Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tehetnék, hogy legyőzzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, hogy legyőzzem a magamban levő önértékelési problémát?

Figyelt kérdés

Nos, ez egy elég kényes téma a számomra, nem véletlenül van az, hogy a való életben is inkább kerültem eddig. Most értem el arra a szintre, hogy változtatni szeretnék, mert ez így egyáltalán nem lesz oké.

Szóval annyi lenne a helyzet, hogy nem sikerül egy normális párkapcsolatot teremtenem senkivel. Nem tudom, hogy ez abban, hogy nem bízok meg senkiben vagy az egyszerű szégyenlőségemben bárkivel szemben nyílvánul meg. Félek bárkihez közeledni és mivel ennyire félénk vagyok, azzal ezt sugároztam mindig is, hogy nem jó a közelemben lenni. Most 28 éves vagyok és ez idő alatt egyetlen párkapcsolatom sem volt. Szerelmes sem voltam, viszont tetszettek már fiúk.

Kezdem elveszteni a reményt és valamiért nagyon szégyelem magam, hogy nem volt egy "tiniszerelem" az életemben, nem volt egy támasz a nehéz sulis időimben, nincs egy párom akivel tervezgethetem a jövőm. Már a szüleim is abbahagyták a nyaggatást es ez is zavar, mert azt mutatja, hogy ők is elvesztették a reményt. Imádom a gyerekeket és nagyon szeretnék egyet én is. Nővérem már második gyereknél tart és teljesen boldoggá teszi a párját es a szüleimet. Valamiért úgy érzem, én kudarcot vallottam. Úgy mindenkinek. Egyrészt idegesít, hogy elhalasztottam 10 évet és nincs semmi változás a szerelmi életemben, másrészt nem akarom feladni sem, mert a legnagyobb rémálmom az, hogy vénlány leszek és egyedül fogok élni egész életemben.

A kérdésre visszatérve, szerintem amiért ez van, egy erős önértéklési probléma, mert az bár mindig volt, az utóbbi évben kiteljesedett. Irigylem, hogy mások milyen szép vékonyak (nem vagyok egyáltalán kövér, de csontsovány sem és messze állok a modell alkattól), mennyire boldogok a családjukban, mindenük megvan, szeretet veszi őket körül.

Ami még nyilván nagyon frusztráló számomra, hogy kapcsolatmentes életem által még szűz vagyok. Tudom, hatalmas szégyen, de nem tudok mit csinálni. És persze, ez is zavar, hogy ha összejönnék valakivel, ezt megtudná és ezáltal következtetnd, hogy "huh, meg van az oka annak, hogy ez a nő még szűz. Biztos olyan is...". Tele vagyok komplexusokkal és nem tudom őket kezelni. Ezért nem lehet mai napig kapcsolatom?

Van erre valami megoldás? Hova járjak el ismerkedni, ahol nem nehéz a megnyílás és normális férfiak vannak, akik családot akarnak? Mert, hogy alkalmi esetemben szóba se jöhet. Családra vágyok és őszintén meg szeretnék állapodni...

Kérlek, adjatok tanácsot!

Köszönöm előre is.

Szép napot/estét.



2022. szept. 3. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Szocializaciot tanulj
2022. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon nagyon ajánlom az "A mérgező szégyen gyógyítása" című könyvet. Nagyon sok mindenre rávilágít magaddal kapcsolatban. Én évek óta jártam már terápiára, amikor a kezembe akadt, és így is nagyon sokat adott.
2022. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem volt egyetlen férfi sem aki közeledett volna feléd ?
2022. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
28 evesen mar pszichologushoz menjel, mert az ido szalad. Ha meg is tudod patkolni onmagad, rengeteg evbe kerul. Es jol latod, ez blokkol teged.
2022. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 after stroke ***** válasza:
Hadd meséljem el, kérdező, hogyan működik az emberi agy. Tudod, az a túlélésre van berendezkedve. Arra, hogy megjegyezze a váratlan, rendellenes, veszélyes helyzeteket. És teszi is a dolgát. Minden nem várt eredményt, minden kudarcot, minden sikertelenséget elraktároz. Nem terheli viszont feleslegesen a memóriát azzal, hogy rendben zajló dolgokat elraktározza. Nem jegyzi meg az apró sikereket, hiszen ezeknek a túlélés szempontjából nincs jelentőségük. Ettől viszont sz ember óhatatlanul is egy csődtömegnek látja magát, akinek semmi haszna, akinek semmi sem sikerül, aki egy szerencsétlen balfék. Ez ellen csak úgy tudsz védekezni, ha konstatálod a (mégoly apró) sikereidet. Elmentem a boltba, ahogy terveztem? Remek+ Sikerült, vettem 3 kiflit, ahogy terveztem. Jól ment minden. És így tovább, míg szokásoddá nem válik.
2022. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!