Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van így még valaki ezzel? 24/F

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van így még valaki ezzel? 24/F

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy csak addig érdeklődöm egy lány iránt amíg az azt nem viszonozza, tehát amint látom, hogy ez most már jó esèllyel nyert ügy onnantól fogva leszarom és keresek mást akivel kezdődik ez előről. Utoljára 19 évesen volt intim kapcsolatom nővel, több mint 5 éve semmi pedig bőven lehetett volna, de mindig ugyanez a forgatókönyv amit fentebb leírtam. Az a 3 nő akivel életemben szexuális viszonyt létesítettem ők mind a hárman inkább ők szedtek fel engem és nem én őket, de akkor is max úgy, hogy már ittam és belementem. Ebből egyetlen egy volt ami komolynak indult, de csak egy 2 hónapos szenvedés lett belőle végül pedig összejött egy évfolyamtársammal :)

Szerintem nem teljesen normális amit csinálok, de magamon sem tudok kiigazodni.

Van így még valaki ezzel?



2023. máj. 8. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se, de lehet más szerint belefér. Talán nem találkoztál meg olyan nővel, aki "kigyógyít" ebből. Pszichológiai tanácsadás segítségedre van, ha érzed és van rá kereted.
2023. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mentális betegség. Kötődési problémák

[link]

A 2. beszélő típusú vagy

2023. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván rengetegen vannak így, meg úgy. Nem ez a lényeg. Éretlen személyiség, kötődési problémák.. Pszichológus, majd ha felfogod, hogy emiatt boldogtalan vagy / gátlod a mély érzelmi kötődés kialakulását, pedig már rájöttél, hogy vágynál rá...
2023. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy ez azért van mert apám gyerekkoromtól fogva mindig feltételhez kötötte a szeretetét? Ha az általa támasztott elvárások szerint éltem akkor kedves volt velem, ha nem akkor mogorva és nem szólt hozzám. Pl. Kb 10 évesen ha olyan ruhát hordtam ami nekem igen de neki nem tetszett akkor is ilyen volt, vagy 20 évesen mikor nem volt 1-1,5 évig munkám és kb nem is beszélt velem mint egy emberrel, de mióta dolgozom(és olyan helyen ahol ő ezt elvárta) azóta kedves és segítőkész velem.
2023. máj. 8. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokakkal előfordul, hogy ahhoz vonzódnak, aki lesz.rja őket és ahhoz nem, aki teper utánuk. Ez azért is van, mert úgy érzik, hogy akinek ők nem kellenek, az biztos értékesebb, és akinek kellenek, vagyis "beérik velük", azok kevésbé értékesek.

Elvileg a kulcs az önbizalom, önszeretet. Ha az ember tisztában van a saját értékével, akkor nem köti azt más megítéléséhez. Vagyis nem fut az után, akinek nem kell, hogy megszerezze őt mégis (küzdés vadászösztön) és ezzel validálja magát ("eddig nem kellettem neki, de megküzdöttem érte és most már értékel"). És el tudja fogadni annak a szeretetét és figyelmét, aki látja benne az értéket kezdetektől fogva és kölcsönösen érdeklődik. Ugye sokan itt veszítik el az érdeklődésüket, mert itt nem kell küzdeni. És gyerekkorban megszokták, hogy küzdeni kell a szülő szeretetéért. Ez a minta, amit ismernek, ezért ezt keresik, nem érzik valódinak, ha nincs benne küzdelem.


Bennem is ott van ez, ilyenkor tartjuk az érzelmileg elérhetetlen embereket vonzónak. Én felismertem ezt és próbálok tudatosan tenni ellene. Egy pszichológus biztos segíthet benne.

Én magamnak azt a gondolatkísérletet játszom le, hogy elképzelem, hogy az érdeklődő, kedves srác flegma és nem fut utánam. És megfigyelem magamon, hogy ettől jobban érdekel-e. És ha igen, akkor tudatosítom magamban, hogy valójában ő érdekes és jó partner, sőt, milyen jó, hogy figyelmes és kölcsönös.

Szenvedtem már sokáig egy önző leszarom partnerrel egy rossz kapcsolatban, ahol azt kívántam, bár odaadóbb lenne, de tudatalatt valószínűleg nagyon vonzott, mert nem tartottam magam elég szeretetre méltónak. Vagyis vágytam a szeretetre, de tőle nem kaptam meg és nem értettem, miért nem adja, ezért annál inkább próbáltam megkapni tőle, mert azt hittem, ha nem sikerül, akkor velem van a baj, nekem kell még "fejlődnöm".


Tök jó, hogy te is felismerted ezt! Kicsit olvasgass a témában, vannak nagyon jó (angol nyelvű) pszichológiai témájú videók is youtube-on, azokban is lehet találni jó gondolatokat. Sok sikert!

2023. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat utolsó! :)
2023. máj. 9. 11:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!