Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Össze jönnél család alapításár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze jönnél család alapítására nettó 230 ezret kereső férfivel ?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor fejtsd ki. És hogy mit tanácsolsz a több milliónak aki ennyit vagy kevesebbet keres.
2022. máj. 31. 07:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
37 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

Amennyiben fejjebb tud lépni a ranglétrán igen.

Amennyiben mondjuk fontos állami szektorba dolgozik, de alulfizetett (ápoló, mentős, tanár) akkor is, mivel tudom, hogy volt elég ambíciózus az életben ahhoz, hogy tanuljon, és nem rajta múlik a fizetése.


Viszont az, hogy valaki beéri a gyári munkával nekem nem elegendő. Szükségem van arra, hogy felnézzek a partneremre, hogy becsülni tudjam a munkáját. És persze, a gyári munkát is el kell valakinek végeznie, viszont ha megnézed: elég nagy intelligencia és életfelfogási különbség van egy akárcsak marketinges és egy gyári melós között.


A másik kérdéskör meg persze a kereset. Tudom, hogy nagyon sokan költöznek gyerekkel a szüleik nyakára, és tudom, hogy sokan érvelnek amellett, hogy "majd lesz valahogy, a szüleink idejében is volt valahogy nagyobb éhezésben", de én nem vallom ezeket az elveket. Én nagyon fontosnak tartom az önállósodást a szülőktől, és azt is, hogy ne éhezzen a gyerek. Tudom, hogy ez végletes gondolkodás, de az én apám éhezésben nőtt fel és mikor mi megszülettünk a tesóimmal ő 3 műszakba dolgozott, alig aludt csak azért, hogy mi sose kelljen megtapasztaljuk azt amit ő. Szerintem jó oka van rá, hogy így gondolkozott és én tovább is viszem ezt a felfogást. Ugyanígy: én gyerekként sose kaptam új biciklit, mindig a bátyám régi, fiús színű rozsdás bicóját kaptam meg, amit ő is csak valami rokontól örökölt. Gyerekként legnagyobb vágyam egy olyan bicikli volt mint a többi lánynak, ami fodros, rózsaszín kosárral. Nem gondolom, hogy ez elkényeztetés kategória, de nekem sokat jelentett volna. Szeretném ha majd a gyerekemnek egyik nagy vágya nem egy új bicikli kéne legyen.

Vagy pl. sose kaptam új ruhát. Mindig turkálóból vásároltunk. Volt egy olyan pólóm kb. 10 évesen amin szexuális utalás volt, de angolul és anyu nem értette mikor megvette. Visszanézve a képeket és látva azt a felíratot borzalmasan gáznak érzem, hogy én azt nap mint nap hordtam.


Tudom, hogy ezek után fogok kapni egy támadást, hogy akkor én is tegyek le az asztalra. Higgyétek el, én is igyekszem: jelenleg egyetemen tanulok, és egy elég jól kereső szakmát igyekszem elsajátítani. Biztos, hogy én magam sem mernék gyereket vállalni ha csak nettó 300-at keresnék. Viszont nem mehetünk el amellett, hogy egy nő kiesik a gyerekvállalás miatt majd a munkából. Mind pénz, mind tapasztalat szintjén. Tudtátok például, hogy a gyes, gyed 2008 óta nem változott? Ugyanaz az összeg, miközben azóta az infláció meg sem áll. Erre nem lehet alapozni, szükség van arra, hogy a családban valaki jól keressen.

2022. máj. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Első vagyok. Még valamit hozzátennék.

Nem véletlenül írtam személyes hangnemben. Ezek a dolgok nekem fontosak és az én nézeteimet oszottam meg.

Viszont ha valaki úgy gondolja, hogy semmi gond nincs ha pl. vissza kell költözzön a szüleihez a párjával és gyerekével akkor keressen olyan partnert aki ebbe bennevan. Mert nagyon nagyon sok nő nem gondolja ezt problémának.

Egyetlen dolog amit ténylegesen elítélek az az, amikor mondjuk facebook csoportokba meg van osztva, hogy Xné nem tudja etetni a gyerekeit, eddig se tudta de azért bevállalta az ötödiket, és kér segélyt. A ruháztatás és etetés szempontjából szerintem nagyon is fontos gondolni a jövőre a gyerekek esetében.


Tudom, hogy nagyon sokan máris leírtak pénzéhes k-nak, de szeretném hangsúlyozni, hogy nekem a párom pénzügyei nem azért fontosak, hogy az én seggem legyen kinyalva, hanem azért, hogy a leendő gyerekemnek legyen megfelelő anyagi biztonsága.


A kérdés utolsó fele, hogy mit javasolunk az ilyen férfiaknak. Én azt vallom, hogy fejlődni bármikor lehet. 25 éves kor alatt számtalan OKJ közül válogathat az ember és 25 felett is azért lehet találni képzéseket 200 ezer körül is.

Nem hiszem, hogy véletlenül kerül egyik szobafestő másfél millióba és másik 400 ezerbe. Biztos vagyok benne, hogy más kategóriák és más munkát adnak ki a kezük közül, nem véletlenül van egyik ajánlva, másik nem. Kérdés, hogy mi motiválta az egyiket annyira, hogy csak jókat mondjanak róla?

Itt naponta előkerül egy "egyszerű melós" kérdéses ember, és más ilyen pasi-mennyi pénze van kérdéskör. Ha valakiben ezek felmerülnek, akkor biztos vagyok benne, hogy van egyfajta frusztráltsága a keresetével és munkájával kapcsolatban. Akkor miért nem tesz ellene? Estin is lehet tanulni. Online is manapság. Több értelme van naponta háborogni?

2022. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

“ Tudom, hogy nagyon sokan máris leírtak pénzéhes k-nak, de szeretném hangsúlyozni, hogy nekem a párom pénzügyei nem azért fontosak, hogy az én seggem legyen kinyalva, hanem azért, hogy a leendő gyerekemnek legyen megfelelő anyagi biztonsága.”


Oke. Tegyük fel külön kassza. A férfi a közös gyereketeknek mindet megvesz. De neked egy kávét nem fizet. Ha mentek nyaralni a sajátját és a gyerek költségének a felét fizeti, a másik fele meg a tiedet meg fizetnéd a saját penzedből.


Így rendben lenne? Vagyis hiába keres jól a férjed, neked semmi hasznod az ég világon belőle. Az összes költségedet fizeted magadnak. És így tényleg nem lennél anyagias. Csak a gyerek jólétét tartanád szem előtt.

2022. máj. 31. 08:02
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

3-as:

Így ahogy leírtad elég fura :D És nem, nem így van. Pont, hogy a férfi támogatása szükséges számomra is, pl. gyes-en vagyok. De nem azt kérem, hogy ötezresekkel törölhessek segget, hanem hogy ha háztartási kiadásaink vannak, akkor abban tudjon segíteni, mert egy nagybevásárlás élelmiszerboltba és drogériába (és itt nem kozmetikumokra gondolok hanem háztartási vegyszerekre) simán elviszi az összeget és jó esetben még én is fel kéne öltözzek valamiből.

Mindezen túl hiszek az alapvető illemben is, szóval ha együtt beülünk egy kávézóba a gyerekemmel és férjemmel, akkor ha én, ha ő, mindegy, de együtt fizessünk és ne külön.


Az, hogy a férfi néha vesz egy-egy ruhát a nőnek szerintem nem eltartás és nem elítélendő kategória. De ha már kihordta a gyerekedet (mert igen, ez a tiéd is), hízott, minden ruhája kicsi rá, akkor nem érdemel annyit, hogy kapjon tőled egy ortopéd cipőt a dagadó lábára?

2022. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Van aki havi 230 ból is tud egyedül élni albérletben , plusz szórakozni is el tud menni havi egyszer. Van aki havi nettó 500 sem képes félretenni. Valaki tud bánni a pénzzel és valaki nem.
2022. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Értelmetlen kérdés. Családot alapítani évtizedekbe telik. Azalatt se az a fizetés, se a pénz értéke nem állandó. Meg maga a személy sem.


Szokásos GYK-s hiszti...

2022. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Párom 250-et keres, és egyátalán nem nélkülözünk. Apósom 500-at, de folyamatosan jön hozzánk lejmolni meg kéregetni, amit aztán több hónap után talán visszaad.
2022. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
38%
Férfiként. Piám cigim nem jön ki ennyiből. Ebből nincs lakásod bérelt sem. Mi a fuxt akarsz? Anyuci nyakán élsz. Ha feldobja a bacskert és osztozni kell a tesókkal mész a híd alá?
2022. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem, mert férfi vagyok :D

Egy másik faszival nehéz lenne családot alapítani.

Egyébként sose értettem, miért számít, hogy mennyit keres az ember. Ez egy pillanatnyi állapot. Bármi történhet. Előléptetik, 2X annyit fog keresni. Talál másik munkát, 3X annyiért vagy kimegy külföldre 10X annyiért. De az is lehet, hogy másnap kirúgják és akkor konkrétan 0Ft lesz a fizetése.

Akkor ezek alapján ha valaki nem jönne össze ilyen emberrel, egy másikkal aki mondjuk 600-at keres igen? Aztán ha a 600-as ember elveszti a munkáját akkor meg szakít vele egyből vagy hogyan működik ez?

Illetve azt is hozzátenném ,hogy ez nagyjából a medián bér Magyarországon. Tehát a DOLGOZÓ emberek fele, ennél kevesebbet keres...

A hivatalos KSH átlagbért pedig a 80% nem keresi meg...

2022. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%

"Biztos, hogy én magam sem mernék gyereket vállalni ha csak nettó 300-at keresnék. Viszont nem mehetünk el amellett, hogy egy nő kiesik a gyerekvállalás miatt majd a munkából. Mind pénz, mind tapasztalat szintjén. Tudtátok például, hogy a gyes, gyed 2008 óta nem változott? Ugyanaz az összeg, miközben azóta az infláció meg sem áll. Erre nem lehet alapozni, szükség van arra, hogy a családban valaki jól keressen"

Itt vannak a legjobban eltájolva néhány ember. Itt van két számós oldal is:

[link]

[link]

Nettó 300-al fél évig 380-at kapnál, másfél évig nettó 210-et. És a GYES, ami ilyen 25 ezer, az csaka 3. évre vonatkozik. A mai világban rengeteget lehet otthonról dolgozni, bölcsőde is van (tudtátok, hogy amerikában például szülés után 2-3 hónappal az anyák mennek is vissza dolgozni?)

De tegyük fel, hogy semmit nem dolgozol, és bölcsibe se akarod beadni.

3 év alatt te kapsz összesen 6360000-et, 3 éves koráig a gyerekre 2000000-t kell költeni ha nem akarsz új bútortól kezdve havonta márkás cipőre költeni - ami lássuk be, fölösleges a gyereknek. Így marad saját magadra 4360000-ed 3 évre. Ez 120000 egy hóra, amit összeraksz a párod 230000-ével: 350000.

A kaját kettőtöknek 160-ból meg lehet oldani még most is, 40-ből ki szokott jönni a rezsiköltség, ruha, üzemanyag miegymás egy 100-asból megint kijön, maradt még 50. Persze lehet lakhatásra is kell költeni, vagy épp hitelre, itt kell mérlegelni, hogy hogy milyen körülmények között vagytok. Apropó, ha gyereket vállaltok, az jó esetben tervezett, szóval előtte egy évvel azért gyűjtötök rá, hogy ne a 0 forintos kezdő bankszámlára szüljetek. Valamint igényelhető pl. babaváró (ami törlesztését erre a 3 évre fel lehet függeszteni) meg hasonlók, ilyen családalapító támogatások mindig is lesznek. Szóval többmindentől függ ez a pénz téma. Csak hát az emberek megszoktak egy életszínvonalat, és biciklivel bemenni a 6-8 km-re lévő munkahelyre vagy használt babakocsit venni, nem összevásárolni minden fölösleges cuccot maguknak és a gyereknek - bármi ilyesmi az örögtől való...

2022. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!