Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tulajdonképpen mi az igazság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen mi az igazság az "le kell adni mércét" megjegyzéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az élet nem olyan, mint azok a vélemények, amiket itt lehet olvasni, de azért itt is rengeteg ellentmondás van ezzel kapcsolatban. Egyrészt nagyon sokan (főleg nők) leírják, hogy ők aztán soha nem jönnének össze olyannal, akikhez nem vonzódnak teljes mértékben inkább egyedül maradnak vagy gyerekkel is simán találtak később megfelelő jelentkezőt. Másrészt meg azt is leírják sokan, hogy a környezetükben a legtöbb kapcsolat "ló nincs szamár is jó" alapon működik és ezen nincs mit irigyelni. Most akkor ezek szerint mégis vannak, akik leviszik a mércét főleg, ha családot akarnak.

Szerintem amúgy ha logikusan végiggondoljuk nincs éppen olyan sok lehetőség, mint amennyire első látásra tűnik, mert nem kerül olyan nagyon sok ember az utunkba, akiket érdemileg megtudunk ismerni és párként elképzelni. A randiappok persze úgy mutatják, hogy bárki pár kattintásra van tőlünk, de ez valójában illúzió. Végül úgyis azokból kell választani, akik elérhető közelségben vannak, hiába vágyom én topmodell csajokra, mert csak frusztrációt szerzek vele magamnak. Meg talán az is probléma, hogy sokszor túl szélsőségesen ítéljük meg egymást, vagy nagyon tetszik a másik és akkor csomó pozitív tulajdonságot társítok hozzá, vagy nem tetszik külsőre és akkor leírom, sok dehonesztáló kifejezést lehet olvasni. Amúgy hosszú távú kapcsolat esetén valószínűleg nem csak a szexuális vonzalom a döntő szempont, szóval ha úgy vesszük "leadni a mércét" azt is jelentheti, hogy ne tulajdonítsunk kizárólagos jelentőséget a külsőnek.



2023. szept. 25. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Le lehet adni, és beletörődni elfogadni, de soha nem leszel igazán boldog egy ilyen kapcsolatban.

Sokszor fogsz ábrándozni mások iránt.

2023. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp gondolkodik, érez és az által cselekedik.
2023. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Annyit jelent, hogy magadhoz képest ne keress sokkal jobb embert. Egyrészt mert lehet sose találod meg, de ha meg is találod, akkor is szinte biztos, hogy hosszú távon nem lesz teljes a kapcsolat, mert senkinek nem jó ha úgy érződik hogy a másik fentebb van.

Viszont a fő gond ezzel, hogy vannak dolgok, amiken nem tudsz változtatni, mert alapvető szükségletei a vonzalomnak. Nekem például a jó külső ilyen. Nagyon örülnék, ha tudnék vonzódni átlagos lányokhoz, de egyszerűen képtelen vagyok. Míg pl intelligencia(meg sok más) kérdésében az a helyzet, hogy persze jó lenne okos nő, de ott simán képes vagyok "leadni a mércét".

2023. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

#1:


Már nem rosszból de mekkora baromságot írsz. A szerelem úgyis elmúlik, marad a szeretet. Akkor miért nem elég első perctől fogva a szeretet és tisztelet? :D

2023. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Sokan adják lejjebb a mércét, de pont ebben a témában nincs akkora jelentősége, nem leszel különösebben boldogabb, nem leszel jobban szerelmes akkor sem, ha pl. az illetőnek nincs semmiféle szépséghibája.
2023. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

#4

Te retardált vagy? Valamit nagyon rosszul értelmeztél.

2023. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"de soha nem leszel igazán boldog egy ilyen kapcsolatban.


Sokszor fogsz ábrándozni mások iránt." - Ezt hogyan lehet félreérteni? ^^

2023. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy akiknek mindenképp céljuk a kapcsolat, házasságkötés, családalapítás, azok közül sokan kénytelenek leadni, különben soha nem fogják tudni elérni ezeket a célokat. Vannak persze szerencsések, jó adottságokkal, jó helyre születettek, akiknek ebben az esetben sem kell. Aztán vagyunk mi, akiknek nem feltétlenül szerepelnek a céljaink között mindezek, esetleg kifejezetten elzárkózunk előlük. Mi, ha azt észleljük, hogy csak akkor lehetne valakink, ha leadnánk, inkább maradunk egyedül. Ez nem minden esetben jelent boldogságot és megelégedettséget, de még mindig nem akkora kín, mint amivel a leadás járna. Mert például az én esetemben az azt (is) jelentené, hogy szexuális vonzalom nélkül kellene együtt lennem valakivel, és én ezt képtelen vagyok elviselni. Fizikailag nyilván valamennyire megoldás lenne egy flakon síkosító és hogy csak hagyom magam, de ugye nem gondoljuk, hogy ez így rendben van... Ha pedig nem semleges, hanem egyenesen taszító a másik, akkor az undoron semmi nem segít, max. ha úgy leiszom vagy bedrogozom magam, hogy a világomat sem tudom.
2023. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha egy nő leadja mindig megvan a miertje


- kezd idősödni

- már ő se olyan mint korábban

- valaki iszonyat átverte

- bár leáll ronda pasassal de valami anyagi jólét van a dologban


Kár erre a ritka esetekre várni! Hidd el férfi és nő is rövid időn belül talál partnert akkor: ha tisztába van a saját értékével. Ha ez nincs meg és irreális az elvárása akkor látjuk ezt hogy 25,30,35,40 stb éves szingli vagy lehet még szűz is! Olyan partnert akarnak akivel nem egy ligában játszanak.

2023. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi az a mérce. Ha mondjuk 35 éves pasikent 20 éves nőt akarsz, ráadásul még csúnya, kövér és csóró is vagy, akkor igen, muszáj le leadnid.
2023. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!