Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Megfelelő párt találni szerenc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megfelelő párt találni szerencse vagy tudatosság kérdése?

Figyelt kérdés

Manapság azért elég sokan panaszkodnak arra, hogy milyen nehéz párt találni, főleg miután az ember befejezi a tanulmányait és elkezd dolgozni, mert kevesebb szabadideje marad és a baráti köre is zártabbá válik.

Nekem is nagyjából ez a problémám, hogy egyetemista koromban nem jött össze, mint sok más barátomnak, így most nehezebb. Próbálok aktív lenni és eljárni olyan társas eseményekre, ahol korombeli lányokkal lehet találkozni és tulajdonképpen megy is az ismerkedés egy bizonyos szintig, de komoly kapcsolatot nem igazán sikerül kialakítani.

Mivel igazából mindkét esetre van példa, olyanra is, hogy a csaj akarja a kapcsolatot és én nem, meg olyanra is mikor én akarnék közeledni, de ő pattint le, azt is gondolhatnám, hogy valószínűleg túllövök a célon és túl magasra teszem a mércét, de igazából azzal a kevéssel, akit tényleg vonzónak találtam és hosszú távra is esélyesnek is megvolt egy fajta kölcsönös szimpátia.

Most hiába szép egy lány, ha látom rajta, hogy flegmán néz rám vagy abszolút nem érdeklem, akkor nem fogok gondolkozni rajta, hogy kerüljek közel hozzá. Az tud igazán megtetszeni, akivel randiztunk, kicsit közelebb engedett magához és a belső tulajdonságai is szimpatikusak, mert az értékes szerintem, ha látszik vannak céljai, stabil, kitartó baráti köre van vagy tisztelettel beszél a szüleiről. Ezek a dolgok nagyon tetszenek nekem és részei a tudatosságnak is valamilyen szinten. Mégis eddig valahogy mégsem jött össze, lehet csak nem volt szerencsém, lehet tényleg valami hiányzik még belőlem.



2022. dec. 8. 10:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább nyitottság és sok-sok keresgélés, ismerkedés, tapasztalás eredménye.
2022. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Valakivel vagy klikkelsz vagy sem.

Persze ha nem ismerkedsz csak otthon uldogelsz, várod a sült galambot nem hozza a várva várt sikert.

Úgyhogy ne add fel, randiz és biztos megtalalod a párod.

2022. dec. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Tudatosság is. Ha tudod mire van szükséged és te mit tudsz nyújtani, akkor megspórolsz egy rakás próbálkozást, felesleges kört, kapcsolatocskát.
2022. dec. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%

OFF:

Milyen egyetemre jártál, ami után csak így tudsz fogalmazani?

2022. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4

Mérnökinfót végeztem és mindig is reál beállítottságú voltam. Szóval lehet nincs olyan szókincsem, mint egy bölcsésznek, de igyekszem olvasni és szerintem nincs olyan nagy baj azzal, ahogy kommunikálok.

2022. dec. 8. 11:36
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Mindkettő. De a befektetett meló nem garantálja a szerencsét :)
2022. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%

#5!


Már a második szó (azért) is teljesen felesleges.

Szóban még elmegy, de egy mérnöktől nem önazonos, ha ilyen felesleges töltelék szavakat használ.

Ne akarj bölcsésznek látszani! Vállald fel, hogy kockaságból diplomáztál!

2022. dec. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Leginkább tudatosság kell. Tudni kell, hogy milyen személyt és milyen érzéseket keresel. Nekem nagyon sokáig kellett keresni. 26 évesen találtam meg, addig rengeteg pasival volt rövidebb-hosszabb kapcsolatom, egyszerűen egyikkel se akartam megállapodni, egyedül a mostani páromnál éreztem azt, hogy “na, vele szeretnék, benne minden megvan, amit kerestem”. Szerencse nem kell ehhez, én abban hiszek, hogy egyszer mindenkinek eljön ez a nagy ő, csak valakinek 18 évesen, másnak 28, megint másnak 40. És több nagy ő is lehet az életben.
2022. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Is-is. De én inkább a szerencsét mondanám. Miért? Mert tudatosan keresgélhet az ember ,csak sajnos nincs annyi ideje, hogy ezzel sikeres legyen, úgyhogy mindenképpen a szerencse lesz a fő mérvadó. Illetve, ha nem felesz meg bizonyos kritériumoknak (külső terén főleg) akkor teljesen mindegy.

Szóval átlag (legalább átlagos kinézetű, anyagi helyzetű és kommunikációs képességekkel rendelkező) emberként leginkább szerencsésnek kell lenned ahhoz, hogy valóban PÁRT találj magadnak, vagy extrém jó emberismerőnek kell lenned, ha tudatosságra törekszel, magyarán pár nap/hét alatt kiismerd teljesen az aktuális párod, hogy mennyire lehet vele tervezni, mennyire passzoltok össze. De szerintem az utóbbi lehetetlen, úgyhogy marad a szerencse.

2022. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Mindkettő, de elég nagy tudatosság és önfejlesztés kell hozzá, ha tényleg egészséges párkapcsolatot szeretnél, mert hosszú kapcsolatod lehet úgy is, hogy közben minden rossz benne, csak nem szakítotok.


Én pl nem éreztem szerethetőnek magam évekig, így ezt is tapasztaltam. Illetve korábbi kapcsolataimban sok hibát elkövettem. Ezeken változtattam, illetve amin nem, az folyamatban van szakember segítségével. Sokat keresgéltem, hozzám nem csak úgy odajött valaki és felszedett, hanem leírtam, milyen párt, milyen kapcsolatot szeretnék és ennek megfelelően keresgéltem, hamar kiszűrtem azokat, akikkel nem tudnék együtt élni. Sok szar randin meg fölösleges írogatáson mentem át, de nem adtam fel sosem. Az szerencse, hogy a párom pont fent volt azon a társkeresőn és rám írt, de a kapcsolatunkért mindketten dolgozunk.

2022. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!