Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én látom azt, hogy régen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom azt, hogy régen minden jobb volt?

Figyelt kérdés

Régen alatt nem az x évvel ezelőtti időkre gondolok, hanem a gyerekkorra. Akkor senkit nem érdekelt, hogy a barát, barátnő mit tud neki nyújtani, lehet-e tervezni vele a jövőt, milyen a családja, mennyi pénze van, milyen körülmények közül jön, okos-e, stb. Egy dolog érdekelte akkor az embereket, legalábbis engem: jól érzem magam vele? A legőszintébb dolog volt akkor beleszeretni valakibe, mert tényleg csak ő foglalkoztatott, a körítés egyáltalán nem.

Csak én látom azt, hogy ahogy idősödik az ember, egyre jobban beleszól az agy az emberi kapcsolatokba?


2021. dec. 14. 09:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Hát én 2 éve ismertem meg a menyasszonyomat és ez eddig a legfelszabadultabb, legboldogabb kapcsolatom, amiben valaha voltam. 40 közel vagyok. Úgyhogy nálam nem játszik a régenmindenjobbvót. (Sőt, igazi vonatszerencsétlenség kapcsolataim voltak huszonévesen, szóval nekem mostmármindenjobb van inkább :))
2021. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekként azért mások a prioritások. Engem sem érdekelt 15 évesen, hogy az akkori pasim mindenből megbukott és iskolakerülő volt, mert szerelmes voltam és hülye. Most nem jönnék össze egy vesztes munkakerülővel, mert más az értékrendem és vannak céljaim.


17 évesen is volt egy szintén hasonló kaliberű 20 éves pasim, aztán kiszórakoztam magam és társat kerestem. Olyat, akivel leélném az életem.


22 évesen ismertem meg a férjem és szöges ellentéte az akkori pasijaimnak.

Akkor voltam először igazán szerelmes és ahhoz, hogy össze is házasodjak vele fontos volt, hogy azonosak legyenek a céljaink, hasonló a mentalitásunk és EGYÜTT építsük az életünket. Olyannal nem élnék együtt aki visszatart bármilyen téren.


Szóval nem, nem volt régen minden jobb. Csak az ember felnő, magát kell eltartania, le kell válni a szülőkről, új életet kezdeni és nem a buli a legfontosabb, a "majdleszvalahogy" életmódot pedig el kell engedni.

2021. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
A nosztalgia nevezetű kór áldozata vagy, jobbulást.
2021. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak azért agyal többet az ember, mert idősödik, hanem azért mert ilyen világot élünk. Már a gyerekek is ebbe a pénzközpontú, elvárásokkal teli világba születnek bele. Mindig is tanultak és dolgoztak az emberek, de ahogy "fejlődik a világ" egyre inkább eltorzul az emberek elvárásrendszere. Ezt úgy hívják, hogy egocentrikus világ. Mindig mindenki a saját érdekeit nézni, mindenki "jól akar járni". Persze ez régen is így volt, de mára már ez nagyságrendekkel eltorzult.
2021. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen a világ olyanok az emberek is. Lehet hogy hülyeségnek hangzik de egy ilyen kimért, számító világban az emberek is hozzáidomulnak a körülményekhez.


Ha nem tetszik akkor kezdj egy kultúrális forradalmat hogy és győzz meg mindenkit hogy az érzelmek fontosak. Amúgy egyetértek veled, én sem tudok azonosulni a jelenlegi korszellemmel.

2021. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

A baj ott van, hogy mindent bele akarnak erőltetni EGY párkapcsolatba! Tehát nézzél ki jól, keress jól, legyél jó az ágyban, legyél jó lelki társ, akard ugyanazt stb. ez így nem megy! Aztán csodálkozunk, hogy sok a sikertelen ember vagy a boldogtalan pár. Én ilyen szempontból támogatnám a nyitott kapcsolatokat, oké legyen egy párod, akivel együtt élsz, de mellette lehessen valaki, akivel jó a szex vagy jól el lehet lenni és érezni magadat stb.

Így mindenkinek jobb lenne, ha egyszerre lenne 3-4 lazább-szorosabb viszonyod más ellenkező neműekkel.

2021. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
2021. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%
csak te.
2021. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Én durva szorongással küzdöttem egész gyerekkoromban, amivel a 90-es évek elején nem igazán tudtunk mit kezdeni. Ezerszer boldogabb vagyok felnőttként, több kontrollal az életem fölött, saját tőkével és értékes kapcsolatokkal. Úgyhogy személy szerint sosem tudok azonosulni a gyerekkor-nosztalgiával. Tapasztalatom szerint azok keseregnek ezen, akik sikertelen felnőtté váltak és inkább a kort/körülményeket/mai világot akarják okolni érte a saját döntéseik vagy inkompetenciájuk helyett.
2021. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
9 szépen leírta
2021. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!