Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tanácsolják a párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tanácsolják a párkapcsolatokban sikertelen embereknek az önfejlesztést, mikor csak rosszabb lesz tőle minden?

Figyelt kérdés

Ahogy fejleszted önmagad, egyre kevesebb emberre tudsz már olyan szemmel nézni, mint előtte. Nem is az zavar, mikor valaki alattad van, hanem az, amikor valaki nem akar fejlődni, mikor érdektelen és csak úgy céltalanul sodródik az árral vagy más emberek, többségi társadalom vélt vagy valós életútját próbálja meg járni.


33/F (csak, hogy ne férfiaktól kapjak ismerkedős privátokat, nőktől úgyse fogok...)



2022. okt. 21. 14:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Önfejlesztésről volt szó, nem önismeretről. Az sosem ér véget, ott mindig megtapasztalsz valami újat, előbbinél viszont a határaidat feszegeted, mérhetőbb a fejlődés.


Az alattam egy diagrambéli meghatározás olyan emberekre, akik egyáltalán el sem kezdték vagy még ismerkednek a területtel. Erre céloztam, hogy nem az a probléma, ha valaki kezdő vagy most kezdi, mert nincs hozzá túl későn se, jobb később is, mint soha. Hanem az, amikor emberek úgy élnek le egy életet, hogy semmi igényük rá. Hogy ha megemlíted nekik, amikor folyton panaszkodnak az életükre, akkor még nekik áll feljebb. Hogy a kifogásgyártást fejlesztették tökélyre és mindenre találnak kifogást, hogy mit miért nem csinálnak, vagy mi miért nem működne. És itt nem olyanokra gondolok, amiknek TÉTJE van, akár pénzösszeg, akár egy időben nem lehetsz több helyen egyszerre, hanem olyanokra, amik ténylegesen nem kerülnek semmibe. Meg nem arról beszélek, hogy mindenkinek szuperemberré kell válni, hanem legyen rendben önmagával. Ha elégedetlen, keresse a lehetőségeket. Ha pedig nem keresi, akkor ne panaszkodjon. Fogadja el, hogy X teljesítmény Y jutalommal párosul az életben. És ne mutogasson másokra vagy külső körülményekre, önmagával foglalkozzon, amit ő maga meg tud tenni a saját életéért.


Akik fölöttem vannak, azoknak elismerem a teljesítményét és ha egyeznek az ő céljai az én céljaimmal, akkor próbálok mentorként tekinteni rájuk, eltanulni, mit, hogyan csináltak, hogy oda jutottak, ahol lenni szeretnék.


Ha teljesen más világ, akkor inkább csak elismerem és a saját céljaimmal foglalkozok, amit el szeretnék érni az életben.

2022. okt. 21. 15:08
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

"Ehhez képest lényegében földműves vagy"



Itt, ahol elek, van egy szlogen, hogy "Pertanian adalah perniagaan", vagyis a foldmuveles uzlet :)



[link]



Amugy kiskorom ota szeretek kerteszkedni, a nagymamamnal is mindenfeleket ultettem. Ami hobbiszinten tok fain, de amikor kint vagyok a 8 hektaros ultetvenyen a sarban, a szunyogokkal, akkor mar nem poen. Es itt jon be a hatarfaktor az onfejlesztesben, a fizikai eronletem gyenge, amin fejlesztettem, de tovabbra sem kielegito.



Vagyis elindulsz egy uton, ami erdekel, de valamelyik gyengeseged az utadba all, es nem fogsz tudni kijonni a dobozbol. Emiatt illuzio az onfejlesztes. Lehetseges, de evek alatt csak keveset tudsz elmozdulni, ami ahhoz eleg, hogy ne legyenek fundamentalis problemaid, aztan annyi. Ahhoz, hogy radikalisan javuljon az eletminoseged, ahhoz nagyon szerencses egyuttallas kell, hogy minden osszealljon. Igy van kitalalva a rendszer. Ha mindenki onfejlesztene, es lenne felmillio dollarja Ferrarit venni, akkor a Ferrari ara is elinflalodna, hogy ne legyen mindenkinek Ferrarija.



Vagyis ha varazsutesre az osszes pasi Chad lenne, akkor is csak a top 20% legchadebb Chad lenne koser a noknel, mert elinflalodna a nok elvarasa.



38F incel

2022. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az infejlesztes az onismeret novelese szerintem
2022. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

12.


Vidéken ne is reménykedj önfejlesztési lehetőségekben. Az itt leírt tanfolyamok, lehetőségek kizárólag Budapesten elérhetőek. Ott is inkább a "jobb" városrészekben.

2022. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
#14: ja, mert önfejleszteni csak és kizárólag tanfolyam segítségével lehet. Önsegítő / önfejlesztő könyvek pedig nem léteznek. Nem is letölthetőek. Na, mesélj még.
2022. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
5%

"kizárólag Budapesten elérhetőek"



Az nekem innen kb. 16 ora repulout :)



Viszont en autodidakta vagyok....



38F incel

2022. okt. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

#16: "Viszont en autodidakta vagyok...."


Amit a megszámlálhatatlanul sok hódításod is bizonyít, ugye?

2022. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
27%

Mi koze a hoditasoknak az autodidaktizmushoz?



38F incel

2022. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%

Az egész önfejlesztősdi-pszichiáter-coucholás egy brutál üzlet lett.

Ténylegesen mi történik ? 12 000,- /óra ért beszélgetsz valakivel a bajaidról.

Semmi nem változik gyökeresen tőle úgysem.

2022. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!