Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás ha ennyire bizalmatlan vagyok...lehet nekem már nem való kapcsolat? 33/n

Figyelt kérdés

Tanácsra van szükségem...10 évig éltem egy olyan házasságban,melyben a férjem bántalmazott. Úgy menekültem el tőle. Tökéletesen elvoltam egyedül, bár fél évig pszichológushoz jártam, nagyon sokat segített, főleg azért, mert miután elhagytam lehetetlenné próbálta tenni az életem.

Egy év után, párkapcsolatban élek a gyerekkori szerelmemmel, ki érezteti, mondja, bizonyítja hogy szeret, azt mondom minden nő álma, hogy egy férfi ilyen legyen.

De van valami...mi nem hagy nyugodni, mégpedig egy fajta félelem. Bizonytalanság van bennem, mi lesz ha összetöri a szívem, elmegy, elhagy. Nem tudom egy e féle trauma után ezek normális érzések vagy sem Tudom minden fejben dől el azt mondják... keressek fel egy pszichologust..Vagy adjak időt magamnak.. Remélem kapok olyanoktól választ kik hasonló problémával küzdöttek.



ápr. 6. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Félelemben nem lehet élni.

Örülj neki, bízz benne, és építsd minden nap a kapcsolatot. Persze ő is tegye meg ugyanezt.

Így lehet minden a lehető legjobb.

ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Nálam pasiktol függ ez a dolog. Vannak akikben lehet bízni es vannak akikben nem. Valaki mellett nyugodtan álmokban lehet élni, mások mellett meg valahogy lerágja az ember a körmét is.


Régebben én is magamban kerestem a hibákat hogy én látok mindent rosszul biztos én vagyok vak vagy más esetben feleslegesen bizalmatlan, csak épp az élet nekem folyamat azt igazolta, hogy ez nem bennem van csak ugy random, hanem a másik ember tesz arról, hogy én most nyugodt lehetek a kapcsolatban vele, biztonságban érzelmi, vagy testi lelki stabilitásban élhetek vele, vagy inkább kössem fel a gatyámat mert kifele kacsintgat nem is áll mellettem ő nincs is szellemileg a kapcsolatban vagy akárhogyan is de gyökér lesz.


Hogy lehet az hogy egyik pasi mellett pl féltékeny vagyok másik mellett meg nem? Mert egyik pasi gerinctelen kétszínű, a másik meg nem.


Én nem hiszek már a bullshitekben h bajod van akkor te menj pszichologushoz. A bajokat a másik okozza neked, es nem te magadnak..

ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló. Valóban kissé nehéz eset. De ezt mondta is az elején. Tisztában vagyok az érzéseivel, ám az utóbbi időben a kapcsolatunk nehéz, ám lehet csak mint említettem a félelmeim én reagálom túl. De ha szeretem átkell vészelni a nehezebb pillanatokat is tisztában vagyok vele... csak baromian nehéz. Félek hogy nem tudok megküzdeni azzal hogy kitartó legyek mert már nem kell a dráma
ápr. 6. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Akkor te még az önhiba keresésnél tartasz, és önvádaknál. Majd elbillen a mérleg balra bagy jobbra, úgyis kiderül milyen emberrel vagy. Ugyanis a másik fél ha jó vagy ha rossz, de tenni fog arról hogy te mit érezhetsz mellette, vagy miket nem.
ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező ha el akar hagyni úgyis el fog ha nem félsz mert nem érzi azt amit kéne, vagy szerinte nem illettek össze.

Ezt nem tudod megakadályozni.

Egyszerűen élni kell, nem állandó jelleggel aggódni.

Szerintem nem ártana neked az önbizalmat növelni.

Nem jutottál el arra a szintre, hogy szeresd, becsüld meg saját magad és azért hiszed azt, hogy el fog hagyni.

Ha nincs önbizalom, bizalom akkor az élet, kapcsolat nagyon fájdalmas.

Kezdj el valami olyasmit csinálni ami feltölt, boldoggá tesz.

Talán nem ártana olvasgatni emberi kapcsolatokról, személyiségekről, hogy szerez valami emberismeretet és persze tágítani a baráti kört, hogy kimozdulj, tudd élni az életed társ nélkül is, lényegtelen, hogy van vagy nincs.

ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Magadnak mondasz ellent:

"azt mondom minden nő álma, hogy egy férfi ilyen legyen"

"az utóbbi időben a kapcsolatunk nehéz, ... csak baromian nehéz ... már nem kell a dráma"

Akkor még sincs minden rendben.

És te félsz attól, hogy elhagy, amikor neked így nem jó?

Mit veszítenél, ha elhagyna? A "baromi nehéz" érzést és a bizonytalanságot?

ápr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mik a jelen nehézségek?


Az előző 10 éves párkapcsolatodban mintaként ivódott beléd, hogy a szerelem és a bántalmazás váltakozik. Egyszer ott volt neked, egyszer pedig ellened fordult. Mivel a mostani párod ott van veled és szeret, azt várod, mikor történik már valami? Nem követi a megszokott párkapcsolati mintát, ezért megszólal benned a vészcsengő: hahó, ennek nem ilyennek kéne lennie! Mivel csak szeret, de nem bánt, ezért nem egy megszokott mintát követ ezèrt azt gondolod, hogy vége lesz.


Nekem az anyámmal volt bántalmazó kapcsoltom és a mai napig attól félek, hogy csak úgy egyszer lelep a parom, mert hiányzik belőlem a mély bizalom.


Amikor az előző pàrommal összejöttem egy bántalmazó kapcsolat után, arra vártam, hogy na mikor veszekszünk-békülünk már, mert ennek kene következnie. Helyette a nyugalmat kaptam. 2 évbe telt mire elhittem, hogy tényleg mellettem van.

ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!