Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Értelmiségiek, mennyire előny/hátrány egy (A) szintén értelmiségi vagy éppen (B) egyszerűbb társat találni? Meg tud osztani valaki esetleg ilyesféle tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, hogy...

(A) eset, az okosabb, amikor jól megértjük egymás, lehet nyugodtan idegen vagy ritkább szavakat használni, stb., de ugyanakkor árasztó lehet egy idő után, hogy állandóan egyezkedni kell, esetleg elkezd neki túl sok minden nem megfelelni, mert annyira megvan a véleménye mindenről.

(B) eset, a butuska kevésbé önálló, ezért jobban megférhet egymás mellett egy vezető és egy mellékesebb szereplő, nincsen "két dudás egy csárdában", viszont ezzel is járnak idegesítő élmények, amikor valamit nagyon elront az egyszerűsége miatt.

Vajon melyik lehet a jobbik?


ápr. 22. 21:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*fárasztó
ápr. 22. 21:29
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
C, okos, de mégis megértjük egymást, nincs kompromisszum kompromisszum hátán.
ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Nekem állandó konliktusaim vannak az egyszerűbbekkel (prolikkal), márcsak ezert sem megy velük mégcsak összejönni sem. Ha nagyon erőltetném is (megalkuvó lennék, kipróbáltam), akkor sem fog működni, játszmáznak, nem értenek semmit, és nekik áll feljebb övék az utolsó szó, általában is a hülyék kiabálnak mindig, nem is értem hogy az egyszerű emberek egymással is hogy létezhetnek kapcsilatban hogy érthetik ezek meg egymást, amikor semmit nem is értenek?
ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

*Az egyszerűbb alatt nem a "primitív állatot" értem, hanem inkább az átlagosat, aki kívülről és több viselkedési szempontból megfelel egyébként.


30/F

ápr. 22. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Az A sokkal jobb, az, hogy a másiknak is van véleménye, nem jelenti azt, hogy állandó veszekedésből állna a kapcsolatunk. Eleve egy csomó mindenben egyeznek a nézeteink, a mindennapi apróságokban meg egyszer valaki enged, egyszer meg a másik, de semmi égbekiáltó ellentét nincs. Mind a ketten vezetők vagyunk de nem olyan értelemben, hogy márpedig ha nem mindig az én akaratom érvényesül, akkor vége a világnak, nem hisztis gyerekek vagyunk.
ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Az az átlagos nem tanulhat tovább, nem fejlesztheti magát soha? Tegyük fel ügyvédek vagyunk mindketten és másról nem igazán beszélünk mint a jogról, sőt lehet egymással versenyzünk. Nem lenne jobb akkor inkább egy tanár hozzánk akivel lehetne másról is beszélgetni, nem kéne versenyezni?
ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A. Nem kell, hogy a másik Nobel-díjas kutató legyen, még csak az se, hogy "felnézzek rá" az intellektusa, a műveltsége miatt... de ha az a B opció, hogy számomra triviálisnak mondható összefüggéseket se ért meg, az számomra egy kapcsolat halála lenne.
ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is az A-ra szavazok, mert szellemi partnert is szeretnék magam mellé.
ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A B-nek is lehet teljesen más véleménye és a "butuskább" nem feltétlen önállótlan. És akkor még odáig nem is jutottunk, hogy sokszor a kevesebb tudású ember a magabiztosabb, nagyképűbb.

Az, hogy az egyik leuralja a mésikat, nem az intelligenciától függ. Sőt, inkább fordítottan arányosan.

Úgy hogy maradok az A-nál.

ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás értelmiségi férfi vagyok. A páromnak nincs érettségije, három szakmája van. Nyitott gondolkodású, értelmes, van tartása. Szakmájában régi vágású, igényes vonalat visz, nem ad ki a keze közül "jólvanazúgy" semmilyen munkát, inkább csúszik a következővel. (Sorban állnak a megrendelők.)

Néhány semmirekellő szarkeverő munkatársnőmet emberségből és megbízhatóságból leiskolázza. Régen egy értelmiségi diploma egy minőség biztosítéka is volt. Ma már ez nem mondható el, jó pár évtizede alacsonyak az elvárások.

ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!