Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érdemes ismerkednem, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes ismerkednem, ha egy gondozásra szoruló családtagommal élek együtt?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és idén vágtam bele a párkeresés rejtelmeibe. Nem azért mert akkora lúzer lennék, hanem mert rengeteg mentális eredetű problémával küzdöttem, amiket idénre sikerült pszichiáterrel és gyógyszerekkel visszaszorítani annyira, hogy teljes életet tudjak élni. Nyáron szedtem utoljára gyógyszert, azóta tök jól vagyok, motivált, energikus meg minden, jóvilág.

Viszont emiatt nem volt még kapcsolatom, mert úgy voltam vele hogy amíg magammal nem vagyok rendben, addig nem foglalkozom ezzel a dologgal.

Most elkezdtem társkeresőzni, viszont felvetődött bennem egy borzalmas nagy kérdés: van egy beteg családtagom, egész konkrétan édesapám. Nem tud önállóan sokmindent csinálni, mert agyvérzése volt és gondozásra szorul. Hálistennek nem egésznapos felügyeletre, viszont nyilván ez a dolog együtt jár szokatlan látványokkal, szagokkal, mozgási nehézségekkel, stb.

Namost itt a kérdés, hogy ha ismerkedés közben feldobom a lánynak, hogy ez a helyzet, szerintetek mennyire fog elriadni tőlem, meg ettől az egésztől? Gondolom még abba sem fog belemenni, hogy esetleg áthívjam magamhoz, ami talán valahol érthető is.

Többgenerációs házban élünk, gyakorlatilag egy külön bejáratos felső szinttel, emiatt nem is költözök külön a szüleimtől mert ha azt a szintet befejezem (4-5 év és jópár millió forint ráköltése után), akkor teljes értékűen lehetne ott fent lakni. Plusz nyilván segítenem kell itthon.

Félreértés ne essék, nem teherként tekintek a beteg családtagomra, csak nem tudom hogy ez így mennyire fér össze, és itthon nem merem megkérdezni, értelemszerűen.


2023. nov. 13. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Miért ne lenne érdemes? Az meg jó kis szűrő, hogy a lánnyal közlöd már a legelején, hogy mi a helyzet. Aki kedves, megértő, empatikus, annak nem gáz.
2023. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

De, gáz. Ez csak annak nem gáz, aki nem tudja, mivel jár, mert még nem volt ilyen helyzetben. Épp elég kötöttség saját rokont ápolni, nem még másét is. Tudom, most az jön, hogy a lánynak nem kell. Ja, csak folyamatosan egy harmadik félhez kell igazodni. Mikor eszik, mikor sz@rik stb. Saját családról meg ne is álmodjon, amíg él a papa. A kérdező korosztálya túl fiatal ahhoz, hogy ezt vállalja, amikor simán talál olyat, ahol nincsenek ilyen problémák.

Nézzük azt, hogy próbálja meg itt mindenki lebeszélni azokat, akik gyerekes pasikkal ismerkednek ebben a korban, akkor is, ha az a gyerek max.havi 2 hétvégét jelent. Itt meg apuka mindennapos feladat. Miről beszélünk?

2023. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Ha már ilyen sajnálatos a helyzet, az azért előny, hogy többgenerációs ház, és nem teljes ellátásra szorul az apukád. Ugyanakkor felvetődhet a másikban az, hogy ki tudja, hány évig lesz ez így, és idővel súlyosbodhat is a helyzet. Mindenképp mondd el az elején, mert akkor, ha nem is tuti (gondolok itt arra, hogy sajnos azért később is kitáncolhat a lány), de várhatóan még az elején kiderül, hogy ki az, aki vállal így is. Sok sikert kívánok így ismeretlenül is, apukádnak meg javulást!
2023. nov. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
2-es: Érzéketlenül írsz. Oké, de akkor mit mondanál a kérdezőnek, ne ismerkedjen, amíg él az apukája? Korrekt módon tenné amúgy, leírta, hogy vázolná az elején, onnantól meg az illető nőn áll. Nem rossz ember, aki nem vállal be egy ilyen helyzetet, és senki nem azt mondja, hogy tapsikolni kell az örömtől a vázolt szitu hallatán.
2023. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Így legalább elkerülöd a lotyókat. Csak normális értékrendű nő megy bele ilyen kapcsolatba. Ez azt jelenti hogy egy értékes, jólelkű ember vagy.
2023. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

#4! Nem érzéketlenül, realistán. Most írjam, hogy kapkodni fognak érte a nők? Nem, nem fognak. Ismerkedéskor ez igenis, egy hátrány. Nem lehetetlen társat találnia, de teljesen más, amikor már együtt vannak és akkor történik egy családi gond, mint amikor ismerkednek és nincs semmi kötődés. Akkor még mindenki válogathat és a legtöbbet olyannal akarják, hogy kialakuljon a kötődés, akivel kevesebb probléma várható. Homokba dughatod a fejed, akkor is így van.

"Nem rossz ember, aki nem vállal be egy ilyen helyzetet."

Szerinted nem rossz ember, de az #1 válasz már egy ítélkezéssel indult, pont arra reagáltam. Azóta megérkezett az #5 válasz. Lotyó🤦🏽‍♀️ Mintha a szónak bármilyen köze lenne a vázolt helyzethez🙄

#2

2023. nov. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Nem érdemes.
2023. nov. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Eloszor legyen tdmetes,utana ismizes.
2023. nov. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

"viszont nyilván ez a dolog együtt jár szokatlan látványokkal, szagokkal, mozgási nehézségekkel, stb."


Néznem kéne, ahogy gondozod?


Nekem ez az 'egy házban a szülőkkel' nagyon nem a világom, akkor sem, ha egészséges introvertáltak.

2023. nov. 14. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy hátrány. Hozzá vagy kötve az ápolásra szorulóhoz. Egy hétvégi kirándulásra sem tudnátok elmenni, vagy csak iszonyú szervezés árán, hiszen amíg távol vagytok valakinek el kell látnia a papát. Hosszabb nyaralásról nem is beszélve. Huszonéves lányok szórakozni, utazni is vágynak ám, és ez sem nem bűn, sem nem felszínes viselkedés. Ráadásul várhatóan 0/24-es ápolás lesz belőle.
2023. nov. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!