Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szoktatok azon gondolkozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szoktatok azon gondolkozni, hogy valamilyen pszichés problémátok van, ezért nem tudtatok soha rendesen beilleszkedni/párt találni?

Figyelt kérdés

Ezért nem sikerült általánosban sem a beilleszkedés, ezért voltatok az osztályban a peremen, ezért nem találjátok a közös hangot másokkal, ezért volt gondotok a közoktatásban a viselkedésetekkel, ezért "pikkelt rátok" folyton valaki, akár tanár, akár diáktárs?


Fiatal felnőttként mit gondoltok, hogyha most lennétek diákok, nem szűrnének ki titeket, hogy ilyen meg olyan gondotok van a beilleszkedéssel iskolai szinten(akár diákokkal, akár tanárokkal), amit kezelve most könnyen be tudnátok illeszkedni a kortársaitok közé és párt találni?


Akiknek párkeresési gondja van most, azok problémás gyerekek voltak szerintem. Van olyan, aki nem váltott sulit, aki könnyen kijött tanárral/diákkal egyaránt, mégsem talál társat? Nem lenne könnyebb egy utólagos diagnózissal, kezeléssel?


Szorongók, adhdsok, autisták stb..


2022. ápr. 16. 23:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem gondolkozom, hanem tudom, hogy van. De meg kell tanulni rajta túllépni. Régen igazából sokkal rosszabb volt, mint az utóbbi időben.
2022. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Vannak, akik szerint párkapcsolati problémáim vannak, mert biztos van valami pszichés problémám. Szerintem meg nincsenek párkapcsolati problémáim, mivel nincs párkapcsolatom.😂 Engem egyáltalán nem zavar. Kínlódjon csak a langyos fosban a sok pszichésen egészséges😉

Szinte mindenkivel megtalálom a közös hangot, gyerekként is jól kijöttem az osztálytarsaimmal. A tanárokkal se volt semmi különös, leszámítva, hogy elég nagy az igazságérzetem és ez már gyerekként is így volt, szóval, ha nem volt korrekt, akkor nem húzódtam a sarokba, hanem megmondtam a magamét. Egyszer volt egy köcsög ofőm gimiben, vele volt gond, de nem hiszem, hogy velem volt a baj, inkább ő volt alkalmatlan pedagógusnak. (Azóta én is pedagógus lettem, pláne így gondolom.) Zűrös kamasz voltam, de szerintem nem nőtt túl az életkori sajátosságon. Kamaszként ki nem zűrös?

2022. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Ezen nem kell gondolkodni, ez teny. A normalis emberek nem viszik semmire, csak elik a kozepszeru eletuket.



"ezért "pikkelt rátok" folyton valaki, akár tanár, akár diáktárs?"



Nem, azert pikkelt, mert erdemi energiabefektetes nelkul jottek az eredmenyek. Tanulmanyi verseny stb. Ezt nyertem a genetikai lotton. De a Google es a Wikipedia koraban nem lehet azzal penzt keresni, hogy szeleskoru a lexikai tudasa. De en meg a Wiki-korszak elott jartam suliba, es ez jo volt. Ha most lennek iskolas, nem hiszem, hogy kitunnek, mert mindenki elott ott a net. A 184 centimmel a tornasorban is kb. kozepen lennek, nem a top 3-ban, mint regen :)



37F incel

2022. ápr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak mentális gondjai. Mindenkinek. Csak a legtöbb ember ezt nem fogadja el, vagy szimplán nem is foglalkozik vele. Aki pedig igen és tisztában van ezzel, az általában érettebb gondolkodású, válogatósabb a párválasztás terén is, ezért persze, hogy nehezebb dolga van.
2022. ápr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2es:


"hogy elég nagy az igazságérzetem és ez már gyerekként is így volt, szóval, ha nem volt korrekt, akkor nem húzódtam a sarokba, hanem megmondtam a magamét. "


Mindenkinek van igazságérzete, mindenkinek nagyon nagy, de a szabályok be nem tartásának ehhez nincs köze. A gyerekek is fel tudnak lépni szabályos módszerrel és fel is szoktak, ha valami sérti az igazságérzetüket. A vitatkozás a tanárral ha nem értesz egyet, az tipikus opponáló viselkedés, azt hiszi megteheted, és a te véleményed is számít annyit, mint az övé, ehhez pedig nem megfelelő helyet, időpontot választasz.. nem méred fel a hatalmi viszonyokat kellőképpen..


Képzeld az enyém is nagy, de a magatartásom mindig példás volt, mert tudtam kontrollálni a viselkedésem.. és ezzel nem vagyok különleges, mások is ilyenek, illetve a többség.


3as:


"mert erdemi energiabefektetes nelkul jottek az eredmenyek"


Nem az volt a baja, hogy eredményeid voltak. Az volt a baja, hogy szrt sem csináltál a kötelező tevékenységekből, ami elvárás volt. Ez is a szabályok direkt áthágása, mert te megteheted. Akkor is zavarta volna ez, ha csupa kettessel végzel, senki sem bírja, ha nem tartják be a szabályait, mikor ő van hatalmi helyzetben. Te tettél rá, gondolom nem készültél, nem vezettél rendesen füzeteket, talán lógtál is.. áthágtad a szabályokat. Akár kettest kapsz, akár ötöst, ez nem oké, pláne nem gyerekként, ismétlődően. Ha jól teljesítesz akkor pláne nem, mert jellemvonás is, lekezelő, "kihaénnem" viselkedés..


Látom megvannak a problémák, és nem tartjátok annak, pedig ha ilyen gyerekbe botlanátok, vagy másik hasonló emberbe, akinek a felettesei vagytok, biztosan zavarónak találnátok és "nem normálisnak", hogy mindenki teljesít, csak ő nem..a szociális szabályok betartására kell, hogy legyen az emberben egy belső késztetés, belőletek meg hiányzott.


Bár egész más, ha csak gimiben vannak gondok. Ha oviban te voltál a feketebárány, a verekedős, az engedetlen, és általános alsóban is "nehéz" volt veled akár tanárnak, akár diáknak, akkor azért az jelent valamit.

2022. ápr. 16. 23:39
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Férfiként nekem voltak ilyen problémáim, de ezek ma irrelevánsak. A csak férfiakból álló baráti köröm stabil, a munkahelyen meg sikeres vagyok.


A párkapcsolatok kialakítása meg online történik, ahol egy kép alapján dől el, hogy a lány átjön -e hozzád szexelni 3 órán belül, vagy ghostol/még csak jobbra se húz.

2022. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
#6: Mai napig vannak ilyen gondjaid. Ezért van másfélnyi hasznossága a válaszaidnak, és ezért hárítod a saját mentális gondjaidat ilyen mondvacsinált indokokra, mint az utolsó bekezdésed. :)
2022. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek van , csak más területet érint, nem csak szorongásos emberek a betegek.
2022. ápr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

De ki mondta, hogy nem tartottam be a szabályokat? Teljesen szabályos módszer vitatkozni a tanárral, ha nincs igaza.

"...A te véleményed is számít annyit, mint az övé, ehhez pedig nem megfelelő helyet és időpontot választasz." Ha te azt érzed, hogy a te véleményed kevesebbet ér bárki másénál, akkor inkább veled lehet baj, valami kóros önbizalomhiány lehet. Nem szakmai kérdésről volt szó, amiben nyilvánvalóan tájékozottabb, mint én. Az, hogy valakinek nagy az igazságérzete az annyit tesz, hogy nem hagyja annyiban, ha igazságtalanul sérelem éri. Ugyan mi lehet a megfelelőbb hely, és idő szerinted, mint ahol, és amikor a konfliktus kialakult? Erre tényleg kíváncsi lennék. Gondolom sehol, semmikor, te szépen hazakullogtál a nagy igazságérzeteddel.

Írok egy példát: Valamit mondtam a padtársamnak, ami amúgy nem is magánbeszélgetés volt, hanem kölcsönkértem a radírját, mert nekem nem volt, vagy lemaradtam diktálásnál, ilyesmi. Nem emlékszem mar pontosan. Rám szólt a tanár, vagy inkább kiabált, hogy ne beszélgessünk. Mivel a "beszélgetést" én kezdeményeztem, meg akartam neki mondani, hogy csak elkértem a radírját v. ilyesmi, jelezvén, hogy a, őt ne b.szogassa, mert nem tehet róla, b, nem volt ez nem oda tartozó beszélgetés. De nem hagyta, elkussoltatott. Erre mondtam valamit a barátnőmnek. Gondolom olyasmit, hogy nem is beszélgettünk, de semmi csúnyát! A tanár viszont úgy hallotta, hogy lehülyeztem(mármint őt, a tanárt), noha ilyesmiről szó se volt! Persze elkérte az ellenőrzőm, hogy beírja az intőt, hogy lehülyéztem. Ilyen szitukra gondolok igazságérzet alatt. Megmondtam, hogy nem fogom odaadni, hogy ezt beírja, mert ez NEM IGAZ! Írja be, hogy pofáztam órán, az nem érdekel, de a hazugságot senkitől nem tűröm, tök mindegy, hogy gyerek, vagy tanár, vagy a dalai láma. Őszintén, mit tehetek én arról, hogy ő süket?🤷🏼‍♀️(Itt az utolsó 2 mondatot nem neki mondtam, neked írom.)

Én nem voltam stréber, nem akartam példás magatartást, azt soha senki nem várta tőlem otthon sem. Ma sem értem, miért lenne az fontos. Főleg olyan áron, ahogy a példás magatartású gyerekek elvárják maguktól. Belőletek lesznek aztán a perfekcionista, szorongó felnőttek.

#2

2022. ápr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az óra nem az ember igazságérzetéről szól. Velem is volt ilyen(amiben nálad is igaza volt a tanárnak, hisz megszólaltál)szépen csendben maradtam volna.


Ha úgy éreztem volna, hogy rám van szállva, meghúzom magam, amíg a "hülye"(én magamban hülyézném le) tovább áll, a tanárok sem mindig épek, de az épek ezt tudják kezelni.


Igenis a gyereknél több a felnőtt/tanár véleménye, és a véleménykifejtésre van hely, idő(illetve szülő közvetít, mert nincs hatalmi egyensúly ebben a helyzetben). Van gyerekem, gondolod, hogy amikor kibukik, hogy meg kell enni a főttételt a csoki előtt, akkor leállok vele vitázni?? Nincs vita, már elmondtam egyszer, mit várok tőle, ha nem tetszik neki, tartsa meg magának, nem fog nekem itt fujjogni és nyafogni és ez "nem igazság", kit érdekel, mit gondol? Kisgyerek, nem képes átlátni a dolgokat, nem vagyunk egy súlycsoport, ahogy te sem voltál a tanároddal. Normális felnőtt nem áll le vitázni gyerekkel, és normális gyerek tudja is ezt, hogy ennek hol-kivel-milyen helyzetben van helye. Neked, gyerekként az órán csend van. Óra után odamehetsz a tanárhoz, hogy elmondd, hogy te nem beszélgettél, csak a radírt kérted kölcsön, és sajnálod, hogyha zavartad az órát, esetleg félreérthető volt a helyzet. Direkt balhéztál, és látod, most x évvel később sem fejlődtél semmit, még mindig jogosnak érzed, hogy egy gyerek nekiállhat vitázni egy felnőttel iskolaidőben a tanórán arról, hogy a felettes szerint mi megengedhető beszéd, és mi nem.


Amúgy ha nem vinnék radírt, akkor pláne meghúznám magam, ha még annyi eszem sem volt, hogy ne órán kérjem kölcsön zavarva ezzel a tanítást. De mondom, ha csak 12-18 éves korig van ilyen, akkor belefér a tini lázadásba. Ha már oviban azon vagy kibukva, hogy miért kell pisilni menni és aludni délután, ennek hangot is adsz és ellenkezel, akkor az már pszichés zavar.

2022. ápr. 17. 00:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!