Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tetszem egy lánynak, de ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tetszem egy lánynak, de ez nem kölcsönös, viszont félek visszautasítani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Idegesítően bonyolult a helyzet. Egy régi lánybarátomról van szó. Tavaly nyáron megerőszakolták. Kemény volt mindenkinek ez az időszak, az elején hetente volt öngyilkossági kísérlet, aztán lassan leszokott róla és mostanra a depresszió is elmúlni látszik. Sokan támogatták, nem csak én, de valamiért felém kezdett el erősen nyitni. A jeleket nem csak én vettem észre, de a helyzet súlyosságára akkor jöttem rá, amikor a szülei konkrétan megmondták, hogy otthon áradozik rólam. Én nem gondolom, hogy bármit is tettem azért, hogy így érezzen és nem is szeretnék vele semmi komolyat. Na most ezt ő láthatóan nem érzi, és ez baj. Nem merem nyíltan elutasítani, mert félek, hogy visszaesik és attól is félek hogy ha tovább ignorálom, akkor is az lesz a vége, de beáldozni sem akarom magam. Nem tudom, mennyire fontos neki a dolog és nem tudom, hogy hogyan tudhatnám meg.

Ti hogy döntenétek?


23F


2015. nov. 4. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos sok idő lesz, míg visszanyeri az önbizalmát egy lelki traumat után. Légy vele türelmes, ha sokat számít neked.
2015. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem könnyű... Az szinte biztos, hogy Ő komolyan gondolja. Az erőszaktételből származik a lánynak gyereke? Ez szerintem egy fontos kérdés ebben az esetben. Ha nem, akkor egészen biztosan nincs semmi vesztenivalód, végül is miért ne próbálhatnád meg? Az ilyen lányok sokszor sokkal ragaszkodóbbak, sokkal jobban tudnak szeretni. Akár még nagyon jól is járhatsz vele. Ha van gyereke, az már egy kicsit nehezebb kérdés. Kérdés, hogy mit vár el Tőled ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy csak annyit, hogy néha találkozz vele, hogy legyen kivel beszélgetnie, esetleg legyen kivel intim kapcsolatot létesítenie, ezt szerintem akár még be is lehet vállalni. Azt is, hogy néha vigyázz a gyerekére, hogy el tudjon menni akárhová, ez inkább amolyan bizalmas barátságnak tekintendő, mint párkapcsolatnak. Ha esetleg ennél többet akar, hogy örökre kösd össze vele az életedet, legyél a gyerekének az apja, az már komolyabban meggondolandó. Szóval így méginkább nem könnyű. De ezek a lányok egy idő után azért szoktak találni valaki idősebbet maguknak s azzal rendszerint Ők is jól szoktak járni. Pl. olyat akinek nem lehet gyereke, de szeretne. De előbb próbálkoznak azzal, hogy saját korosztályukból találjanak párt, de ez ahogy látom keveseknek sikerül. Hogy hogyan utasítsd el úgy, hogy ne bántódjon meg? Hát nem tudom, ez a 22–es csapdájának tűnik, lehetetlennek látszik. Neked sem lesz könnyű, lelkileg meg főleg nem. Ez a legrosszabb dolog a világon, amit el tudok képzelni ezen a területen. Nem írom azt, hogy próbáljatok barátok maradni, mert ez ritkán szokott sikerülni, habár láttam már rá példát. Szívből tudom sajnálni az ilyen lányokat, szeretni kell Őket, ezt tudom mondani, többet és sem tudok ennél egyelőre. Van itt okleveles pszichológus, mit mondanak erre az egyetemi tankönyvek? Mi lenne a helyes ebben az esetben, ez engem is érdekelne...
2015. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs gyerek, nem írtam ilyet, valamit elolvashattál, de köszönöm.
2015. nov. 4. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem írtad... Azért vettem bele, mert sokan kerülnek olyan helyzetbe, hogy olyan hasonló helyetű lányok, nők szeretnek beléjük, akinek már gyereke is született. Gondoltam, Nekik is segíthetnénk a Te példádon keresztül valamennyire. Nem akarok tanácsot adni mert nem vagyok tanácsosztogatásra feljogosítva, de én a Te helyedben megpróbálnám szeretni az a lányt, mert a szeretetre mostanában valószínűleg nagyon szüksége lehet. És hidd el később nagyon meg fogja hálálni. Akár azzal is, hogy úgy változik meg a kapcsolatotban, hogy olyan legyen amilyen Neked sokkal jobban tetszik! De ne rám hallgass, tedd azt amit a szíved diktál vele kapcsolatban.
2015. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt már olyan, hogy valamiért magamra erőszakoltam, hogy összejöjjek egy lánnyal, aki szerelmes volt belém, de én nem. Igaz, őt nem erőszakolták meg, de nekem már hiányzott egy párkapcsolat. Elég csúnya vége lett...
2015. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!