak itt találkozom velük.


6-os


Remélem kinövi a lányod. Végülis még fiatal, lehet idősebb korára elhagyja ezt a viselkedést. :)

2021. nov. 25. 19:14
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Én nem tartom magam annak, amit a kérdésben említesz.

Szimplán csak tapasztaltam nagyon sok dolgot az életben, amik kiégettek engem is, és már feleslegesnek tartom a próbálkozást is nőknél.

Mert sokkal butább, primitívebb férfiaknak is sikerült párt találni, mint amilyen én vagyok. Nagyon rossz szövegekkel is láttam és hallottam,ahogy felszedtek csajokat. Tudod mi volt a különbség, közte és köztem?

Ő jobb genetikával született, ő jóképűnek, én meg nem. Ja meg butább volt fényévekkel...

Nos ezt egész életemben láttam, hogy a nők soha nem racionálisan választottak párt, hanem külsőség alapján kizárólag, meg pénz alapján.

Én meg hiába próbálkoztam, iszonyat mennyiséget, mindenféle nőnél, esélyt nem kaptam. Legalább egy randira, vagy bármire.

Ez a szánalmas, de ilyenek a nők, felszínesek, ösztönből döntenek, nem ésszel.

Hányszor olvastam már, meg beszélgettem is nőkkel régen itt az oldalon is erről. Mind azt mondja/írja, hogy ő egy rendes, intelligens férfit szeretne, aki odafigyel rá.

Majd mondtam, hogy rendben akkor itt vagyok én, tessék.

Válasz:

"Jajj, hát de én az izmos, kigyúrt vízilabdázókat kedvelem."

"Tök aranyos vagy, de én más típust keresek."

És még a végtelenségig lehetne sorolni az ilyeneket...

2021. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

"ha jól értem, az egész jelenség mögött a szociális meg mentális fejletlenség áll?"


Attól függ, mit értünk fejletlenség alatt. Ha valamiféle idegrendszeri, vagy szellemi elmaradottságot, akkor ez semmiképp nem igaz. Ha a személyiség, az önkép fejlettségét, akkor már sokkal inkább jó helyen tapogatózunk.


Tegyük fel, hogy egy 13-14 éves tini vagy, akinek éppen válnak a szülei, emiatt sebezhető vagy, szorongsz, és befelé fordulsz. Mindemellé anyagilag sincs jó helyzetben a családod, ezért béna göncökben jársz, anyád vágja a hajadat. Ha kinevetnek, vagy viccelnek veled, a sebezhetőséged miatt túlreagálod, ezért céltábla leszel, eltávolodsz a többiektől. Közben nézed a menő srácokat, akik folyton kapják a figyelmet mindenkitől, pedig elvileg semmivel sem jobbak, mint te.


Ennek az egésznek az igazán elb.szott következménye az - és ez a lényeg -, hogy egy idő után te magad is azt hiszed, hogy ez vagy te: egy csúnya, introvertált csávó, aki senkinek sem kell. A bizonytalanság, a frusztráció csak úgy süt belőled, emiatt ha próbálkozol bármilyen nőnél, szinte várod a kudarcot, erre számítasz.


Emiatt a kudarc meg is érkezik, hiszen a rossz kedvű ember mellett rosszul érzik magukat a nők. Lehet, nem is tudják, miért, kedves, aranyos srác vagy, de ők valami másra vágynak. A csavar az, hogy te meg vagy róla győződve, hogy a külsődért dobott a nő, mert ronda vagy.


Tegyük fel, hogy megpróbálsz változtatni: kikupálod magad, sportolsz, jobb göncöket veszel magadnak. Az önképed viszont sajnos nem változik, ugyanolyan frusztrált, és védekező maradsz. A randiaid emiatt ugyanúgy kudarcok, te pedig megérted a leckét: semmi esélyed; megcsináltad azt, amit a menők, de nem lettél menő. Feladod.


Hogy ekkor szép csendesen félreteszed a dolgot, vagy hangosan ráereszted a frusztrációdat az online világra az már vérmérséklet kérdése. A lényeg: an incel has been born.


Ha valaki meg akar győzni, hogy tévedsz, érthető okokból dühös leszel, hiszen csak ugatnak a magas lóról, miközben te annyit próbálkoztál már, és mindig ugyanaz lett a vége. Ettől a frusztrációd még tovább nő, mert a köcsög, demagóg társadalom még csak annyit sem hagy meg neked, hogy az igazadat elismerje.


Emiatt rögeszméssé, agresszívvé válhatsz, ami miatt a társadalom még jobban kivet magából. Kimondod a gyk-n, hogy incel vagy, kiröhögnek, kifikáznak, azt mondják, kösd fel magad.


A szomorú az egészben az, hogy te amúgy egy teljesen kerek, 100%-os ember vagy, csak egyszer valamikor félre lett benned programozva valami, és nem volt olyan szerencséd, hogy a környezeted ezt korrigálja. Ez a hiba lehet ezer minden, családi háttér, iskolai inzultus, beilleszkedési nehézség, későn érés, teljesen mindegy, lényeg, hogy nem ismerted fel a hibát, és személyiséged ráépült erre a hibára.

2021. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az is számít kinek mik az igényei

Aki beéri a legrusnyább, vagy akár a kövér nőkkel is, annak könnyebb párt találni akármilyen is, mert az ilyen nőket fel lehet szedni.

Aki viszont igényes és csinos lányokat keres maga mellé, az egyedül maradhat.

És sok incel ilyen, a saját igényeik csapdájában vergődnek, mert nem akad nő aki megfelel nekik úgy hogy ő is nekik.

Én is ilyen vagyok, s inkább egyedül pusztulok meg, semmint összeálljak akárkivel.

2021. nov. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!