Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet szépen közölni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet szépen közölni valakivel, hogy nem őt keresed, amikor ő már első találkozó után "ásó, kapa, nagyharangot" lát a dologba?

Figyelt kérdés
Társkeresőn leveleztem valakivel, aki tök aranyosnak tűnt, találkozás előtt azért beszéltünk arról is, hogy ki mit várna egy kapcsolattól.. Úgy gondolom, a legelején érdemes ilyeneket tisztázni, felesleges olyan emberrel randizni, akinek amúgy teljesen más véleménye van egy kapcsolatról, vagy nagyon különbözünk. Soha előtte nem ismerkedtem még így, ezért nem tudom kezelni ezt a dolgot. Megtörtént az első tali, aminek egy hete, és azóta mivel nem akarom megbántani, szinte bújkálok, mert nem tudom, hogyan lehetne tálalni neki nem bántóan, hogy "nem". A képek és a valóság között volt eltérés, mondjuk úgy, előnyös szögből lett fotózva.. De aranyos volt továbbra is, haza is kísért. Viszont több olyan dolog feltűnt, ami miatt inkább azt mondanám, hogy nem. Ráadásul bár én is komoly kapcsolatot keresek, nagyon ijesztő, hogy kb. már velem tervezi az életét! Mivel hazakísért, megfordult a fejemben, hogy idejönne balhézni is, ha azt mondom, hogy nem.. Nem akarok inkorrekt lenni vele, de azt se akarom, hogy esetleg itt balhézzon, vagy azt higgye, hogy azért, mert jókat leveleztem vele korábban, meg találkoztam vele, az már azt jelenti, hogy zöld utat kap.. Ahogy leszűrtem, az a típus, akire ráköszönsz, már attól az oltárnál lát titeket..

2022. márc. 5. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Korrektebb lett volna megírni randi után, hogy nem érezted azt a vonzalmat, ami a további ismerkedéshez kell. Most már érdemesebb a nyomulására hivatkozni, és megmondani, hogy te nem érzed ezt a lelkesedést iránta, és nem is fog kialakulni.
2022. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megírod neki, hogy ennyi volt, nem szeretnél folytatást.

Egy randi után meg legközelebb ne tudasd a lakcímed.

2022. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki őszintén mi a helyzet.
2022. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szerintem nem illünk össze, nem passzolunk jelmondat eddog mindenkinél bejött.
2022. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, abban van valami, hogy azonnal kellett volna mondani, de nem gondoltam volna, hogy egy találkozó után már kb. közös életet tervez. Valahogy az ilyesmit nem tartom normális dolognak, meg nem fordult a fejemben, főleg, hogy nem "adtam alá a lovat" semmivel. Mivel semmi olyan nem történt, ami azt jelezte volna, hogy "kattanás" van, azért engedtem, hogy hazakísérjen. Közvetlenül utána kezdtek el olyan üzenetek jönni, amik tele vannak szivecskével, meg olyan a tartalmuk. Velem költözne, ha új albérletbe megy, velem így és így élne stb. Ez megijesztett, legmerészebb álmomban se gondoltam volna, hogy ilyen előfordulhat. Lehet, hogy nem jönne ide, nem balhézna, de azért ilyen üzenetek után már ez is megfordult a fejemben. Mintha egy párhuzamos síkra került volna, vagy nem is tudom. Az egész találkozó olyan hangulatban zajlott, mint amikor haverokkal szoktam elmenni valahova, semmi olyan extra dolog nem történt, ami ezt kiválthatta volna.. Volt már olyan randim korábban, aminél szintén azt mondtam magamban, hogy ok,. ennyi volt, de ott nem éreztem azt, hogy konkrétan ijesztő a szitu; talán mert az akkori hapsi nem kezdett azonnal ilyen üzenetekkel bombázni..
2022. márc. 5. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebből is látszik, hogy teljesen más a habitusotok. Ezt nyugodtan megmondhatod neki, más a kapcsolati dinamikátok, mást vártok el egy kapcsolattól.


Sőt, azt is írhatod, hogy ilyen mértékű elköteleződésre még nem állsz készen. Akkor valószínűleg magától keres mást, aki hamarabb beadja neki a derekát.

2022. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már írtam neki, de mindent próbál kimagyarázni; mintha nem venné észre magát. Nem szeretném azzal folytatni, hogy letiltom (nem akarok egy esetlgeges balhét generálni), de mintha nem akarná megérteni, amit írok. Szivecskés üzenetekre azt írta, hogy "jaj, hát van pár fura haverom, aki szintén szivecskékkel rakja tele az üzeneteit", arra, hogy kijelentette randi után, hogy meg akarna csókolni, arra azt írta, hogy "jaj, hát csak elkapott a hév", arra, hogy ezt írta összeköltözéssel kapcsolatban, hogy ő csak arra gondolt, hogy jelenleg én vagyok a potenciális jelölt arra, hogy összeköltözzünk majd.. Mi van?! Ez már annyira átlátszó magyarázkodás, hogy hihetetlen. Az meg, hogy "potenciális jelöltet" keres összeköltözésre, az már mindent visz.. Tipikusan az az ember, ahogy látom, akire ha ráköszön egy lány, már attól az oltár előtt látja magukat, illetve ahogy látom, ő nem párt keres, akivel alakíthatja az életét, hanem valakit, akit bele tud illeszteni a különböző terveibe. Mindegy, hogy ki, csak akarjon vele összeköltözni, stb. Még próbálkozok egyelőre finoman újra a tudtára adni, hogy ez így nem, utána sajnos szerintem itt már a drasztikus megoldás segít csak.
2022. márc. 6. 09:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Beteg az ember.

Ha a szép szóból nem ért, akkor hatarozottan kell fellepni ellene.

2022. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!